Бориспiль
C

Головні новини

Федорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю Борису


Павло Чубинський отримав довічну приписку в Борисполі: до Дня Конституції у Борисполі відкрито перший в Україні пам’ятник автору слів Державного Гімну України. Коли з монументу спустилося покривало, відкрилася трьохметрова гранітна фігура етнографа, встановлена на постаменті висотою у 2,5 метри. Присутні назвали подію історичною. Однак міська влада на цьому зупинятися не збирається.

На захід, окрім численної когорти поважних гостей, були запрошені нащадки Чубинського — Тетяна Товкай і Катерина Вишневська. Місію освячення пам’ятника звершив Митрополит Київський і всієї України Епіфаній спільно з духовенством бориспільського Свято-Миколаївського храму.

Історія 

Пам’ятник встановлено на території Книшового меморіального паркового комплексу, який створений у 2009 році на місці закритого для поховань із 1963 року історичного Книшового кладовища, що визнане пам’яткою місцевого значення. Чубинському відведене центральне місце у меморіальній складовій комплексу. У 2008 році під майбутній пам’ятник було закладено двометровий фундамент. І лише 26 червня 2020 року Чубинський поглянув на Бориспіль із висоти свого постаменту. 

Слова ініціаторів

Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук: 

«Думаю, на цьому не зупинимося»

«Задача міської влади, громади міста, де народився Чубинський, донести його слово, розповісти, ким була ця людина. Це не тільки автор слів Державного Гімну України, це філософ, мислитель, поет, трудівник, інтелігент. На пам’ятнику він зображений молодим, бо Чубинський — це не минуле, Чубинський — це майбутнє. 

Родзинкою міста був аеропорт «Бориспіль», який перереєстрували у селі Гора. Чубинського перереєструвати не вдасться. Його прах знаходиться тут, Борисполі, на території Книшового комплексу. Символічно, що окремі меценати не долучалися до виготовлення пам’ятника. Долучалася громада міста, пам’ятник збудований за кошти міського бюджету. 

До здійснення мрії пройшло 12 років. Хочу подякувати тим, хто допомагав втілити проект у життя — скульптору Олексію Пергаменщику, ПрАТ «АгроБудМеханізація», яка надавала допомогу з усіма видами робіт із встановленню монументу, керівникам комунальних підприємств за благоустрій території. 

Пам’ятник Чубинському унікальний. Він зроблений з однієї брили українського граніту, тоннаж якої 10 тонн. Коли його монтували, ваги на крані показали, що скульптура важить 4 тонни. Скульптором було відкинуто 6 тонн зайвого. Думаю, на цьому ми не зупинимося. Наступний наш етап — встановлення на Європейській площі пам’ятника князю Борису — одному із перших Святих Київської Русі». 

Скульптор Олексій Пергаменщик: «Чубинський — це постать рівня Тараса Шевченка. Граніт — матеріал із нашої землі, ми на ньому стоїмо (це Східноєвропейський щит). Він витримує мороз, сонце, перепади температур. Він вічний. Вважаю, що українська нація повинна викарбовувати своїх героїв, свою багатогранну історію».

Відзнаки з нагоді урочистої події

Людей, зусиллями яких було встановлено пам’ятник Чубинському, відзначив Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук. 

Подяки отримали:

  • Скульптор Олексій Пергаменщик «За високий рівень професійної майстерності, щиру відданість покликанню й творчий підхід до справи, високохудожнє втілення першого в Україні проекту, першого в Україні пам’ятника автору слів Державного Гімну України Павлу Чубинському». 
  • Голова правління ПрАТ «АгроБудМеханізація» Володимир Шалімов «За постійну підтримку та активну участь у важливих для міста проектах, високий професіоналізм, своєчасне та якісне виконання робіт із встановлення першого в Україні пам’ятника автору слів Державного Гімну України Павлу Чубинському». 

Церковні нагороди вручив почесний гість Борисполя митрополит Епіфаній:

  • Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук був нагороджений Медаллю Святого Архистратига Божого Михаїла. 

Також митрополит нагородив військовослужбовців, прикордонників ОКПП «Київ»

  • Полковник Олег Трофіменко отримав Медаль Святого Архистратига Божого Михаїла.  
  • Підполковник Тетяна Найман — Медаль за жертовність і любов до України. 

Як Бориспіль популяризує пам’ять про земляка

  • У місті є вулиця Павла Чубинського.
  • Ім’я Чубинського носить Бориспільський НВК «Ліцей «Дизан-освіта».

Також видано книги: «Народознавець Павло Чубинський і його доба», «Нитка життя: зі спадщини Павла Чубинського», «Казочки з Борисполя».

  • Із метою вшанування пам’яті видатного земляка та підтримки обдарованої молоді міська рада встановила премію імені Павла Чубинського, яка присуджується щорічно одному з найталановитіших випускників загальноосвітніх навчальних закладів Борисполя. У цьому році лауреатом премії стала випускниця 11 класу Бориспільського НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» імені Павла Чубинського» Яна Новоселецька. Відзнаку дівчина отримала під час урочистостей.

Федорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю БорисуФедорчук про монумент Чубинському та наміри встановити на Європейській площі пам’ятник князю Борису

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: