Бориспiль
C

Головні новини

«Батарейки, здавайтеся!»


Через два тижні кожен українець зможе здати відпрацьовані батарейки в торгівельних центрах «Епіцентр» та «Нова Лінія». Про це повідомляє громадська екологічна ініціатива «Батарейки, здавайтеся!».

За словами активістів, ініціативна команда мережі гіпермаркетів «Епіцентр» готує презентацію нового проекту під час новорічно-різдвяних свят. У рамках його реалізації в мережі будівельних гіпермаркетів будуть встановлені контейнери для збору використаних батарейок, що відправлятимуться на сміттєпереробний завод до Румунії.

Планується зібрати 1 мільйон відходів за рік. За даними екологів, переробка 1 тонни батарейок в Румунії коштує в середньому 400 євро. Для України ціна буде більшою через оформлення і транспортування. Як запевняють ініціатори, на вартість нових батарейок збір відходів та їхнє доправлення до Європи не вплинуть, їх переробку оплатять компанії, що продають батарейки.

До речі, збором батарейок вже займаються мережеві «Ватсонс» та «АТБ».

Один із проектів Громадського бюджету переглянуть

Нещодавно в Борисполі завершився конкурс Громадських проектів-2019. За його підсумками одним із профінансованих має бути проект зі збору небезпечних відходів, в тому числі батарейок, «Небезпечним відходам безпечну утилізацію» (автор — член виконавчого комітету міськради та представник Робочої групи Громадського бюджету Андрій Цвілюк). На його ініціативу мають виділити 149 тис. 995 грн, з яких 98380 грн (65% вартості всього проекту) — на збір батарейок, 6000 грн — збір термометрів та ламп, 28000 грн — на послуги мобільного збору, та 17600 грн— поліграфія, сіті-лайти та промо-послуги.

«Вісті» запитали начальника відділу економічної та інвестиційної політики виконкому Бориспільської міської ради, секретаря робочої групи з впровадження Громадського бюджету Ірину Гончаренко, чи доцільно фінансувати проект Цвілюка, якщо містяни зможуть безкоштовно здавати батарейки.

Ірина Гончаренко запевнила, що у разі підтвердження інформації про еко-ініціативу мережі «Епіцентр», фінансування проекту Громадського бюджету в частині збору відпрацьованих батарейок (а це майже 100 тис. грн) буде переглянуте. Зекономлені кошти, можливо, спрямують на дофінансування проектів, які будуть потребувати додаткових коштів через інфляцію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: