Бориспiль
C

Головні новини

Екологічна біда Бориспільщини: озера із нечистотами


Екологічна біда Бориспільщини: озера із нечистотами

Дорогою до Борисполя голова КОДА Олександр Терещук позапланово навідався до окремих сіл району, зокрема поспілкувався із громадою Великоолександрівської сільської ради та побував у селі Мала Олександрівка і Чубинське. Візит очільника області та представників ЗМІ порушив екологічні питання.

Люди скаржилися впливовому гостю на давні екологічні проблеми, які тягнуться із 90-х років минулого століття й перетворилися на катастрофу обласного масштабу із епіцентром на вул. Броварська, 14 в селі Проліски (Щасливської сільської ради) на межі із селом Мала Олександрівка (Велико-олександрівської сільської ради).
Там розміщені так звані «очисні споруди» господарсько-побутової каналізації, які орендуються КП «Олександрівкажитлобудсервіс» даної ради. Активісти на місці показали гостям із області, що очисних як таких немає, є озера із нечистотами від навколишніх шести сіл, які зливаються у ставки обабіч лісу в лічених метрах від державної автомагістралі на ділянці Київ-Бориспіль.

Потрібні кошти на напірний колектор
Сільські активісти говорили, що за підтримки депутатів написали понад 100 листів-звернень до КО-ДА, Київської обласної ради, Департаменту регіонального розвитку та ЖКГ КОДА, до Бориспільської районної ради і районної держадміністрації, до депутатів райради Олександра Сингаєвського, Юрія Коваленка щодо включення видатків на фінансування/співфінансування проектування та будівництва напірного колектору від колекторної насосної станції (КНС) №3 в с. Чубинське на Бортничі та КНС №2, №3, №4 до соціально-економічної програми та бюджету району на 2018 рік. Але марно.

«КНС №3 потребує негайної реконструкції. Також писалися листи-звернення до Гірської сільської ради, Ща-сливської сільської ради щодо включення видатків на співфінансування проектування та будівництва напірного колектору від КНС №4 в с. Проліски на Бортничі та КНС №4 до соціально-економічних програм та бюджетів сільських рад на 2018 рік», — наголошували селяни.

Є техумови, немає єдності
На зустрічі повідомлялося, що Великою Олександрівкою давно отримані техумови на приєднання до Бортницької станції меліорації, але це можна зробити лише за умови співфінансування. Вартість проекту будівництва скидного колектору на Бортничі станом на 2017 рік оцінюється в 1,5 млн грн, вартість всього будівництва понад 300 млн. Для однієї сільської ради ця сума непідйомна, а реакції від сусідських рад, як і від інших районних та обласних органів, не було і немає.

«Ініціатива має бути не лише від людей, а й від органів місцевого самоврядування, районних керманичів та екологів. Я запевняю, що знайду методи наведення ладу на цих очисних», — твердо запевнив селян керівник області Терещук.

Повторили при всіх
Дане питання ще раз було порушено на відкритій нараді голови КОДА у Бориспільській міській раді. За звітами державної екологічної інспекції столичного округу, юрисдикція якої розповсюджується на місто Київ та на область, із жовтня поточного року на Київщині уже зроблено 600 перевірок. Проте до цих очисних екологи досі не дійшли. Голова облдержадміністрації Олександр Терещук дав доручення департаменту екології, департаменту ЖКГ КОДА, держгеокадастру, голові районної адміністрації, голові райради, сільським головам — усім, хто має вплинути на ситуацію, — до п’ятниці, 21 грудня, відпрацювати алгоритм подальших дій та співпраці на шляху до вирішення проблеми, та запевнив, що проконтролює результат.

ДО ТЕМИ
Питання на контролі. 21 грудня об 11.00. запланована селекторна нарада у КОДА за головуванням Олександра Терещука, який наполіг на тому, щоб були присутні усі причетні до розв’язання екологічної проблеми у Пролісках. Наразі питання під особистим контролем губернатора.

Тетяна ХОДЧЕНКО, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: