Бориспiль
C

Головні новини

Бежівка — за креативну територію


Роками велика територія між багатоповерхівками № 5 та 7 на вул. Бежівка та № 4 на вул. Франка у Борисполі стоїть пусткою. Але може бути по-іншому.

Тут планувався великий стадіон, пізніше — дитсадочок, але нині на частині ділянки вигулють собак мешканці будинків всієї округи, а іншу поділили власники несанкціонованих гаражів та городники.

Натомість діти туляться на маленькому майданчику, а територія перед будинком № 7 настільки тісна, що сміттєвоз може під'їхати до баків, якщо поряд із під’їздами немає припаркованих машин. Ситуацію роками намагається змінити місцева мешканка Алла Цуканова.

Для кого стадіон?

Розмова з Аллою Цукановою відбулася на території, яку мешканці будинку мріють перетворити на зону відпочинку. Густа трава рясно всіяна собачими екскрементами. Поки розмовляємо, невідомий чоловік пролазить в отвір в огорожі з боку будинку на вул. Франка з песиком. Чекає, поки хвостатий зробить своє — і йде тим же шляхом.

«Через вигул собак наші діти не хочуть гуляти в футбол, хоч ворота для гри є. Через дорогу від будинку зводиться ЖК. Побачила їхні постери та рекламу в інтернеті — пишуть, що у ЖК буде майданчик для вигулу, а на плані-схемі познають територію перед нашим будинком», — говорить Алла.

Ще проблема — незаконні гаражі, що займають частину колишнього дитмайданчика, де були гойдалки та гірка. Жінка зверталася до міського відділу благоустрою — ті досі шукають власників гаражів.

За багатофункціональний спортмайданчик

Оббивати пороги владних кабінетів Алла Цуканова почала в 2011 році. Писала від імені мешканців заяву до виконкому з проханням зробити багатофункціональний майданчик зі стадіоном для футболу, місцем для гри в волейбол, тенісними столами тощо. Отримала відписку, що за генпланом між будинками буде дитсадочок.

«У минулому році від депутата округу Юрія Адамовського дізналася, що ДНЗ у планах там в іншому місці — де люди посадили городи. Тепер подалася на конкурс проектів Громадського бюджету, — розповідає Алла. — Пропоную зробити стадіон, а навколо (за рахунок знесення гаражів) — місця для паркування, пішохідні доріжки та велопарковку, розширити під’їздну зону».

Невдоволені ідеєю власники гаражів. Деякі мешканці проти автостоянок, інші хочуть лише простір для пішоходів. Хтось виступає проти дитсадочка. Але усі сходяться на тому, що потрібен багатофункціональний спортмайданчик», — розповідає співрозмовниця.

«Невідома мета оренди»

Яніна Скрипачук, головний архітектор Борисполя:

— Згідно з детальним планом, територія між будинками на вул. Франка, 4 та вул. Бежівка, 5, 7 і 9 призначена для будівництва стадіону та ДНЗ. Але між об’єктами є ділянка, виділена для постійного користування Християнській Пресвітеріанській церкві. На вул. Франка, 6-а вони отримали в оренду фасадну ділянку і доєднали до неї ділянку з іншого боку, яка знаходиться між запланованими стадіоном і садочком. Для якої мети бралася в оренду ділянка, мені невідомо.

Пропозиція: сквер із бюветом

За правилами конкурсу проектів Громадського бюджету, одна особа може подати два проекти, тому активістка Алла Цуканова підготувала до розгляду ще одну пропозицію, за яку триває збір голосів.

Суть: облаштування скверу з бюветом на перехресті між вул. Бежівка, 1 і Яцютівка (колишня вул. Челюскінців). Листування з представниками міської влади щодо ділянки теж не дало результатів. Жінка каже, що через рік вона отримала відповідь: облаштування скверу не передбачене містобудівною документацією, виділення коштів не планується. Тож єдина можливість бути почутими — зібрати підписи та податися на конкурс проектів.

Проголосувати за ініціативу можна онлайн за посиланням https://bit.ly/3fLrLsc (майданчик) https://bit.ly/2WTdyRn (сквер) або в каб. 101 міськвиконкому.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: