Бориспiль
C

Головні новини

Бориспіль вшанував письменника Юрія Ногу


Бориспіль вшанував письменника Юрія Ногу

22 жовтня 2018 року письменникові та громадському діячу Юрію Нозі виповнилося б 45 років. Цього дня у Бориспільській загальноосвітній школі № 1 ім. Ю. Головатого зібрались друзі митця, члени його великої родини, прихильники українського слова, вчителі та учні.

Зібралися, аби вшанувати його пам'ять відкриттям невеличкої експозиції в музеї школи, де він навчався. Юрина посмертна книжка має назву «Я завжди знаходжу світло». І світло супроводжувало його всюди і по-різному: сонцем у Борисполі, жовтогарячими деревами на кладовищі, сяйвом очей у шкільному музеї (важлива деталь: у половини Борисполя пропало світло — і музейний куточок відкривали під спалахи фотоапаратів і вогники телефонів).
Захід зібрав людей, для яких Юрій Нога був і є особливим — друзів-письменників Сергія Пантюка, Івана Андрусяка та рідних. Як сторінки книжки, миготіли перед очима віхи його життя: дитинство, перші мітинги, праця у видавництві «Смолоскип», знайомство і шлюб з поеткою Мариною Брацило, гостинна квартира, де вони з Мариною приймали всю літературну тусівку кінця 1990-х – початку 2000-х, фестиваль «Молоде вино», Ірпінські семінари творчої молоді, директором яких був Юрій майже 10 років.
Бориспіль вшанував письменника Юрія Ногу

Директор шкільного музею Любов Рудич розповіла про підготовку експозиції, подякувавши друзям і родичам за надані матеріали — особисті фото Юрія Ноги, його записники, нотатки, книжки та рушник, який став символом поетичного конкурсу «Молоде вино».
Письменник, видавець і журналіст Сергій Пантюк, згадуючи друга, наголошував, що Юрко Нога був дуже скромною людиною, і треба було докладати чимало зусиль, аби вмовити його прочитати щось із своїх віршів. Тому власне всі поетичні збірки Юрія вийшли друком після смерті автора. Сергій Пантюк також підкреслив уміння Юрія Ноги слухати інших, допомагати молодим авторам, організовувати різні літературно-мистецькі акції та всюди знаходити позитив. У пам'ять про друга Сергій Пантюк зачитав фрагмент поеми «Дев’яностіада», в якій, окрім інших поетів буремних 1990-х, зображений і Юрко.
Письменник і видавець Іван Андрусяк говорив про людські якості Юрія Ноги, його щирість, гостинність, прагнення обігріти довколишніх і дати прихисток усім — від їжака до друзів. «Тяжко усвідомлювати, що ні Юрка, ні Марини, ні їхньої відкритої оселі вже немає з нами», — зітхнув Іван Андрусяк.
Директор Бориспільської загальноосвітньої школи № 1 ім. Ю. Головатого Людмила Шевченко зазначила, що в школі вже не залишилося тих учителів, які колись навчали Юрія Ногу, проте колектив щиро відгукнувся на пропозицію вшанувати творчого і неординарного земляка. Вона також сподівається, що з часом музейна експозиція розшириться, а учні школи відкриватимуть для себе творчість Юрія Ноги.

Від імені родини та мами — Марії Ноги, яка не змогла прилетіти на відкриття музейної експозиції, виступив дядько Юрія — Микола Нога, він згадував дитячі роки письменника, його перші мітинги на початку 1990-х і участь у виборюванні незалежної України. Юрій Нога зарано відійшов у вічність, тому спогади про нього для рідних досі болючі. Попри всі творчі досягнення Юрко Нога для родини залишився не просто письменником, громадським діячем, а рідною дитиною, за якою тужить серце, якої не вистачає. Родичі митця висловили глибоку вдячність школі та всім, хто долучився до організації заходу — друзям, учителям, дітям.

Пам’ятний захід у школі продовжився у форматі зустрічі письменників Сергія Пантюка та Івана Андрусяка зі старшокласниками та учнями середньої ланки, під час якого школярі глибше дізналися як про творчість знаного бориспільця, так і про сучасну українську літературу, її постаті та тенденції щодо розвитку. Насамкінець письменники та рідні побували на могилі Юрія Ноги, що на бориспільському кладовищі (вул. Тургєнєва), поклали квіти, згадали…

Вірш Ю.Ноги

Чи встигнеш дописати рядок
поки згасне світло
Можливо в цьому і сенс життя
А чи висохне фарба

Тетяна Шептицька

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: