Бювети чистої питної води є родзинкою Борисполя. У місті 17 пунктів забору води. Із них 11 обладнані системою кондиціювання та очищення води, і 6 колонок, які також обслуговує КП ВКГ «Бориспільводоканал».
Про бювети і тарифи
Про те, що сьогодні стали обговорювати питання компенсації витрат підприємства за воду з бюветів і спекулювати на цьому, «Вістям» повідомив директор Бориспільводоканалу Олександр Гануш.
Пряма мова Гануша: «Деякі «грамотні» люди поширюють у Фейсбук фейкову інформацію про те, що витрати на воду, яку бориспільці набирають із бюветів, враховані в тарифі на воду. Це не відповідає дійсності. Послуги з забезпечення містян якісною питною водою нам замовляє міська влада і оплачує ці послуги. На кожному пункті забору води є лічильник, усі витрати контролюються, як і витрати на обслуговування обладнання».
Де вода стає живою «Вісті» зазирнули туди, де відбувається магія очищення води.
Із принципами роботи систем очищення журналіста познайомили працівники Бориспільводоканалу — начальник дільниці водопровідних мереж Іван Дзюбенко та бригадир бригади, яка обслуговує бювети, Володимир Кляпчук. Вони розповіли, що технологія очищення на різних бюветах аналогічна. Найбільша відмінність у формі баків для очищеної води.
Вода з водопроводу йде на аератор-розширювач, де змішується з повітрям і насичується киснем. Звідти потрапляє на перший фільтр — цеолітовий, де очищується від зайвого заліза, проходить доочищення на вугільному фільтрі, знезараження бактерицидною лампою й потрапляє в бак.
Майже на всіх бюветах баки вміщують 1 кубометр води, але мають різну форму. Залежно від камери, де встановлюється система очищення, баки можуть бути циліндрами різного діаметру та висоти, мати кубічну чи прямокутну форму. Рівень води в баку підтримується за допомогою поплавка. Коли йде розбір, вмикається насосна станція, яка подає воду на установку.
Після бака чиста вода проходить картриджний фільтр, знезаражується бактерицидною лампою і через лічильник подається споживачам. Показники приладів контролюють працівники Бориспільводоканалу.
Бювети в цифрах. Щороку проводиться тендер на обслуговування бюветів. Йдеться про забезпечення безперебійної роботи обладнання, його ремонт, заміну елементів.
• У 2019 році з міського бюджету було виділено 943,6 тис. грн.
• Обсяг води, використаної у 2019 році, становить 10 162 куб. метри.
• У середньому торік розбір води протягом місяця становив 847 куб. метрів.
• У 2020 році в міському бюджеті на обслуговування колонок та бюветів передбачено суму 1 173,4 тис. грн.
Воду, яку добули і очистили, а споживачі використали, місто оплачує за договором на водопостачання.
Вандалізму — бій! Бювети найбільше страждають від вандалів.
Недавно було завершено реконструкцію скверу і бювету на вул. Київський Шлях 63, але вандали встигли відламали фігурну верхівку з наземної частини колонки. Колонка постраждала разом із верхівкою.
Працівники водоканалу вирішують, як прикріпити її на місце. У сквері також намагалися зняти перила із неіржавіючої сталі, встановлені біля східців. Їх довелося додатково бетонувати.
Причина виходу з ладу кнопок банальна: вандали затискають їх зубочистками, кнопки перегріваються і згорають.
«Не було тижня без заміни кнопки», — жаліються ремонтники.
Бювет на вул. Київський Шлях, 63. Він був першим у Борисполі і є унікальним, бо має два джерела постачання води.
Олександр Гануш, пряма мова: «Для бювету була пробурена свердловина, але вода з неї неякісна, бо багато заліза, інших неорганічних домішок. Тому до встановлення системи очищення користуватися тією водою було неможливо. Обслуговування бювету зі свердловини потребує великих витрат. 3-4 рази на тиждень необхідно проводити регенерацію картриджів. Тому бювет підключили до міського водопроводу і він працює на доочищенні води. Тепер обслуговування, як і у всіх бюветах, проводиться раз на тиждень, а якщо міське водопостачання відсутнє, обладнання переключають на подачу води зі свердловини. Коли рівень очищеної води баку опускався до нижнього рівня, подача води припинялася і відновлювалася після того, як набирався запас. Бак вміщує 800 літрів. На кубовий у підземній камері не вистачило місця».
коментарі