Бориспiль
C

Головні новини

Як діє публічний договір у Борисполі


Після запровадження у Борисполі публічного договору на вивезення сміття комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» змінює підхід до надання послуги.

Купили шредер. Згідно з новим договором, ВУКГ повинно вивозити не лише побутове сміття, але й габаритне, будівельне, хоча відомо, що ні в Борисполі, ні в районі, ні в області немає територій  для таких відходів.

Зараз це питання зрушило з мертвої точки. ВУКГ придбало шредер — подрібнювач для габаритного та будівельного сміття.

«До кінця весни нову техніку запустимо  в роботу —  забиратимемо будівельне та великогабаритне сміття. Шредер подрібнює дерево, бетон, залізобетон, цеглу. Будемо використовувати відходи на висипку доріг», — коментує  начальник дільниці санітарної очистки КП Микола Ламаш.

Тема сортування. Ще одна проблема,  яку має ВУКГ — вивіз сортованого сміття. Компанія,  з якою був укладений договір, відмовилася від роботи в Борисполі, а ВУКГ надавати цю послугу не може. Тому зараз сортоване і несортоване сміття вивозиться на полігон твердих побутових відходів.

«Наше підприємство не готове займатися вивозом сортованих відходів. Коштів на те, аби придбати нові контейнери, немає, бракує техніки й працівників», — пояснює  Микола Ламаш.

Наразі оголошено конкурс, фахівці чекають на заявки фірм, які готові вивозити сортоване сміття з Борисполя. Працівники ВУКГ прогнозують, що зможуть надавати послуги із сортування, але не раніше, ніж публічний договір запрацює на повну силу та всі містяни платитимуть за вивіз побутового сміття.

У ВУКГ кажуть, що після впровадження публічного договору кількість мешканців приватного сектору, які платять за вивіз, зростає щомісяця. Проте є і такі, хто і досі відмовляється платити.

Повідомляється, що є одиничні випадки, коли люди дійсно не продукують сміття. У ВУКГ кажуть: якщо споживач доведе, що не викидає сміття, платіжки скорегують.

Будуть штрафи. «Зараз ведемо роз'яснювальну роботу серед населення щодо обов’язкової плати за вивезення сміття. Із 1 травня знімається мораторій на накладення пені, тоді штрафуватимемо за порушення правил благоустрою», — наголошує  Ламаш.

За словами фахівців КП, досі триває робота з уточнення кількості мешканців у будинках приватного сектору. Бориспільці приносять довідки щодо кількості фактично проживаючих і платіжки коригуються.

Усі, хто мають запитання і претензії до послуг  ВУКГ,  мають змогу звернутись до фахівців підприємства за роз’ясненнями.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: