Бориспiль
C

Головні новини

У Борисполі знайшли рідкісні артефакти


7-8 грудня в місті продовжила роботу археологічна експедиція Інституту археології НАНУ. Про це на апаратній нараді повідомила заступник міського голови Людмила Пасенко.

«Була закладена траншея на замчищі, де розташовувалося городище давньоруського часу, а пізніше – замок козацького часу містечка Бориспіль. Там знайдено неочікувану знахідку – піч для випалювання керамічних виробів другої половини XVII ст. Це рідкісна річ на всій території України. Як говорять дослідники, таких печей було збудовано всього 20 одиниць. Ймовірно, в цьому місці розташовувався гончарний цех, який доводить значення й розвиток Борисполя в козацький період, — поінформувала Пасенко.

Також археологи з’ясували, що поруч із місцем розкопок знаходилася давньоруська садиба, про що свідчать нашарування періоду Давньої Русі на глибині біля двох метрів.

У перспективі фахівці хочуть пошукати посадську частину, укріплення, ворота, що покаже всю картину Борисполя як міста впродовж давньоруського, литовсько-польського періодів.

Також під час розкопок знайдено багато кераміки, прикрас, монет давньоруського і литовсько-польського періоду.

«Зараз над знахідками працюють фахівці, після закінчення робіт і наукового звіту знахідки будуть передані Бориспільському історичному музею», — повідомлялося на нараді.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: