Бориспiль
C

Головні новини

Вода у Борисполі подорожчає на 28%


Вода у Борисполі подорожчає на 28%

Вартість куба води та стоків у місті планують підвищити до 30 грн. 47 коп. — на 28%. Нині за кубічний метр води і відведення стоків мешканці багатоповерхівок платять 23 грн. 88 коп.

Керівництво КП «Бориспільводоканал» на засіданні виконкому 6 серпня 2018 року порушувало питання про підвищення тарифу на воду, але для його затвердження не вистачило голосів. Питання залишається відкритим. За словами керівника Олександра Гануша, без подорожчання водопостачання підприємство не виживе.

Арифметика тарифу.
Директор озвучив причини непопулярного кроку. Він зазначив, що з початку року електроенергія подорожчала на 19% (з 1 січня на 10%, з 1 травня — ще на 9%): вартість паливно-мастильних матеріалів збільшилася на 23,4%; знезараження води подорожчало із 7,3 до 16,7 тис. грн./т (без ПДВ) — це на 227%. «Держава з 1 січня 2018 обклала водоканали податком за користування надрами — йдеться про податок на використання природних ресурсів: піску, щебеню, нафти, газу, води. Раніше для водоканалу цей податок поширювався тільки на воду, яку підприємство використовує для технічних цілей, тепер його потрібно сплачувати за всю видобуту воду, у т.ч. за ту, що подається населенню та бюджетним установам. Сума складає 780 тис. грн. на рік, до цього було 170 тис. грн.», — коментує нововведення Олександр Гануш.

Загалом, вода для мешканців багатоповерхівок має подорожчати на 6,5 грн.: 17,62 грн. платитимемо за водопостачання і 12,85 за відведення стоків. Зазначалося, що для розрахунку нового тарифу бралися наведені вище різниці у цінах та невеликий запас для підвищення зарплати працівникам КП «Бориспільводоканал».

Потрібно підтримати
Обговорення нового тарифу зачепило тему ситуації на підприємстві, яке для міста є стратегічним. Наголошувалося, що в бригадах немає повного штату робітників: за нормами на підприємстві повинно бути 570 працюючих, а їх усього 207. Середній вік — 55 років, молодь на скромну зарплату не йде. Міська влада підтримує водоканал, допомагає із придбанням техніки, з виплатою кредиту Світового банку. І якби не реконструкція, проведена за кредитні кошти, з нинішніми цінами на електрику вартість води у Борисполі вже давно б перевищила ту ціну, яку просить сьогодні підприємство.

Техніка, яку місто придбало для підприємства, не лише економить кошти на обслуговуванні водопровідних мереж, але й працює на замовлення. От тільки надходження від тих замовлень на тариф абсолютно не впливають.

Коротко про зарплату
Чи думали члени виконкому про те, що робити, щоб через півроку знову не довелося піднімати тарифи? Чому не можна реально підвищити заробітну плату настільки, щоб зробити її конкурентною? З цього приводу Олександр Гануш прокоментував: «Ми не маємо можливості встановлювати заробітну плату довільно. Існує галузева угода між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конференція роботодавців ЖКГ України» та Центральним комітетом профспілки працівників ЖКГ, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України. Зарплата працівників комунальної сфери прив’язана до прожиткового мінімуму. Сума прожиткового мінімуму множиться на галузевий коефіцієнт х1,4 та на коефіцієнт конкретного виду робіт х1,58 для водопостачання та водовідведення. Це заробітна плата працівника І розряду. Далі діє єдина розрядна тарифна сітка, від якої не можна відступати ні на крок».


Ірина КОСТЕНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: