Бориспiль
C

Головні новини

Борис Шапіро: «Буду невпинно працювати для досягнення трьох цілей»


Борис Шапіро — кандидат у депутати Бориспільської міської ради. Відомий громадський діяч, проектант, інженер-будівельник розповів про свою передвиборчу програму та чому йде на вибори у складі команди партії «Європейська Солідарність».

— Для повноцінного людського життя мало своєї затишної оселі — необхідне також сучасне комфортне міське середовище. В мене є власне бачення такого оточення, тому я докладаю зусиль, щоб зробити Бориспіль схожим на європейське місто і мрію, щоб тут жив справжній міський дух, який ми цінуємо у Львові чи Мукачево.

Моя громадська робота в Борисполі вже багато років проводиться у рамках заснованих мною разом із друзями громадських організацій.

ГО з підтримки культури та мистецтва «Фестклаб» займається організацією творчих вечорів, концертів, виставок, проведенням фестивалю сучасної музики «Музичний Компот», плідною співпрацею з Бориспільським рок-клубом, виданням книг наших поетів та письменників, проведенням щорічного конкурсу дитячого малюнку. Вважаю, що розвиток країни залежить від культури та освіченості її громадян.

ГО архітекторів та проектантів «Зодчий» пропонує для обговорення проекти громадського значення та проекти благоустрою окремих локацій нашого міста, намагаючись перенести проектування в площину відкритих обговорень нашою громадою для створення комфортних міських просторів. Таким чином уже створено алеї Мистецтв та Музики, сквер по вул. Ватутіна, 73. Ми надавали свої пропозиції по облаштуванню Олесницького озера, будівництву Центра Мистецтв, ЦНАП, дитячого садочку по вул. Бежівка, 7, реконструкції кінотеатру та старого пожежного депо.

Архітектори ГО «Зодчий» запропонували кілька концепцій реконструкції будівлі пождепо, представлених громадськості та на містобудівній раді. В усіх варіантах передбачалося збереження оглядової вежі та громадської функції будівлі.

Берегти історичну пам’ять

— Нещодавно я хотів придбати сувенірний бориспільський магніт на подарунок гостям. Подібний сувенір кілька років тому було зроблено Віталієм Назаркевичем. На ньому зображено абриси бориспільських історичних чи знакових будівель. Їх всього чотири чи п’ять: новий термінал аеропорту, міськвиконком, церква на розвилці, старе пождепо і музей. Приберемо пожежне депо — втратимо 25-30% історичного архітектурного спадку міста. Причому цінним є не сама будівля з точки зору її стану, а те місце, яке вежа, або каланча, займає в історичній пам'яті бориспільців. Ось уже кілька років активно обговорюється доля пождепо. Зараз воно стоїть порожнє, але в цікавому для бізнесу місці, що породжує навколо нього різні чутки та негативний резонанс. За ці роки, крім балачок у соцмережах, нічого не відбулося. Тому я оголосив конкурс, щоб дати можливість архітекторам показати своє бачення будівлі в сучасному ключі, розширити уявлення громадськості, привернути увагу і знайти шлях збереження башти.

Ми вже отримали пропозиції архітекторів і до 15 жовтня авторитетне журі, яке очолює Неля Куковальська — історик архітектури, реставратор та генеральний директор заповідника «Софія Київська» — визначить переможців.

Пождепо — громаді

— На мою думку, башта пождепо з годинником може стати родзинкою Борисполя, а основна будівля має нести громадську функцію. Тут може розміститися, наприклад, центр надання послуг чи достойна зала РАГСу для проведення весільних урочистостей.

Також у цій будівлі ми повинні, нарешті, знайти місце для мистецької галереї — ще одного об’єкта, якого не вистачає місту та його митцям. Створення в Борисполі художньої галереї з постійним фондом та виставками українських та місцевих художників і фотографів стане каталізатором творчих процесів у Борисполі.

Для спілкування

— У цьому ж центрі я мрію заснувати неформальний клуб для спілкування людей поважного віку.

Із  роками зменшується коло зовнішнього спілкування людини — це природній процес. Багато людей виходить на пенсію, але хоче продовжувати активне життя. На роботу ходити не треба, в дітей свої справи. Я знаю чимало людей, які б збиралися пару разів на місяць, читали й обговорювали б нові книжки, слухали музику й спілкувалися, займалися б доброчинними справами. Подібні осередки є сьогодні в бібліотеці, музеї, хтось гуртується за спортивними інтересами. Але я впевнений, що в Борисполі знайдеться місце для ще одного клубу людей, які не хочуть тихо старіти вдома й можуть ще бути корисними нашій громаді.

Цінності мають значення

— Ось такі мої плани, але втілювати їх легше у команді. Для мене це бориспільська «Європейська Солідарність», де є багато гуманітаріїв, молодих і енергійних людей і яку очолює кандидат на посаду голови Бориспільської ОТГ Володимир Борисенко. Він із інтересом долучився до нашого архітектурного конкурсу та перший приз переможцю буде персонально від нього.

Я беру участь у місцевих виборах у складі сильної команди, бо розумію, що одна людина не може нічого змінити чи втілити в життя.

Проекти на основі старої пожежної вежі

Приклади конкурсних робіт. У концепціях реконструкції будівлі пождепо передбачається збереження оглядової вежі та громадська функція будівлі.

Борис Шапіро: «Буду невпинно працювати  для досягнення трьох цілей»Борис Шапіро: «Буду невпинно працювати  для досягнення трьох цілей»Борис Шапіро: «Буду невпинно працювати  для досягнення трьох цілей»Борис Шапіро: «Буду невпинно працювати  для досягнення трьох цілей»Борис Шапіро: «Буду невпинно працювати  для досягнення трьох цілей»Борис Шапіро: «Буду невпинно працювати  для досягнення трьох цілей»Борис Шапіро: «Буду невпинно працювати  для досягнення трьох цілей»

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: