Бориспiль
C

Головні новини

Велике виробництво: люди й плани БКБМ


Будівельна галузь – одна з найважливіших у народному господарстві. Це показник розвитку та стабільності економіки країни в цілому і окремого регіону зокрема. Бориспільщина має низку виробничих підприємств, суміжних з будівництвом, які є бюджетоутворюючими для міста, серед основних – ПрАТ «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів», голова правління Ігор Шалімов. Головна спеціалізація заводу читається у його назві. Перед Днем будівельника «Вісті» завітали на БКБМ, щоб познайомитися з людьми, які там працюють, та більше дізнатися про виробничу специфіку.

Починаючи з кризового 2009-го, збитковий колись цех комбінату перетворився на потужне конкурентноздатне підприємство. Як це вдалося зробити керівництву БКБМ – репортаж «Вістей».

У непрості часи нашого сьогодення, коли більшість підприємств вітчизняної промисловості припинили існування, Бориспільський комбінат будівельних матеріалів не просто працює, а розвивається, даючи все нові і нові робочі місця. Щоб у цьому переконатися, варто зазирнути у «святая святих» будь-якого підприємства – шумні та гуркітливі виробничі цехи. Спеціалісти кажуть — цей гул для них як музика, бо означає, що підприємство живе і працює на повну потужність.

Склад готової продукції.

Мовою цифр

БКБМ налічує понад 11 виробництв;

виробляє понад 120 тис. кубів товарного бетону;

50 тис. кубів залізобетонних виробів;

на комбінаті — 423 працівники.

Вартові якості — випробувальна лабораторія

Перший шлюз, який знаходиться на шляху до кінцевої продукції комбінату – випробувальна лабораторія. Тут проводиться контроль матеріалів, із яких виготовляють бетонні суміші.

Завідуючий лабораторією Володимир Жданюк розповідає, що контроль за якістю суворий.

«Перевіряємо сировину на відповідність стандартам, випробовуємо зразки бетону, проводимо дослідження і тоді даємо «добро» на виробництво. На комбінаті широка номенклатура товарного бетону, відповідно до кожного виробу передбачений свій клас бетону, тож можемо задовольнити будь-якого замовника. У нас чотири лаборанти, які щодня відслідковують якість виготовлення бетонної суміші».

Мозок підприємства — відділ продажу

За словами головного інженера Станіслава Зайцева, відділ продажу — важливий підрозділ підприємства.

«Якби відділ не виконував свої функції так, як зараз, на вищому рівні, комбінат не мав би майбутнього. Ефективні бізнес-процеси не тільки дають додаткові конкурентні переваги компанії, але й сприяють зростанню іміджу бізнесу. Партнери та замовники ставляться до такої компанії з більшою повагою і охоче з нею співпрацюють», — впевнений Зайцев.

Шестерінки єдиного механізму

Особливість БКБМ – повний цикл виробництва, починаючи з виготовлення бетону і закінчуючи високотехнологічними залізобетонними конструкціями.

«БКБМ працює, як шестерінки одного механізму. Якщо щось зламається, вся робота зупиниться. Тому в нас не можна виділити, який цех або ділянка головні. Тут все головне», — говорить головний інженер підприємства Станіслав Зайцев.

На території комбінату розташовані два бетонні цехи. Крім продукції на замовлення, виготовляють бетон і для власного будівництва.

Начальник бетонного заводу Віктор Фоменко:

«Виготовляємо до 400 кубів за добу. Але плануємо нарощувати обсяги виробництва. Для цього впроваджуємо модернізацію. Потрібно підвищити технічні показники. Зараз у нас відбувається заміна автоматичної системи управління технологічним процесом. Найближчими тижнями роботи буде завершено, ми вийдемо на новий рівень».

«БКБМ працює, як шестерінки одного механізму. Тому в нас не можна виділити, який цех або ділянка головні. Тут все головне», — говорить головний інженер підприємства Станіслав Зайцев.

Відділ продажу: Давиденко Яна та Шкоруп Інна.

Директор з продажу Людмила Бабій розповідає, що БКБМ виготовляє та реалізує будівельну продукцію в комплексі.

«Географія замовлень велика – по всій Україні. Обсяги продукції збільшуються щороку. Ми постійно вводимо нові види готової продукції, рухаємося назустріч нашим покупцям, можемо виконувати не тільки стандартні прайсові позиції, а й індивідуальне замовлення».

Модернізація виробництва на фініші

В'ячеслав Бабенко, інженер-технолог:

«Нещодавно ми впровадили нову форму, яка дає можливість виготовляти продукцію високої якості — колони, балки. Форма унікальна тим, що дозволяє робити будь-які розміри та конфігурацію виробів. Продукція, що виготовляється на нових формах, призначена в основному для промислових будівель, торгово-розважальних центрів, складських приміщень.

Також змонтовані три лінії безопалубочної формовки довжиною по 120 м. Ця технологія вперше була впроваджена в Німеччині, зараз її використовують в Іспанії, Фінляндії. Ми вирішили поставити цю лінію. На ній можна виготовляти екструдовані плити-перекриття висотою 220 і 320 мм, шириною 100-120 мм і довжиною від 12,5 м.

Лінія дозволяє знизити витрати та енерговтрати. А ще модернізація передбачає не лише технічне оснащення, а й підвищення професійного рівня працівників. Люди постійно підвищують кваліфікацію».

«БКБМ розвивається»

В’ячеслав Гончарук, формувальник:

«На комбінаті працюю шість років. Бачу, як БКБМ розвивається, з кожним роком збільшується колектив, бо тут створені нормальні умови для роботи, зарплату виплачують вчасно. Планую працювати і надалі».

 

«Задоволений умовами праці»

Валерій Горай, формувальник: «Працюю тут 5 років. Починав із пилорами, потім перейшов на формовку. Перевчився, на комбінат приїжджали фахівці, проводили навчання. Задоволений умовами праці й зарплатою. Особливо тим, як ми на комбінаті пережили карантин. Знаю, що багато підприємств у той період закривалися, люди сиділи без зарплати. А нам дали право вибору, сказали: хто хоче, може працювати. Дехто вирішив пересидіти карантин вдома, а «кістяк» залишився працювати. Нас адміністрація заводу забезпечила масками, засобами особистої гігієни, доставляли обіди. Тут стабільність».

 

«Хочу залишитися»

Віталій Побережець, оператор ФЕМ: «Працюю тут рік, але думаю залишитися, умови роботи теж нормальні. Я не місцевий, проживаю в гуртожитку при БКБМ, де є все необхідне – душ, пральна машина, інтернет».

 

«Вдячний керівництву»

Сергій Ткаля, формувальник: «Працюю на комбінаті недавно, п’ять місяців. Але бажав би залишитися, бо подобається. Влаштовує графік роботи. Працюю змінами, два на два. Для мене це важливо, адже в мене двоє дітей, молодшій доньці два роки. Дружина зараз у декретній відпустці, тому гроші треба заробляти, а тут зарплата нормальна. Я вдячний керівництву за хорошу організацію роботи».

 

«Очікуємо нове імпортне обладнання»

Андрей Неїжкаша, начальник ремонтної дільниці:

«Я прийшов працювати на БКБМ п’ять років тому, тоді було лише два крани. За останні два роки вдвічі збільшилася кількість техніки, найближчим часом очікуємо нове імпортне обладнання. Комбінат розвивається, тому працювати цікаво, і матеріальна зацікавленість є».

Дорогі колеги, шановні працівники будівельної галузі!

Дозвольте на честь професійного свята —Дня Будівельника — побажати вам безліч нових реалізованих проектів та творчого натхнення у нелегкій праці, глобальних проектів і, звичайно, підкорення нових професійних висот.

Нехай вас щодня супроводжують успіх і удача, а ви відчуваєте себе потрібними і важливими.

Вітаю з професійним святом і свій колектив БКБМ. Мені дуже приємно працювати зі справжніми фахівцями своєї справи, які не люблять багато говорити, але вміють гарно працювати, власною працею сприяючи розвитку рідного міста і держави загалом.

Із найкращими побажаннями голова правління ПрАТ «БКБМ» Ігор Шалімов

 

Формовочний цех: ділянка з виготовлення бетонних кілець.

Формовочний цех: ділянка з виготовлення бетонних плит.

Арматурний цех.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31