Бориспiль
C

Головні новини

Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»


Анатолій Іванович Тур на посаді голови села з 2006 року. За якими пріоритетами розвивалося село, з яких джерел наповнювався бюджет, чого очікує і остерігається сільська громада від приєднання до Бориспільської ОТГ – розмова «Вістей» з очільником сільради.

— Анатолію Івановичу, соціальна інфраструктура села справляє позитивне враження. За рахунок яких коштів її оновили?

— Перше, що я почав робити на посаді голови сільради 14 років тому, — шукати спонсорів для розбудови соцсфери, адже на той час сільська рада було дотаційною.  Ми уклали декілька інвестиційних договорів на передачу в оренду земельних ділянок, які перебували в комунальній власності. За ці кошти почали ремонтувати й будувати інфраструктуру.

Мені тоді в очі говорили: навіщо ви віддали ці ділянки і робите ремонт школи, краще б «нарізали» нам ділянки по 15 соток. Але це не державницький підхід. Школа на 420 місць потребувала капітального ремонту, якого не було 50 років. У 2007 році ми відремонтували приміщення, зробили огорожу, заасфальтували подвір’я, облаштували шкільну їдальню, добудували спортзал.  Але приміщення школи було замалим, діти навчалися в дві зміни. Тому ми ухвалили рішення віддати другий поверх будівлі сільради під школу. Зменшили кількість кабінетів, потіснилися, зате діти навчаються в одну зміну. Після зробили капремонт дитячого садочку на 120 місць, побудували ігрові майданчики, закупили меблі. Відремонтували амбулаторію, яка перебувала в жахливому стані.

— І все за рахунок спонсорів?

— Так. Кошти з бюджету не витрачали. Завдяки спонсорам – ТОВ «Агрофірма «Іванків» і заводу «Електричні кабельні системи» — облаштували стоматологічний кабінет, закупили імпортне обладнання,  яке на 2007 рік коштувало 50 тис. грн. Були в нас і інші підприємства, з якими ми уклали інвестиційні договори на оренду земельних ділянок.

У 2008 році було проведено капітальний ремонт будинку культури,  добудували диско-залу. На другому поверсі було проведено капремонт сільських музею та бібліотеки.

«Мені незрозуміло, чому так розділили Бориспільський район, а також те, на що сподіваються ті села, які захотіли бути в інших ОТГ. Їм доведеться створювати всю структуру з нуля»

— Чи є в Іванкові робочі місця?

— В основному жителі села їздять на роботу в Бориспіль і Київ. Раніше тут була велика птахофабрика, яка забезпечувала роботою понад  500  працівників, було розвинуто тваринництво. Але на початку 2000-х зайшли столичні інвестори, порахували, що це невигідно. Будівлі на господарських дворах стоять пусткою. Поки не щастить нам із серйозними інвесторами, щоб створити потужні бюджетоутворюючі підприємства. Є господарчі приміщення, інфраструктура, хороші дороги. Але зараз розбудовуються  села, які ближчі до столиці.

— Яким є сільський бюджет?

— 14 років тому наповнення бюджету становило 3 млн грн, цього було замало. На сесії сільради ми переглянули всі договори оренди землі. Замість ставки 1% встановили 7-8%. Вишукували нові джерела надходження коштів. Завдяки тому, що нам передали податок на акциз, в 2017 році  бюджет становив вже 17 млн грн, а в 2020 році  збільшився до 20 млн грн. Громада є власником дитсадочка, школи, будинку культури, амбулаторії, але фінансується це з районного бюджету. Завдяки цьому за ці два роки ми заасфальтували дороги, зробили вуличне освітлення, встановили цифрову АТС, провели інтернет.

У Іванкові працюють поштове відділення, відділення Нової пошти, встановлено банкомат.

У 2008 році Іванківська сільрада створила комунальне підприємство КГ «Іванківкомунсервіс», яке власною технікою збирає подворово та вивозить побутове сміття. Надаються послуги з водопостачання та водовідведення.

«У 2020 році сільський  бюджет збільшився до 20 млн грн»

— Тобто Іванків може бути недотаційним?

— Так, але тут є великий ризик. Сьогодні в нас є бюджетонаповнюючий податок — акциз. Якщо держава його забере, ми знову станемо дотаційними. Були такі розмови в Верховній Раді. Це буде катастрофою для місцевих бюджетів.

— До Бориспільської ОТГ Іванків увійшов добровільно?

— Так, ми провели загальні збори громади. Були люди, які голосували проти, і я їх розумію. Але більшість — за приєднання до Борисполя, адже воно було неминучим. Тому вибрали потужну громаду, де є центральна лікарня, пенсійний фонд, управління соцзахисту, тобто вся потрібна структура для самодостатньої ОТГ.

Звичайно, мені незрозуміло, чому так розділили Бориспільський район, а також те, на що сподіваються ті села, які захотіли бути в інших ОТГ. Вони мають розуміти, що їм доведеться створювати всю структуру з нуля. Керівництво Борисполя вважає неправильним те, що до міста не приєдналися села Гора і Щасливе, і я з цим погоджуюся. Об’єднуватися треба за принципом балансу бюджету, щоб район розвивався повноцінно. На жаль, в Бориспільському районі сталося по-іншому: бідні залишилися бідними, а багаті відокремилися. Бориспіль, до якого приєдналися дотаційні села, залишився з додатковим навантаженням на бюджет.

Сьогодні в Горі великі бюджетні надходження, але з них вилучатимуться в державний бюджет майже 100 млн грн. Ці кошти могли бути використані на розвиток усіх сіл району.

— Яким ви бачите розвиток нинішніх об’єднаних територіальних громад Бориспільщини?

— Сподіваюся, що буде державницький підхід і Верховною Радою будуть ухвалені зміни до закону щодо створення більш потужних ОТГ із урахуванням їх фінансових спроможностей. Такі приклади є – у Бородянському районі створено єдину ОТГ. 

— Із яким настроєм Іванків дивиться у майбутнє?

— Сподіваємося на краще. Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль. Віримо , що прийдуть нові інвестори, а це збільшить надходження до спільного бюджету та створить робочі місця.

Ми приречені на успіх — попри усі нинішні негаразди, проблеми, корупцію, війну на Сході, країна живе і працює. Тому впевнений, що разом переможемо. У нас роботящі, розумні люди, родюча земля, все це — величезний потенціал країни.

Іванків – село на Бориспільщині, розташоване поблизу траси Київ-Харків. 1400 га землі в межах села. Населення – 3600 осіб.

Основна діяльність – сільськогосподарська, вирощування зернових.На території працюють підприємства: ТОВ «Агрофірма «Іванків», завод ДКС України, ТОВ «Київський завод бурової техніки», ТОВ «Гідротехбуд», ТОВ «Альянс-дельта», ТОВ «Доктор шина», ТОВ «Вібстон Аеро», сім АЗС. Торгівельне обслуговування населення здійснюють СТ «Іванківське», ТОВ «Фора» та п’ять приватних магазинів. Працюють п’ять кафе. Щомісяця з сільського бюджету згідно з Програмою «Турбота» виділяється фінансової допомоги жителям села на загальну суму майже 100 тис. грн.

Плани на будівництво

Школа. Сільська рада розробила проект на будівництво нового корпусу школи на 250 місць.

Вартість будівництва — 140 млн грн.

Ведуться перемовини щодо внесення даного об’єкта в урядову програму «100 шкіл».

Озеро. Розроблений проект очищення озера в центрі села. Вартість робіт – 17 млн грн.

Майданчик. Оголошений тендер на будівництво спортивного майданчика в центрі села.

 

Корови у селі є лише в приватних домогосподарствах. Із підприємствами, які займаються тваринництвом та птахівництвом, селу не пощастило, інвестора немає.

Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»Анатолій Тур: «Маємо надію, що село Іванків стане партнером міста Бориспіль»

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: