Бориспiль
C

Головні новини

Валерій Мартишко: «На виборах я за виробничників і професіоналів»


Депутат Бориспільської міської ради, фермер І лірик – відверто для «Вістей» про земельний закон, яким має бути голова Бориспільської ОТГ та тих, хто готові про себе заявити на виборах.

Займаючись сільським господарством багато років, Валерій Мартишко зсередини вивчив галузь і переконаний, що потенціал українського села і громад розвинути реально.

Досьє: за фахом – агроном. Закінчив технікум і аграрну академію. Працював у Бориспільському радгоспі агрономом. Родом із Переяславщини, але вважає себе бориспільцем, бо переконаний, що дім там, де живуть твої діти.

…про українське фермерство

— Фермером бути важко, а тим паче – в Україні. Адже фермери – на самовиживанні, їм ніхто не допомагає. У принципі, раніше теж не допомагали, але було легше, адже треба було менше грошей, щоб працювати на землі. Зараз на все збільшилися ціни: на пальне, мінеральні добрива, засоби захисту. Та й ринок праці подорожчав – вимагає вищих заробітних плат. А ось зерно не подорожчало настільки, як виросли витрати. Тому і важко. Якби ще держава не втручалася у нашу роботу, не заважала. Важко зараз взяти кредит, хоч і під заставу. Добре, що діє поки відшкодування за купівлю вітчизняної техніки та насіннєвого матеріалу. А ось взяти гроші й оновити техніку, наприклад, для фермерів є мрією.

Своє зерно я збуваю на внутрішньому ринку, проблем із реалізацією на зерновому ринку немає. Скільки не запропонуй – все куплять. Тому вирощувати можна й більше. Але, щоб виростити, треба більше грошей вкладати. А щоб вкладати гроші – десь їх взяти. А взяти їх ніде. Виходить замкнене коло. Скажу, що всі українські аграрії на сьогодні можуть збільшити свій валовий виробіток на 20-25%. Треба гарні інвестиції у цю справу.

… про шанс для відродження села

— Якщо запустити тваринництво та переробку в аграрному секторі, то Україна збагатіє, села відродяться. Адже чому села занепали – немає робочих місць, бо тваринництво й овочівництво знищене. Ресурс людей, які готові цим зайнятися, є. Із досвіду скажу: країну врятують невеличкі фермерські господарства. Як молодь може залишатися в селі, де немає роботи, немає садочка, школу і магазин скоро закриють? На сьогодні це проблема. А село – це ж нашої нації колиска. Зникне село – Україна опиниться на межі існування.

Вирішити проблему відродження села — завдання держави. Шкода, що ми не розвиваємося на повну силу, а вийшли на певний рівень і на цьому зупинилися. Прикро, що маючи великий потенціал, працьовитих людей, родючі ґрунти, не використовуємо це повною мірою.

«Пам’ятаю часи, коли ходив по міському базару весь у борошні, бо продавав те борошно Й цукор, аби заробити грошей і взяти собі трохи землі в обробіток. Як тоді, так і сьогодні не цураюсь чоловічої роботи — будь-яка праця пристойна»

… про земельний закон

— Колесо, яке було запущене, не спинити. Споконвіків земля ніколи «нічийною» не була. Або це була царина – царська земля, яку потрібно було викуповувати, або земля пана чи людей. Потім її зробили «спільною». І ось тепер хочуть знову знайти господаря, адже нічийність ні до чого доброго не привела. Сталося те, що сталося, але ринок землі повинен бути для українців — власників паїв і тих, хто хоче працювати. Ось із цього потрібно починати розвиток галузі. А якщо жити за принципом «хай продає хто хоче і кому хоче», то з часом наші чорноземи стануть чужі і ми опинимося в наймах у іноземних господарів. Якби земля теперішнім власникам дісталася потом і кров’ю, як нашим прадідам, то вони б і не говорили, що їм все одно, за скільки її продати. Вона «впала на голову», тому так нею і нехтують.

… про голову ОТГ

— Керівника будь-якої спільноти контролює та регулює культура, звичаї, порядки й закони суспільства. За великим рахунком, нам із вами не треба хвилюватися, хто буде керівником майбутньої ОТГ, аби лише ним робилося все необхідне і корисне для нас, щоб виконував волю суспільства в межах законодавства. Магдебурзьке право дає можливість бути з гарним очільником і його контролювати. Вибір за нами.

… про своє політичне майбутнє

— Знаю, що планують йти на вибори Володимир та Ігор Шалімови та ще багато професіоналів і виробничників. Ось це буде добра команда, і я з задоволенням до неї приєднаюся. Якщо не буде з ким іти на вибори, я не піду. У мене багато роботи і я маю чим займатися – вирощувати хліб. Найкраще відчуття в житті – це коли ти розумієш, що ти не один такий у поглядах, вчинках, світобаченні, прагненнях. Приємно відчувати, що поруч є люди, які хочуть і можуть змінити суспільство, зробити життя кращим. От якраз команда «Наш край» такою є, і я з ними.

Валерій Іванович вміє працювати і співати, і вірші писати.

Без нього не проходить жоден міський концерт, були і його авторські творчі вечори.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: