Бориспiль
C

Головні новини

Коли у Борисполі курсуватиме електробус


Коли у Борисполі курсуватиме електробус

10 квітня на Європейській площі у центрі міста відбулася презентація електробуса, зібраного в Китаї. Компанія «Skywell» в Україні шукає покупців. Чи справдилися сподівання на Бориспіль?

Презентували ноу-хау на запрошення Бориспільської мерії. Спеціалісти компанії кажуть, що подібну комплектацію транспорту обирали спеціально, щоб усе відповідало тій якості доріг, які сьогодні в Україні. Хоча мета презентації не була чітко озвучена.

Представники компанії говорять, що, за попередніми підрахунками, електробус дозволить якщо не знизити, то втримати тарифи на міські перевезення в Борисполі на нинішньому рівні. Бо собівартість на одного пасажира складатиме 1,20-1,30 грн. Тож розрахунковий тариф на перевезення до 2 грн реальний.
Як озвучив на плановій нараді 9 квітня заступник міського голови Микола Корнійчук, вартість електробуса — 320 тис. доларів, а це приблизно 9 млн грн. Однак про рішення щодо купівлі подібного автобуса не йшлося, як і про можливість створення комунального підприємства та придбання сучасних автобусів для громадського транспорту за бюджетні кошти.

Тому поки що бориспільські пасажири залишаються невдоволені якістю перевезень і станом громадського транспорту; водії нарікають на пільговиків і погані умови праці; перевізники скаржаться на збитковість бізнесу і хочуть підвищення ціни проїзду (до 6 грн) і заявляють, що з технічним контролем транспорту все добре. Нині у Борисполі перевізники-приватники є монополістами транспортного ринку, тому диктують свої умови і споживачам, і місцевій владі.

Про особливості електробуса «Вістям» розповів представник компанії «Skywell» в Україні Арсеній Абдураїмов.

Коли у Борисполі курсуватиме електробус

З00 км за одну «зарядку»
— Електробус проїжджає на одному заряді 300 км. А цього вистачає на денний маршрут. Заряджається вночі. Є 17 моделей. Ця розрахована на 83 пасажири, сидячих місць — 33.

Пасажирам
— Автобус оснащений системою клімат-контролю (встановлені кондиціонери, які використовуються також з функцією підігріву). Плюс додаткова дизельна система підігріву, щоб не використовувати електроенергію під час сильних морозів. На кожному пасажирському сидінні є можливість регулювання потоку повітря від кондиціонера й система для підігріву ніг взимку.

Водію
— Встановлена система відеоконтролю, яка дозволяє бачити, чи всі пасажири вийшли-зайшли на задні двері. А камера заднього плану допомагає під час паркування. Є функція електрорегулювання дзеркал.

Економія
— Якщо порівнювати електробус із тролейбусом, останній споживає в денний час до трьох кіловат електроенергії через велике розсіяння на лініях, електробус — 0,75 кіловата. З урахуванням, що він заряджається вночі за нічним тарифом (втричі дешевше), його експлуатація в 16 разів вигідніша.
Я зрозумів, Бориспільська міська рада розглядає можливість відкриття автотранспортного комунального підприємства, тому що у вашому місті (і мене це дуже здивувало!) комунального транспорту немає. Ясна річ, регулювати і контролювати тарифи важко.
Коли у Борисполі курсуватиме електробус

«Три бусиможемокупити»
Микола КОРНІЙЧУК, перший заступник міського голови Борисполя

— Потрібно розвивати і приватні, і комунальні підприємства. Законодавство не спонукає міську раду виділяти кошти комунальним підприємствам, навіть забороняє. Може, я неправий, але йде розвал таких підприємств. Наприклад, щоб у цьому році купити сміттєвоз, потрібно звернутися до антимонопольного комітету, чекати на відповідь. Так підтримується приватний бізнес. Те саме з ЖЕКами та управляючими компаніями.
Автобус, якщо купувати, то його треба закріпити за якимось комунальним підприємством — і це не значить, що нам дадуть його придбати. На мою думку, ми не в змозі купити такий транспорт, щоб перекрити всі маршрути в місті: 20 автобусів ми не купимо, а три можна, щоб закрити маршрут від виїзду на село Іванків до аеропорту вздовж Київського Шляху та на залізничний вокзал.

Якщо ми купимо такий автобус, то він за квитки не окупиться — все лягає на бюджет. Питання треба розглядати в комплексі. Наприклад, є проблема утилізації батарей.
Зрозуміло, за електротранспортом майбутнє, воно до нас прийде, але такий автобус проблеми не вирішує.

«Такі автобуси для міста»
Євгеній БОЖЕНКО, депутат Бориспільської міської ради, член транспортної комісії:
— Комунальне транспортне підприємство з електричними автобусами — це мрія. Ми робили комісію, але не було адекватних по ціні пропозицій. Тепер ми дамо доручення Миколі Корнійчуку вивчити це питання. Такі великі автобуси підходять Борисполю, їх треба рази в три менше, ніж наших маршруток.

у підсумку
• У лютому 2018 року уряд ухвалив постанову про лібералізацію ринку автобусних перевезень в Україні. Серед обіцяних практичних змін запровадження конкурсу на між­обласні автобусні маршрути за заявницьким принципом; запровадження вимог щодо обов’язкової наявності на міських і приміських маршрутах автобусів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю у кількості 35% до кінця 2019, а з 2020 року — 50%; перевага на конкурсі перевізнику, який пропонує низькопідлогові автобуси, електробуси, автобуси з більшою категорією екологічності (Євро 3 — Євро 6) тощо.

• Посадовці в різних містах країни усе частіше заявляють про наміри замінити приватні маршрутки комунальним транспортом. Зміни почали впроваджувати зі Львова, Вінниці, Одеси. Остання виграла грант Світового банку й отримуватиме рекомендації щодо оптимального створення й розвитку маршрутної мережі.

Ольга КАЦАН, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: