Бориспiль
C

Головні новини

Фейс Борисполя – у стилі 90-х


Вул. Київський Шлях, біля ринку «Центральний».

Давня проблема фасадної частини міста – вулиці Київський Шлях – це густо заліплені різнобарвними «кричущими» вивісками-табличками та рекламними оголошеннями фасади.

Усе без жодних вимог, найперше – естетичних. У комплексі з різнокаліберними МАФами Бориспіль (за винятком Європейськї площі) справляє враження занедбаного провінційного містечка з буремних дев’яностих. Чи має Бориспіль хоч якусь концепцію і вимоги до розміщення реклами та вивісок, дізнавалися «Вісті».

«Концепції щодо вивісок місто не має»

Андрій Цвілюк, член виконавчого комітету Бориспільської міської ради:

— Кілька років тому виконком приймав положення «Про затвердження Порядку надання дозволу на розміщення об’єктів зовнішньої реклами у місті Борисполі», потім до нього вносилися зміни. Переглядалися норми щодо відстані між банерами, лайт-боксами, їх розміру тощо.

Щодо вивісок, то цим досі ніхто не переймався. Коли у відділ з контролю за благоустроєм прийшли нові люди на чолі з Рустамом Хамракуловим, була ідея розробити документ, що регулював би і вигляд МАФів, фасадів, реклами чи вивісок. Не знаю, куди подавався цей проект і чи подавався взагалі, але на розгляд виконкому він не виносився. Думаю, регулювання цієї сфери буде завданням нової влади міста.

«Це регулює відділ управління містобудування та архітектури»

Рустам Хамракулов, керівник міського відділу контролю за благоустроєм:

— Розроблений нами проект, поданий до міськради, стосувався МАФів. Ми хотіли привести їх до одного стилю, різним мав бути лише колір: червоний — для алкоголю, цигарок, зелений – для продуктів харчування, жовтий — для хлібобулочних виробів тощо. Щодо різних вивісок, то цим займається відділ реклами в управлінні містобудування та архітектури. Вони здійснюють контроль за дотриманням норм та правил у цій сфері — виявляють порушення, накладають штрафи тощо.

«Розрізняйте інформацію та рекламу»

Світлана Костюченко, начальник сектору дизайну та реклами управління містобудування та архітектури:

— Необхідно розрізняти поняття інформаційної вивіски та реклами, адже вимоги до них різні. Відповідно до положень Закону України «Про рекламу» вивіска не є рекламою, якщо вона містить інформацію про зареєстроване найменування особи, що продає продукцію, виконує роботи чи надає послуги, вид діяльності та час роботи підприємства. Якщо подається інформація щодо купівлі товарів чи послуг — це реклама.

Відповідно до Закону про рекламу (ст. 16 «Зовнішня реклама») в межах території міста дозволи на розміщення об’єктів зовнішньої реклами надає виконком.

У Борисполі діє Порядок надання дозволу на розміщення об’єктів зовнішньої реклами. Підприємці, які хочуть розмістити об’єкти реклами, звертаються в дозвільний центр, ми готуємо документи, а виконком приймає (або не приймає) рішення щодо розміщення реклами. У рік від об’єктів зовнішньої реклами до бюджету надходить понад 2 млн грн.

Щодо інформаційних вивісок, то регламентувати їх вигляд складніше. Раніше, коли будувалися об’єкти, то проектна документація (в т.ч. Паспорти опорядження) узгоджувалася з головним архітектором міста. Але зараз такої вимоги немає.

В Україні діють Типові правила розміщення зовнішньої реклами (зі змінами), встановлені постановою Кабміну. Вони дають вимоги і щодо вивісок. Крім того, кожне місто самостійно може затверджувати додаткові норми та рекомендації щодо вивісок, розміщених на фасадах, але тут є труднощі.

Юристи зазначають, що необхідно, щоб питання вивісок було врегульовано на законодавчому рівні (як і питання реклами), інакше прийняті містом норми не узгодить Регуляторна служба.

Навіть у мінімумі вимог щодо вивісок, які дає Закон «Про рекламу», закладено протиріччя. Наприклад, щодо «поверховості» розміщення вивісок вказано, що вивіски не заборонено розміщувати на першому поверсі. Щодо другого та вище, то це прописано в законі нечітко і трактується по-різному.

Вул. Київський Шлях, навпроти ринку «Центральний».

«Це зона відповідальності відділу контролю за благоустроєм»

— У Борисполі діють затверджені в 2016 р. Правила благоустрою, там є пункт щодо заборони самочинно змінювати фасади. Вивіски — це і є зміни на фасаді, тому теоретично благоустрій може притягти до відповідальності за спотворені вивісками фасади. Фасади і вивіски — це діяльність, підпорядкована відділу контролю за благоустроєм.

Важливо! Для розміщення та зміни вивісок на фасадах необхідно погодити паспорт опорядження з головним архітектором міста.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: