Бориспiль
C

Головні новини

У Борисполі виявлено сказ


Із 15 липня 2020 року в Борисполі введено карантинні обмеження у зв’язку з випадком сказу кота. До червоної зони потрапило разом із містом і село Іванків.

У зв’язку з виявленням сказу в кота на території Борисполя 15 липня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради, яку очолює перший заступник міського голови Микола Корнійчук.     

Джерело: Протокол засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Начальник Бориспільського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області Олександр Гурін проінформував: «Про випадок сказу кота в телефонному режимі повідомила завідувач вірусологічним відділом Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та м. Києві Свидинюк І.І.».

У протоколі йдеться, що 13 липня бориспілька звернулася до районної лікарні й повідомила, що її покусав кіт, який потім раптово загинув. За її словами, у кота були симптоми часткового паралічу задніх кінцівок, але ознак агресії та інших симптомів, притаманних сказу, не спостерігалося. Після розтину загиблої тварини відібраний патологічний матеріал було відправлено до Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та м. Києві, де встановили захворювання на сказ.

Із хворим котом контактували троє членів родини господарів тварини, сусідський хлопчик.

Проведено всі необхідні заходи для недопущення поширення хвороби.

Постраждала отримує антирабічне лікування. Контактним особам рекомендовано звернутися за консультацією до лікаря рабіолога. 

Прийнято рішення «Ввести з 15.07.2020 року карантинні обмеження по сказу кота в м. Бориспіль із прилеглими до нього угіддями, пасовищами та лісовими масивами в радіусі 10 км. Вважати загрозливою зоною населений пункт село Іванків. В неблагополучному пункті заборонити проведення заходів із залученням тварин (виставок, цирку, інше), вивезення за його межі собак, котів і диких тварин».

Служба державної ветмедицини в карантинній зоні проведе дощеплення собак та котів проти сказу та роз’яснювальну роботу серед населення.

Карантинні обмеження щодо сказу будуть скасовані через два місяці після останнього випадку захворювання тварини.  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: