Бориспiль
C

Головні новини

Експеримент: «медичне містечко»


Експеримент: «медичне містечко»

Будівництво житла для медиків розпочалося в Борисполі влітку 2017 року. На якій стадії роботи та як і кому вдалося домогтися, щоб таке житло будувалося?

Ідея забезпечити медиків житлом виникла у їхнього колеги, лікаря УЗД, депутата Бориспільської міської ради Іллі Луціва. Перше прохання до місцевої влади про виділення 10 млнгрн із бюджету на придбання готових квартир для медиків було відхилено. За підтримки громадського активіста Дмитра Сулими та секретаря міської ради Ярослава Годунка з’явилася ідея — збудувати житло самостійно. Варіант кооперації «місто — громадськість» влада підтримала.
«Депутати пішли нам назустріч та проголосували за виділення 30 соток землі в кінці вул. Бежівка під забудову для індивідуального житла, — говорить Ілля Луців. — Молодий лікар-практикант не буде затримуватися в Бориспільській ЦРЛ без житла, бо зарплати не вистачить на оренду квартири і утримання сім’ї».
Експеримент: «медичне містечко»
Експеримент: «медичне містечко»

Звідки гроші?
За словами Луціва, чимало місцевих бізнесменів підтримали медиків — одні фінансово, інші постачанням будматеріалів за оптовими цінами. Так, депутат та підприємець Ігор Шалімов надав гарну знижку на бетон для залиття фундаменту домівок. Місцева влада допомогла із вирішенням питання під’їзду до ділянок, організувавши підсипку дороги щебенем за бюджетні кошти.
«Певні суми медики накопичували, бо, як кожна людина, вони планували своє майбутнє. На будівельні роботи наймали не професійні фірми-забудовники, а звичайних робітників, часто й самі бралися за діло,» — говорить Ілля Михайлович. І запевняє, що організатором процесу виступив він сам, тому виконроба наймати не довелося.
Експеримент: «медичне містечко»

Про квартири
Виділених 30 соток землі медики розділили на три рівні ділянки по 10 соток кожна. На двох протилежних ділянках уже збудовано дві заплановані лінії таун-хаусів. Це 11 будинків, кожен з яких має рівну частину заднього дворика та паркувальне місце для авто. Ще під один будинок залито фундамент. Між будинками передбачено 10 соток спільної території: тут заплановано встановлення майданчика, альтанки та висадження невеликого саду.
«Капітальне будівництво завершено, тепер справа за внутрішнім оздобленням. Тут «кожен сам за себе», тому як забажає, так і зробить. Будинки розраховані на сім’ю із трьох-чотирьох осіб, їх метраж від 80 до 105 кв. м — це також вибір кожного», — пояснює ініціатор будівництва.
Відомо, що опалення будинків планується від електромережі, вода — із власної свердловини, а каналізацію медики задумали зробити централізовано одну на всіх.
«Вміст каналізації буде очищений на 98% завдяки сучасному біо­септику. Таке знезараження відходів не із дешевих і, за попередніми підрахунками, обійдеться у 30 тис. грн для кожного будинку. Зате на поля вода йтиме добре відфільтрована, а найважливіше — ґрунти не постраждають», — переконують власники житла.

Скоро новосілля

У новому «медичному» мікрорайоні проживатимуть неонатологи, патологоанатом, лаборант, акушер-гінеколог, нейрохірург, медсестра та завідувач приймального відділення. У 2018 році три сім’ї лікарів планують новосілля у власноруч зведеному домі. Інші ж думають, де взяти гроші на ремонтні роботи. На жаль, одна пара медиків відмовилися від мрії про власний будинок, бо коштів на його зведення забракло.

Проект «Соціальне житло»
Варіант будівництва у складчину (громада — влада) є альтернативним рішенням для медиків. Проте цього замало — для вирішення проблеми із відсутністю кадрів у Борисполі необхідне соціальне житло. Депутати Бориспільської міської ради підтримують ідею.

Як «Вістям» стало відомо, існує проект будівництва багатоповерхового будинку із смарт-житлом для медиків, вчителів, а у майбутньому можливий варіант такої забудови для комунальників міста. Передбачається, що квартири матимуть площу 30 кв. м кожна, а у приватну власність їх передача можлива за умови 15 років праці на посаді.

Тетяна ХОДЧЕНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: