Бориспiль
C

Головні новини

Реалії пасажирських перевезень у Борисполі


Реалії пасажирських перевезень у Борисполі
Першим питанням на засіданні виконавчого комітету, яке відбулося 16 січня 2017 року, був розгляд петиції щодо законності підвищення тарифів на приміських маршрутах №316, 317 та 317А. Але під час обговорення не залишилися поза увагою і проблеми обслуговування бориспільських маршрутів.

Бориспільці буквально за чотири дні (із визначених десяти) назбирали 293 підписи із 250 необхідних. На сьогодні ж більше 300 чоловік підтримали звернення, і люди продовжують підписувати петицію, бо є іще 5 днів для збору підписів.

Ось текст цієї петиції: «Вимагаємо від Бориспільської міської ради в найкоротші терміни підготувати звернення до Антимонопольного комітету України для перевірки згідно з діючими Законами та правилами актуальності тарифів на перевезення пасажирів на приміських маршрутах №316, 317 та 317А (Київ—Бориспіль) у зв'язку з суттєвим (від 20%) та одночасним їх підвищенням перевізниками ПрАТ «АТАСС-Бориспіль» та «АВТОСЕРВІС» м. Бориспіль.»
Приводом для написання петиції стало те, що з 11 січня було підвищено вартість проїзду на міжміських автобусних маршрутах, а міські перевізники також поставили вимоги про підвищення вартості проїзду.

Коментуючи цю інформацію, перший заступник Бориспільського міського голови Анатолій Корнійчук зазначив, що згідно з діючим законодавством, рішення по електронній петиції виноситься на розгляд виконавчого комітету.
Слід зазначити, що ні виконавчий комітет Бориспільської міської ради, ні міська рада не беруть участі у формуванні та затвердженні тарифів на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах. Це прерогатива Київської обласної державної адміністрації. Вони проводять конкурси на перевезення на приміських маршрутах, а районна державна адміністрація проводить конкурси на сільських автобусних маршрутах з Борисполя до сіл Бориспільського району.

Звичайно, це є ненормальним, коли маршрути формуються у Борисполі, а представникам міської влади навіть не пропонують бути присутніми на таких засіданнях. Але усі звернення бориспільської міської влади з цього приводу залишалися поза увагою.

Щоправда, нинішнє рішення, яке дозволило підвищення тарифів, приймалося не сьогодні, а ще півтора року тому. Саме тоді підприємства-перевізники отримали дозвіл на підвищення вартості проїзду до 70 коп. за кілометр, при умові зростання вартості пального, мінімальної заробітної плати, вартості енергоносіїв і т. д. Законодавством передбачена така можливість.

Виконавчий комітет одноголосно підтримав єдино можливе рішення з цього приводу. І звучить воно так, як того вимагає петиція: «Звернутися до Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо перевірки розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту на приміських автобусних маршрутах загального користування».

Чи дасть таке звернення результат? Стверджувати важко. Адже сьогодні є усі, визначені законодавством, підстави для подорожчання проїзду. І сьогодні перевізники, які мали змогу збільшити вартість квитка, мають змогу безболісно перейти на нові умови господарювання. Міські перевізники такої можливості позбавлені. Близько двох років вони випрошували у міста дозволу підвищити тариф до нинішнього — 3 грн. 50 коп. У результаті отримали можливість тільки виживати, але не розвивати бізнес.

Чому ж дивуватися, що саме таке відлуння підвищення тарифів отримало серед перевізників міста Борисполя, що водії навіть вирішили страйкувати? Сьогодні місто змушене визнати, що збільшення вартості проїзду неминуче. Але наскільки довго триватиме епопея із пошуком компромісу, сказати важко. Адже після відвідання одного із спільних засідань депутатів, представників міської влади та перевізників, склалося враження, що депутатам цікавіше дізнатися, чому міська влада допустила страйк водіїв, аніж знайти оптимальний вихід із ситуації, що склалася.
Нині також піднімається питання створення у Борисполі комунального підприємства, яке б займалося пасажирськими перевезеннями. Але Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук переконаний, що таке підприємство стане тільки додатковим тягарем для міського бюджету. Хоча він зазначив, що це питання вивчатиметься досконало, для чого буде створено робочу групу.

Сьогодні виникає дуже багато питань щодо якості послуг, які надають бориспільські перевізники. Але якщо розгляд питання узгодження тарифу на пасажирські перевезення в межах Борисполя затягнеться, а тариф не даватиме запасу на розвиток і оновлення техніки, то найближчим часом на перше місце вийде проблема безпечності пасажирського транспорту. Бо кошти, які щось важать сьогодні, завтра можуть знову стати лише способом виживання.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: