Перелік платних послуг КНП «ББЛІЛ» розширився і був запроваджений на початку червня 2020 року.
На спеціальний фонд закладу вже почали надходити кошти від надання платних послуг. «Вісті» поспілкувалися з цього приводу з директором КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Олександром Щуром.
— Платні послуги лікарня могла надавати ще з 1997 року, згідно Постанови Кабінету Міністрів, — розповідає Щур. — А віднедавна перелік цих послуг розширився у рамках другого етапу медреформи. Прейскурант затверджений і вступив у дію 4 червня 2020 року. Є відповідні розпорядження виконавчого комітету Бориспільської міської ради та Бориспільської РДА. Виданий наказ щодо розширення переліку платних послуг.
Є протоколи, як має здійснюватися процедура оплати. 1 квітня ББЛІЛ із Національною службою здоров’я України підписали пакети медичних гарантій.
Візьмемо, приміром, пакет лабораторних досліджень, де не все платне. Якщо сімейний лікар пропонує пацієнту пройти обстеження для встановлення діагнозу і видає правильно оформлене направлення, з відповідним номером, підписом і печаткою, то ця послуга оплачуватиметься Національною службою України. Тобто сімейний лікар повинен знати, які аналізи та обстеження є платними для пацієнта, а які — ні і компенсуються державою.
— У лікарні встановили платіжні термінали. Є черги. Чому?
— У вестибюлі поліклінічного відділення встановлені два термінали для оплати за послуги. Є працівник лікарні, який допомагає здійснити цю операцію. Але через часті вимкнення електроенергії у Борисполі один із них згорів. Його відремонтували. Ще нюанс: здачу термінал перераховує на телефон клієнту.
— На що витрачатимуться кошти, отримані лікарнею за послуги?
— Кошти йдуть на спеціальний (резервний) фонд на розвиток ББЛІЛ. Якщо закладу не вистачає коштів загального фонду, то цю нестачу компенсують заробленими зі спецфонду. Зрозумійте: лікарня – це підприємство, яке перейшло у бізнес-формат. Субвенцій, як раніше, на державному рівні лікарні не надається. Ми змушені заробляти самі.
— Багато уже заробили?
— Можна сказати, що надходжень стало більше, адже з червня збільшилася кількість платних послуг. І якщо, приміром, раніше хімічні речовини в лабораторію ми купували за рахунок місцевих бюджетів, то зараз можемо придбати за кошти, які лікарня заробила.
— Наявність платних послуг означає підвищення зарплати медпрацівникам ББЛІЛ?
— Вирішувати, у якому розмірі зарплатня медпрацівникам може бути підвищена – не в нашій компетенції. Це вирішує держава. Однак із заробленого виплачувати премії працівникам, які того заслужили, ми можемо.
коментарі