Київська міська державна адміністрація працює над розробкою проекту тимчасових велосипедних доріжок і доріжок для пересування на електросамокатах і моноколесах.
Про це заявив Економічній правді радник Київського міського голови Максим Бахматов.
«Ми підготували розпорядження для київського міського голови з приводу оптимізації трафіку. На 12 сторінках розписані побажання експертів та аналітиків. Є історія з організації тимчасових велосипедних доріжок і доріжок для пересування на альтернативних видах транспорту – електросамокатах і моноколесах», – заявив Бахматов.
За словами радника Віталія Кличка, тимчасові велодоріжки в Києві можна облаштувати за два-три місяці за наявності фінансування.
На питання, чи буде використана крайня права смуга автодоріг, Бахматов відповів: «Нехай експерти вирішують. Коли буде підписане розпорядження, експерти розроблять варіанти».
Радник Кличка додав, що завдання мерії – пересадити 500 тисяч власників особистого автотранспорту на громадський транспорт і велосипеди, а також спонукати ходити пішки.
За словами експертів, влаштування не тимчасової, а комплексної велосипедної інфраструктури, що покриває ціле місто, може коштувати 8 млрд грн. Проте очікуваний ефект від економії часу становитиме 16 млрд грн на рік, а термін окупності повноцінної велосипедної інфраструктури становитиме менше року.


коментарі