Бориспiль
C

Головні новини

Електромережі під напругою


Січневі морози традиційно стали випробуванням для електропостачальників, особливо на фоні подорожчання газу. Про аварійні ситуації, які трапилися минулого тижня, та як намагатимуться не допускати їх у майбутньому, розповів перший заступник Бориспільського міського голови Микола Корнійчук.

Медамбулаторія №6 відключалася від електропостачання

Микола Корнійчук повідомив, що у п’ятницю, 15 січня, сталася аварія трансформатора у районі Розвилки. Без напруги залишилися амбулаторія №6 КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» та 150 житлових будинків приватного сектора. Причиною стало перевантаження трансформатора, довелося три години чекати, доки він охолоне. Медамбулаторію переключили на інший трансформатор, тим самим зменшили навантаження на постраждалу підстанцію. В амбулаторії електрообігрів, вона споживає близько 50 кіловат.
Були побоювання, що трансформатор уже не вдасться відновити. Оперативно провести ремонт трансформатора вдалося завдяки співпраці із обласним управлінням ДТЕК «Київські регіональні електромережі». Через 6 годин електропостачання було відновлено.

Коли відключення недопустимі

«За проектом електропостачання амбулаторії №6 передбачене з двох джерел, — деталізував особливості електропостачання закладу Микола Корнійчук, — але до цієї аварії будівля була підключена тільки до одного, оскільки на той час ще не оформили право власності приміщення на Бориспільську первинку. Потрібне було рішення сесії, яке з об’єктивних причин прийняли тільки нещодавно. А процедура оформлення права власності тривала до середини січня. Та за сприяння обласного управління ДТЕК питання підключення амбулаторії згідно з проектом, як споживача ІІ категорії, уже вирішене.
Але життя ставить нові завдання. Коли в Україні розпочнеться вакцинація від COVID-19, базою планується зробити медамбулаторію на Розвилці. Тоді приміщенню потрібно буде забезпечити І категорію енергоспоживання: окрім двох джерел живлення, необхідно ще й дизельний генератор. Бо умови зберігання нині зареєстрованих вакцин — або -20 0С, або -70 0С, і ми маємо гарантувати, що ніщо не зможе порушити цих умов. Тож на одній із сесій розглядатиметься питання придбання генератора».

Дорога економія газу

Коментуючи, чому так масово потерпають електромережі, Микола Корнійчук зазначив, що на сьогодні вартість газу набагато дорожча, ніж вартість електроенергії, тому мешканці приватних будинків масово включають електрообігрів. А автомати, встановлені на ТП, не витримують навантаження. Більш потужніші автомати ставити неможливо, бо тоді не автомати вибиває, а виходить із ладу сам трансформатор. Ремонт його забирає час і кошти. Трансформатори на Розвилці й на вул. Свободи виходили з ладу, тому що автомати були замінені на більш потужні.
У ніч із неділі на понеділок багато вулиць залишалися без електропостачання через спрацювання автоматів внаслідок перевантаження. Черговий автомобіль, який є у Бориспільському підрозділі, проїжджав уночі і по декілька разів включав ті автомати.

Абонентські підстанції: власники одні, а страждають інші

Коли Бориспіль за бюджетні кошти підводив електропостачання до земельних ділянок, виділених учасникам АТО, технічними умовами було передбачено, що вся система електропостачання мікрорайону разом із мережами і ТП передається у власність електропостачальникам. Тільки тоді вони мають право її обслуговувати. У Борисполі і багатьох селах Бориспільської громади дуже багато підстанцій, збудованих різними підприємствами чи навіть мешканцями в складчину. Деяких підприємств уже немає, підстанції ніхто не обслуговує. Реальна ситуація, яку описав Микола Корнійчук, демонструє, чим це обертається для споживачів. «На початку тижня без однієї фази залишилися будинки 1д, 1б, 1г на вул. Київський Шлях (військовий радгосп). Електропостачання здійснюється від приватної електростанції. Її не обслуговує Бориспільське РП, аварійні бригади не виїжджають. Довелося шукати приватну аварійну бригаду, яка ліквідує аварію на лінії електропередач. За інформацією Бориспільського РП, майже половина підстанцій у Борисполі і Бориспільському районі не є власністю РП. Це дуже впливає на забезпечення життєдіяльності громади. Набудували абонентських підстанцій, а їх ніхто не обслуговує. Вони вважаються приватними. Щоб передати їх в обленерго, власники повинні передати у власність територіальної громади. Тільки після цього їх можна буде передавати до обленерго. Маю надію, що депутати цього скликання погодять прийняття рішення про передачу підстанцій комунальної власності міста. Депутати попереднього скликання такої згоди не давали. Коли підстанції безгосподарні, люди страждають через відсутність електроенергії. Споживачам байдуже, чия підстанція, вони кошти сплачують справно, і підстанція повинна працювати».

Графік відключень електроенергії не завжди означає відключення

Графік відключень, який електропостачальники надали на цей тиждень, не на жарт насторожував. Адже на 18 січня передбачалося відключення на 8-10 годин трансформаторної підстанції Любарець з 8:00 до 17:00. На 20 січня планували відключення 112 лінії, щоб підключити нову повітряну лінію, яка резервує ділянку лінії, що йде через сад. Це означало відключення повністю південної частини Борисполя. Після консультацій з цього приводу з’ясувалося, що графіки складаються заздалегідь. Графік — це попередження про заплановане відключення. А вранці кожного дня відповідальний працівник обленерго дає чи не дає дозвіл на відключення, залежно від погодних умов та інших чинників. У понеділок Любарці не відключали.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: