Бориспiль
C

Головні новини

Максим Іонов: «Область готова до протидії вірусу»


Про ситуацію із поширенням коронавірусу на Київщині, розміщення хворих, наявність тест-сиcтем, кількість кисневих масок і апаратів ШВЛ «Вістям» розповів директор Департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Максим Іонов.

— Цього тижня на Київщині зафіксували перший випадок коронавірусу. Розкажіть подробиці.

— Називати прізвище особи не буду, адже згідно зі статтею 39-1 Основ законодавства України про охорону здоров’я, пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за меддопомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його обстеженні. Крім того, в статті 40 зазначених  Основ визначено, що медичні працівники та інші особи, яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну й сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків. Скажу лише, що захворів чоловік 44 років із села Романьків Обухівського району.

— Скільки тест-систем наявні на Київщині та в Борисполі? Скільки використали станом на 18 березня?

— Є 138 тест-систем, використано 14. У КНП «ББЛІЛ» було 100 тест-систем, використано 9. У  період із 23 по 26 березня всі обласні заклади охорони здоров’я очікують поставку швидких тест-систем. Їх замовлено від 25 до 120 на кожен заклад в залежності від його потужності.

— Скільки апаратів ШВЛ в області?

— У медустановах області станом на 18 березня наявні 199 апаратів штучної вентиляції легень.

— Яка статистика щодо ОРВІ/грипу у 2020 році?

— Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) в Київській області така: за період із 9 по 15 березня захворіло 14  тис. 508 осіб. Інтенсивний показник – 823,3 на 100 тисяч населення — є нижчим епідемічного порогу на 1,7 %. У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність знизилася на 11,9 %.

Більшість хворих — діти віком до 17 років, це 8 тис. 905 осіб (61,4 %). Кількість госпіталізованих осіб з ускладненими формами грипу та ГРВІ зменшилася, у порівнянні з попереднім тижнем, на 7,8 % і склала 353 осіб, з них 272 дитини (77 %). Спеціалістами вірусологічної лабораторії ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України» методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) досліджено матеріали від 27 хворих, з них у 6 хворих виявлено грип А, у 1 хворого – грип А (Н1)pdm09, у 1 хворого – грип В.

Зафіксовано три летальних випадки від грипу А. Так, у Бориспільському районі помер чоловік віком 62 років. Від початку епідемічного сезону 2019-2020 років проти грипу щеплено 8 тис. 978 осіб, з них 4 тис. 816 – з груп ризику.

— Як змінився графік роботи лікарів?

— Медпрацівники ЗОЗ Київської області працюють у штатному режимі відповідно до затверджених графіків роботи.

— Чи відкрито телефонні лінії (інші джерела) для віддаленого запису на прийом?

— У Київській області на базі центральної оперативної диспетчерської КНП КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» відкрито цілодобову «гарячу лінію» для отримання інформації про коронавірус чи медичну допомогу.

Дзвінки лікарем-консультантом приймаються за телефоном 0456 -31-00-46. Інформацію про «гарячу лінію» розміщено в усіх закладах охорони здоров’я Київської області.

— Що має робити людина, яка підозрює, що хвора на коронавірус?

— Відповідно до наказу МОЗ України від 13.03.2020 № 663 «Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на територію України випадків COVID-19», затверджений «Стандарт медичної допомоги COVID-19» — особа з підозрою на COVID-19 звертається до сімейного лікаря (бажано в телефонному режимі). У разі важкого стану слід негайно телефонувати на 103. До такого пацієнта виїжджає бригада екстреної меддопомоги, яка після огляду приймає рішення щодо госпіталізації до визначених в Київській області госпітальних баз.

Заклади,  де надаватиметься стаціонарна допомога хворим на коронавірус:

  • Дітям —  КНП КОР «Київська обласна дитяча лікарня»,
  • Дорослим — КНП БЦМР «Білоцерківська міська лікарня № 3».
  • Передбачені 13 закладів охорони здоров’я,  де функціонують боксовані інфекційні відділення на 487 ліжок, з яких 201 ліжко розгорнуте в 105 боксах.
  • При ускладненні ситуації визначено 347 ліжок, що перепрофілюють під інфекційні.
  • Госпіталізація вагітних жінок (в І та ІІ триместрі) з підозрою на коронавірусну інфекцію передбачена у КНП «Баришівська ЦРЛ», КНП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня», КНП «Васильківська ЦРЛ», КНП «Кагарлицька ЦРЛ», КНП «Києво-Святошинська ЦРЛ», КНП «Макарівська ЦРЛ», КНП «Миронівська ЦРЛ», КНП «Переяслав-Хмельницька ЦРЛ», КНП «Яготинська ЦРЛ».
    Закладом охорони здоров’я для госпіталізації вагітних жінок (в ІІІ триместрі вагітності та в пологах) із підозрою на коронавірусну інфекцію визначено КНП «Білоцерківський пологовий будинок» (відділення обсервації).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: