Бориспiль
C

Головні новини

«Солодкі діти» під захистом


Батьки маленьких бориспільців із цукровим діабетом об’єдналися і створили громадську організацію «ДІА-Бориспіль». Вони навчили своїх дітей повноцінно жити з діабетом і готові допомогти кожному, хто цього потребує.

Батьки — члени ДІА-Бориспіль постійно на зв’язку, двічі на рік проводять зустрічі, куди приходять із дітьми для обговорення перспектив і напрямків спільної роботи.

25 серпня така зустріч відбулася у приміщенні колишнього КРК «Бархат». Доки батьки спілкувалися, дітей розважали аніматори.

«Вісті» поспілкувалися з організаторами заходу про підсумки зустрічі.

«Сподіваємося на сприяння Президента»

Ігор Шалімов, депутат Бориспільської міської ради, голова правління ПрАТ «БКБМ»:

«У Бориспільській ОТГ налічується 39 дітей-діабетиків. Протягом півроку хворобу виявили у дев’яти дітей. Ця недуга прогресує. ГО «ДІА-Бориспіль» створена, щоб полегшити життя дітям із таким діагнозом. Завдяки зусиллям організації діти використовують сучасні прилади скринінгу — сенсори для безперервного вимірювання рівня цукру в крові. В Україні цей сенсор не сертифікований. Коли ГО з різних міст країни писали заяву в МОЗ із проханням сертифікувати прилад, отримали відповідь, що це дорого. Тому за бюджетні кошти придбати сенсор неможливо. Купувати його доводиться «обхідними шляхами».

Бориспіль — перше місто в Україні, яке прийняло програму, що забезпечує дітей, хворих на діабет, не лише препаратами інсуліну, а й витратними матеріалами, а для придбання сенсорів надає батькам матеріальну допомогу.

Ми намагаємося вирішити питання сертифікації сенсорів. Коли Президент Зеленський приїжджав у ББЛІЛ, ми передали йому звернення з проханням посприяти вирішенню проблеми. Із нами зв’язалися з офісу Президента, за їхнім запитом ми відправили листа. Сподіваємося на позитивне вирішення питання.

Зафіксовано, що завдяки сенсорам, які в Україні використовуються п’ять років, дитяча смертність від гіпоглікемії зменшилася у п’ять разів. (Гіпоглікемія — різке падіння цукру в крові, найнебезпечніший стан для діабетика, який часом від коми відділяють декілька секунд)

Для підтримки нашої програми і надалі рішенням ГО «ДІА-Бориспіль» В’ячеслава Деркача та Тетяну Юр висунуто кандидатами в депутати міської ради від політичної партії «Слуга народу».

«Потрібні програми підтримки, які діють у Європі»

Тетяна Юр, голова ГО «ДІА-Бориспіль»:

«Буває важко пояснити оточуючим, що діти з цукровим діабетом не є загрозою. Дехто досі вважає, що діабетом можна заразитися. Вчителі, вихователі бояться брати відповідальність за дітей із таким діагнозом. Насправді, якщо в дитини стоїть сенсор, система моніторингу сповіщає про загрозу, а батьки можуть дистанційно через телефон контролювати рівень цукру в крові дитини.

Ми пропонуємо організувати Школу цукрового діабету — навчання для вчителів, вихователів, соцпрацівників. Хотілося б, щоб суспільство допомагало нашим дітям, їм потрібна турбота. Увагу потрібно акцентувати не лише на діабетиках, а й на дітях із особливими потребами. Потрібні відповідні спеціальні програми для їхньої адаптації у суспільство, які давно діють в Європі й Америці.

Маємо такі плани:

• Надавати допомогу батькам і суспільству щодо проблем, пов’язаних із цукровим діабетом.

• Залучити громадськість до проблем дітей із особливими потребами.

• Створити відповідні програми, завдяки яким батьки зможуть отримати ліки та медконсультації.

Дякуючи програмі, яка діє в Борисполі, інсулін ми отримуємо вчасно і без черг».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: