Бориспiль
C

Головні новини

Тепломережа з новими тарифами?


Бориспіль вперше за останні роки підходить до початку опалювального сезону з боргами за спожитий газ. Це ставить під загрозу вчасну подачу тепла у багатоповерхівки міста. Незважаючи на проблеми з оплатою, КПТМ «Бориспільтепломережа» готується до роботи в осінньо-зимовий період.

Ганьба боржникам!

Бориспільтепломережі складно працювати влітку, адже два роки тому двоставковий тариф замінили сезонним. Тепер підприємство влітку має надходження тільки від погашення боргів абонентами. Але боржники не поспішають розраховуватися. Понад місяць під час щотижневих зустрічей за участі першого заступника міського голови Миколи Корнійчука, де обговорюється робота комунальних підприємств, звучить інформація, що Бориспільтепломережа заборгувала за газ 11 млн грн, і цифра не змінюється.

Корнійчук уточнив «Вістям», що минулого опалювального сезону було спожито газу на 65,6 млн грн, до сьогодні тепломережа сплатила за газ 54,9 млн грн (84%), споживачі заборгували підприємству 22,6 млн грн.

Національна компанія «Нафтогаз України» вимагає, щоб до 1 жовтня борги були погашені. Без номінації (лімітів, які надають після розрахунку за паливо) розпочати опалювальний сезон буде неможливо.

«Підприємство працює на результат»

Директор КПТМ «Бориспільтепломережа» Володимир Палінка:

«Бориспільтепломежа займається підготовкою до опалювального сезону.

Підприємство виконує роботи не лише за бюджетні кошти. За кошти КП ми поміняли 800 м теплових мереж.

Мешканці часто нарікають на те, що при проведенні робіт розкопують більше, ніж потрібно. Поясню — це стосується всіх мереж які прокладені по Борисполю (теплові, кабелі, водопровід, каналізація, газ), бо ніхто не може точно вказати, де саме вони проходять. Хочеться, щоб люди не хвилювалися через порушення благоустрою. Усі роботи проводяться згідно чинного законодавства. Після завершення робіт будуть виконані відновлювальні роботи. Кошти на це передбачено у проектах».

Двоставковий тариф

Володимир Палінка повідомив, що на новий опалювальний сезон Бориспільтепломережею розроблені нові тарифи.

Їх розглядатимуть на одному з вересневих засідань виконавчого комітету. Газ подешевшав, тарифи затверджуватимуться нижчі. Якщо торік гігакалорія коштувала понад 1700 грн, то нині на затвердження поданий тариф 1,5 тис. грн. При зменшенні вартості складових тарифи будуть зменшуватися. Подорожчання, можливо, потягне підвищення тарифів.

«Вартість опалення залежатиме від вартості газу в період опалювального сезону, усе прив’язане до цін Європи», — сказав «Вістям» Палінка.

На затвердження виконкому подано два розрахунки тарифу: сезонний, як нині, і двоставковий.

При двоставковому з вартості послуг тепломережі виокремлюється абонплата, яку споживачі сплачують протягом року, а взимку додається плата за підігрів води, що залежить від вартості газу. Такий тариф вигідніший і споживачам (зменшує зимове навантаження на гаманець), і тепломережі (дозволяє влітку отримувати кошти на підготовку до зими).

«Ми зробимо все можливе, щоб опалювальний сезон розпочався вчасно і пройшов без критичних ситуацій. Але багато залежить від дисциплінованості платників», — наголосив Палінка.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: