Бориспiль
C

Головні новини

Микола Ламаш про нові контейнери для збору великогабаритного сміття в Борисполі


До редакції «Вістей» звернулися мешканці Борисполя з проханням роз’яснити деякі питання, щодо  збору та утилізації в місті великогабаритного та будівельного сміття. На запитання читачів відповів Микола Ламаш, начальник дільниці санітарної очистки КП «ВУКГ». 

Для чого на деяких майданчиках біля багатоповерхових будинків встановлені нові великі червоні контейнери?

Микола Ламаш: «Призначення цих контейнерів — збір великогабаритного сміття. А саме: будівельне сміття, старі меблі, техніка, відходи від спилювання та обрізування дерев, скло, пластик, картон, текстиль тощо. Заборонено кидати до контейнерів небезпечні відходи: лампи, термометри, фільтри, батареї, електроніку, відходи життєдіяльності тварин».

Чому підприємство надало перевагу контейнерам саме такої форми?

М. Ламаш: «Великогабаритне сміття не вміщається у звичайні контейнери. Люди звалюють його на сміттєвий майданчик, що виглядає неестетично та забруднює територію. Для прибирання доводиться задіяти техніку та кількох вантажників із прибиральницями. Нові контейнери вигідні та зручні: за допомогою спеціального пристрою встановлюються на контейнеровоз, а робота  вимагає лише водія та  вантажника, процес займає  5-7 хвилин».

За яким принципом обиралися місця для встановлення нових контейнерів, чому вони стоять не у всіх дворах?

М. Ламаш: «Дані контейнери у кількості 11 штук  придбані 5 років тому, але не використовувалися. Провівши моніторинг, вирішили встановити їх у «проблемних» дворах, що потерпають від подібного сміття, куди звозять великогабаритні відходи з приватних домогосподарств. Є кілька контейнерів, які будемо встановлювати на кілька днів у інших місцях. Наприклад, біля кладовищ у період поминальних днів тощо. Потрібно закупити ще, буду писати звернення до міської ради. Мушу визнати, що деяким людям не подобається рішення встановити їх. Один, що на вул. Бежівка, 5, невідомі підпалили. Думаю, хтось невдоволений тим, що до них звозять велике сміття з інших дворів».

Чи планує ВУКГ встановити спеціальні інформаційні таблички або стенди поблизу нових контейнерів?

М. Ламаш: «Встановлення табличок вимагає  коштів. Вирішили виготовити трафарет і наносити  інформацію на контейнери. Плануємо виготовити тенти для накриття контейнерів, щоб унеможливити розлітання сміття в вітряну погоду».

Чи мають право мешканці приватного сектору, які уклали договори на вивезення сміття, привозити відходи  до нових контейнерів?

М. Ламаш: «Так, це краще, ніж вивозити сміття у лісопосадку, поле чи на стихійне звалище».

Куди вивозиться сміття з червоних контейнерів? Чи сортується воно? 

М. Ламаш: «Відповідно до тендера, КП «ВУКГ» відвозить великогабаритне та будівельне сміття, в т.ч. картон, пластик, скло тощо на полігон. В організації, яка займається полігоном, є сортувальна лінія. Наголошу , що за умовами укладеного договору, сміття привозиться на полігон для захоронення». 

Чи планує КП «ВУКГ» брати участь у конкурсі на збір відходів (папір, скло, пластик) із метою сортування та переробки?

М. Ламаш:  «Зараз підприємство не має відповідних потужностей для цього. Потрібні  контейнери, сортувальна лінія, навчений персонал тощо. Але це було б фінансово цікаво для міста за умови правильної організації. Тому в перспективі ми обдумаємо таку можливість».

Микола Ламаш про нові  контейнери  для збору великогабаритного сміття в БорисполіМикола Ламаш про нові  контейнери  для збору великогабаритного сміття в Борисполі

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: