Бориспiль
C

Головні новини

Бориспіль: дорогі платіжки за комуналку


Бориспіль: дорогі платіжки за комуналку

«У Борисполі питна вода видобувається з артезіанських свердловин глибокого залягання, що потребує додаткових технологічних і матеріальних витрат», — говорить Олександр Гануш.

Збільшення тарифів на воду і тепло для населення істотно вплинуло на гаманці пересічних жителів Борисполя. Крім того, люди обурюються, що ціни на комунпослуги в Борисполі найдорожчі у Київській області. Чи насправді це так — з'ясовували «Вісті».

За воду по-новому

За даними Національної комісії з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення в містах України можуть відрізнятися в кілька разів. Причина в природних і ге-ографічних умовах, протяжності і ступені зношеності трас.
Для кожного з міських водоканалів тарифи на воду розраховуються індивідуально. Це залежить від економіки підприємства, наявності інвестиційних програм, технологій, які вони використовують. За підрахунками Нацкомісії, найбільша складова тарифу — зарплати.
Бориспільці і до подорожчання платили не дешево — понад 23 грн за куб. Із січня 2019 року для споживачів у багатоквартирних будинках тариф на воду 17,62 грн за водопостачання і 12,85 грн за водовідведення. Разом — 30, 47 грн за куб, що більше на 27,6% (6,59 грн) від попередніх тарифів.
Як пояснили «Вістям» в КП «Бориспільводоканал», крім подорожчання газу та електроенергії, зросла мінімальна зарплата. Досвід минулих років доводить, що будь-яке підняття мінімальної зарплати тягне за собою підняття цін та тарифів. Витрати з оплати праці включають зростання прожиткового мінімуму та коефіцієнтів галузевої угоди.

Як змінилася заробітна плата у КП «Бориспільводоканал»
• слюсаря аварійника та ремонтника — була 5900, буде 8500;
• електрика — була 6100, буде 8700;
• машиніста — була 4750, буде 6400;
• водія — була 6050, буде 7800;
• контролера — було 5200, буде 7600.
Бориспіль: дорогі платіжки за комуналку

За словами директора КП «Бориспільводоканал» Олександра Гануша, у деяких містах водоканали дофінансовують із міського бюджету. Тож, каже, в такому випадку доводиться обирати: ремонти покрівель у садочках, капремонти доріг, виділення коштів на культуру, спорт, освіту — кого «обділити», щоб дофінансувати водоканал.
«Підняття тарифів — це не ініціатива водоканалу, міста чи окремо керівника комунального підприємства. Це вимога часу, бо економіка країни диктує свої умови, ми мусимо виживати. Відчуваємо, що деякі політсили намагаються зіграти на ситуації, використати споживачів у своїх політичних баталіях», — вважає керівник.

КП «Водоканал» надав для оприлюднення таблицю з інформацією про тарифи на централізоване постачання холодної води станом на 01.01.2019 року по Київській області
Бориспіль: дорогі платіжки за комуналку


Наталія ДОЛИНА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: