Бориспiль
C

Головні новини

Школа в Чубинському: є проект, чи буде старт


Школа в Чубинському: є проект, чи буде старт

Село Чубинське, що на Бориспільщині, із 90-х років минулого століття чує розмови про будівництво нової школи. Але реальна можливість з’явилася лише цього року. Чи вистачить коштів і організаторських здібностей усім зацікавленим, щоб запустити процес.

«Бізнес-інвестиції не можуть перекрити потреби сільської ради для розвитку», — говорить Галина Шевченко, голова Великоолександрівської сільської ради, в межі якої входить чотири села (Чубинське, М. Олександрівка, В. Олексан-дрівка, Безуглівка).
Школа в Чубинському: є проект, чи буде старт

«Бюджет нашої сільської ради за 2018 рік склав 54,3 млн грн без врахування трансфертів. На цей рік ми запланували 46,2 млн грн», — ділиться здобутками Галина Миколаївна.
Сільський голова констатує, що головною потребою Чубинського є будівництво нової школи. Бо, наголошує, через велику кількість сільського населення у Чубинському, багато дітей змушені навчатися в школах прилеглих населених пунктів — у селах Щасливе, Гора та Велика Олександрівка. «Виникають проблеми із підвезенням дітей до шкіл інших сіл, адже своєї Чубинське не має, хоча давно мріє про таку. Інші навчальні заклади теж перевантажені, з кожним роком кількість учнів у них збільшується», — розповідає сільський голова.
«Враховуючи, що середній вік населення в селі Чубинське в середньому 33 роки, за останні п’ять років кількість дітей дошкільного віку збільшилася удвічі, а проблема із нестачею місць у школі і дитячому садочку загостриться ще більше», — пояснив і Олександр Іващук, депутат Великоолександрівської сільради.

Вартість до 200 млн грн
Відомо, що у 2016 році на замовлення Великоолександрівської сільської ради було виготовлено проект будівництва загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. на 720 учнів (24 класи). «Даний проект на сьогодні пройшов дві комплексні експертизи. На місце будівництва приїздили обласні керівники та представники профільних підрозділів. Із важли-вістю реалізації проекту усі погоджувалися. Голова КОДА на зустрічі у Борисполі після візиту на місце майбутньої школи заявив «Де діти, там Терещук!» — розповідає депутат.
У сільраді пояснюють, що навчальний заклад передбачається будувати у центі Чубинського, із реконструкцією незавершеної будівлі амбулаторії під навчально-виробничий корпус школи. Відомо, що кошторисна вартість бу-дівництва станом на серпень 2017 року складала понад 190 млн грн, у т.ч. майже 127 млн грн – ціна будівельних робіт. Керівництво села визнає, що для сільського бюджету така сума непосильна.
Галина Шевченко розповідає, що неодноразово возила проектну документацію на презентацію і в область, і у район, направляла звернення щодо фінансування. «Питання співфінансування із районом чи областю досі не ви-рішено. Проект затверджений головою Бориспольської РДА Олександром Туренком, що говорить про розуміння реалізації проекту на районному рівні. Радує, що важливість будівництва школи зрозуміли у Кабінеті міністрів України і в попередні році виділили стартове фінансування по-над 3,1 млн грн», — розповідає Галина Шевченко.

Потрібна допомога звідусіль
Наприкінці 2018 року депутатське об’єднання «Прозоро» Великоолександрівської сільради направило звернення голові Київської ОДА Олександру Терещуку, щоб він посприяв внесенню проекту школи до регіональної цільової обласної програми з будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури на умовах співфінансування з бюджетів Київської області та Великоолександрівської сільської ради.
Після цього у грудні минулого року під час робочого візиту до Бориспільщини, Голова КОДА навідався у Чубинське. На місці, де планується школа, Терещук пообіцяв прискорити вирішення питання. «Школу будувати треба! Будемо йти у напрямку співфінансування, кошти мають направлятися звідусіль: район, село, допоможемо із обласного та державного бюджетів», — запевнив Терещук, додаючи, що Бориспільський район на сьогодні небідний, тому має долучатися до підтримки проекту в першу чергу.

Із енергозберігаючими технологіями
Проект навчального закладу розробляла архітектурно-проектне бюро «АРКО». Школа має бути триповерховою та матиме кілька корпусів. Загальна площа закладу —15 066 м. кв. У розробці проекту враховувалися потреби маломобільних груп з обмеженими можливостями. Школа має відповідати вимогам МОН для навчання дітей із особливими освітніми потребами.

Земельна ділянка, де передбачено будівництво закладу, — 2,2 га. Буде велике футбольне поле зі штучним покриттям, парковка. На даху передбачається фотоелектрична станція (геліоустановка), яка вироблятиме електрое-нергію для власного споживання. Заклад спроектовано із використанням енергозберігаючих технологій.

Наприклад, забезпечення енергоефективності за рахунок теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій будівлі чи забезпечення нормативних показників санітарно-гігієнічних параметрів мікроклімату приміщень (створення комфортних кліматичних умов у приміщенні при мінімальних витратах на енергетичні ресурси).

ТАКИЙ СТАН РЕЧЕЙ
Є ФІНАНСИ ДЛЯ ПОЧАТКУ. Зі слів голови Великоолександрівської сільради у бюджеті-2019 на будівництво закладу та ТП школи виділили 17 млн грн, а також є 3,1 млн грн коштів із Держбюджету. На даний момент в системі електронних закупівель ProZorro вже втретє оголошено тендер на будівництво закладу, очікувана заявлена вартість будівництва — 183 749 644,60 грн. У сільраді очікують сприяння району та області у реалізації проекту омріяної школи. Також після запуску робіт очікуються чергові транші від Кабміну.

БЕЗ КОНКРЕТИКИ. Районне керівництво готове до фінансових внесків для реалізації потрібного проекту, проте цифри поки не називає. Про це заявив «Вістям» Сергій Білецький, заступник голови РДА. Нагадаємо, бюджет Київської області на 2019 рік складає понад 9,5 млрд грн. Значну частину коштів передбачено на соціальні потреби, в тому числі і на освіту. Які суми надходжень на нову школу в Чубинському планує область, теж не відомо.

ДІТЕЙ БАГАТО
6638 мешканців усього нараховує Великоолександрівська сільська рада за офіційною статистикою;
2000 — це діти (868 дітей дошкільного віку, 831 — шкільного та 194 дитини підліткового віку);
883 дитини проживає у Чубинському (кількість дітей віком від 0 до 14 років — становить 52% від усіх дітей, що мешкають на території сільради);
2682 осіб — загальна кількість зареєстрованих мешканців Чубинського (однак є чимало людей, які проживають у селі без реєстрації).
нформація станом на 30 листопада 2018 року

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: