Бориспiль
C

Головні новини

У занедбаному приміщенні старої друкарні — фіктивні орендарі

Фасад будівлі псує вигляд однієї з центральних вулиць міста.

Роками стоїть пусткою приміщення комунальної друкарні на вул. Ватутіна, 69, що біля Бориспільського РП ПрАт «Київобленерго». Але стало відомо, що будівля має багато таємниць за поржавілими дверима.

Із фіктивними орендарями

Приміщення занедбаної колишньої друкарні одне з найстаріших у місті. Колись там вирувало життя, приходили на екскурсії школярі. Однак підприємство не витримало буремних 90-х і закрилося. Нині будівля в жалюгідному стані. Вона пережила підпали, які влаштовували безхатченки, і дивиться на світ вибитими шибками, отвори яких забиті дошками; всередині хаос, а територія захаращена. Будівля на балансі КП «ВУКГ».

На фасаді красується сучасна вивіска «Друкарня», якою замінили стару, коли підприємство вже давно перестало працювати. Навіщо? Бо підприємство на папері «працює»! Із відкритих інтернет-джерел можна дізнатися, що за вказаною адресою досі діє (наразі на стадії припинення) Бориспільське КП «Поліграфіст», зареєстроване в 2001 році. Види його діяльності: брошурувально-палітурна та оздоблювальна діяльність, роздрібна торгівля канцтоварами.

За тією ж адресою — ТОВ «В.В. Укрспеценерго», перевірку якого у кінці 2019 року (з 18 по 22 листопада) мав провести державний нагляд ГУ ДСНС України у Київській області (м. Бровари) щодо додержання законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки (Наказ ГУ ДСНС України у Київській області № 1142 від 24.10.2019 р.). За даними акту інспектора, що мав проводити перевірку, здійснити її неможливо, бо об’єкт не експлуатується, керівник підприємства не з’явився. Вивіска «Укрспеценерго» досі висить на фасаді друкарні.

Далі – більше. «Орендарями» за даною адресою зареєстровані ще кілька підприємств, серед яких ТОВ «Інвестпромз ЛТД», ТОВ «Інфопром Груп», ТОВ «Інтертурегруп» (вид діяльності усіх — оптова торгівля відходами та брухтом), хоча з огляду на стан приміщення зрозуміло, що у даному випадку підприємства знаходяться там фіктивно.

Невже «ремонтувалося»?

У 2016 році міське управління комунального господарства через систему Прозоро оголосило тендер на виконання поточного ремонту будівлі на суму 60 тис. грн. Єдиним учасником і переможцем стало КП «ЖЕК-1», воно перемогло з сумою 59990,72 грн. Кошти були сплачені згідно укладеного договору, а роботи мали бути виконані до 23 грудня 2016 р. Які ремонтні роботи були виконані у друкарні за фактом — невідомо.

Через два місяці після завершення тендеру в будівлі «з’явився» орендар — благодійний фонд «Древляни». У рішенні, підписаному міським головою у жовтні 2016 р., говориться про надання дозволу головному управлінню ЖКГ на укладення з фондом договору оренди нерухомого майна на 2 роки і 360 днів, договір було підписано 24.10.2016.

Судячи зі стану приміщення, «паперові орендарі» поблизу нього не з`являлися.

Приміщення площею 600 кв.м має багато таємниць.

Депутати дуже довго думають

Джерело у виконавчому комітеті міськради, що захотіло залишитися неназваним, надало інформацію про те, що запити на оренду приміщення надходили протягом років не один раз, але отримували відмову.

У 2017 році, коли питання розглядали на сесії міської ради, депутат Ігор Шалімов запропонував будівлю та ділянку під нею розвивати, зробити реконструкцію і організувати там Центр надання адмінпослуг або соціальне житло для вчителів та медиків. Цю пропозицію відхилили, мотивувавши тим, що місто поки не має коштів, тому краще віддати будівлю та прилеглу територію в оренду. У підсумку питання «пішло» на довивчення.

Що маємо? Як бачимо, орендарі, ніби бджоли, рояться довкола ветхої друкарні, вона їм чомусь як медом мазана. Але працювати над відновленням самого приміщення та захаращеної території ніхто не поспішає. Приміщення досі псує вигляд однієї з центральних вулиць міста.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: