Бориспiль
C

Головні новини

Протоієрей Богдан Задвірний: «Я на праведній дорозі служіння і будови храму»


Протоієрей Богдан Задвірний: «Я на праведній дорозі служіння і будови храму»


Бориспільщина відзначили 180 річницю від Дня нароження Павла Чубинського. Не оминули подію в однойменному селі Чубинське, яке у 1993 році назване на честь вченого-етнографа. Населений пункт входить до Державної програми відродження видатних пам’яток історії і культури.

Отець каже, що довгі роки служить та трудиться у Божому винограднику. «Відбулося в моєму житті багато доброго і злого, та терпеливо переношу все. Громада села Чубинське вдячна голові сільської ради Галині Шевченко та тогочасному депутатському корпусу». Також отець згадує багатьох небайдужих.
Протоієрей Богдан Задвірний: «Я на праведній дорозі служіння і будови храму»

Ми усією громадою села Чубинське — смиренно, уклінно просимо допомоги в усіх, хто прочитає статтю, щоб ви стали опорою для скромного приходу, щоб ім’я небайдужих вписалось золотими буквами у стінах нового храму!

Дещо з історії. Царсько-імперська російська, а пізніше радянська влада знищили будь-яку згадку про родину Чубинських, не залишили і каменя від садиби нашого співвітчизника, чи могил, які були і є поруч із садибою, та на яких зараз люди орють городи.

Як зараз. Нині, поряд з дубовим гаєм, який пам’ятає події тих часів, стоїть банер із написом: «ДОРОГА ДО ХРАМУ». Далі постає невеличкий храм-каплиця Преподобного Павла Послушного Києво-Печерського ПЦУ, а поряд розпочалось будівництво храму. Великого, на який заслуговує громада.

Побудова храму. Історія будівництва бере початок в 2006 році, коли настоятелем був ієрей Микола Кравчук. Завдяки йому у 2008 році з’явилась в дубовому парку-заповіднику невеличка споруда – каплиця на честь Чубинського. Із 2009 року настоятелем став протоієрей Богдан Задвірний, який продовжує цю роботу. Він розповів, як іде робота над будівництвом храму.
«Давайте повернемося на 180 років, у час життя родини Чубинських, —розповідає протоієрей Богдан. — Це вони стали наріжним камінцем побудови цього Святого Храму, бо несли ідею волі і просвітлення, навчали мешканців хутора та навколишніх міст і сіл віри в Бога, прививали мудрість, культуру, відвагу боротися і бути незламним перед царсько-кремлівським пеклом. До побудови храму долучилися багато. Я завше молюся за кожну душеньку, яка долучилася до благословенної праці».
Протоієрей Богдан Задвірний: «Я на праведній дорозі служіння і будови храму»

— Тобто, у цій справі люди активно беруть участь?
— Так, ми вдячні Л.В.Сторожко, М.В Цілику, Т.П. Катуліній. Дякую пану зі Львова Р.І. Шпаку та його сім’ї, які від початку долучилися до будови Храму, завдяки йому маємо чудовий проект, дякую пану І.М. Ломаці із електрокомпанії «ЕЛМЕР» та нашому електрику В.І. Самойліку, дякую торговому дому «НІКО Мітсубісі» — вони допомогли із палями і освітленням. Велика подяка голові правління ПрАТ БКБМ пану І.В.Шалімову, який дає бетон для фундаменту храму.

Дякую і віце прем'єр-міністру В.А.Кириленко, родинам Бондаренко та Шевченко із Києва, районному архітектору С.О.Лещенку та пану С.Маркітаненку, О.М. Придатку, Д.Ю.Антонюк, А.Н.Кечіяну. Дякую людям-благодійникам із Києва, Черкас, Харкова, Житомира, Броварів, села Проців...

Я і вся громада долучаємось та дякуємо Богу за благословенних, земних ангелів, які благодіють і активно беруть участь у житті парафії.
— Така активність людей може свідчити про їхнє духовне відродження?
— Жителі прагнуть, щоб святиня у стінах постала якнайшвидше. Люди несуть відродження у своїх душах. Відкривають серця для Бога.
Бо людина створена за образом і подобою Божою. Коли людина повертається до небес добрими справами, виконанням заповідей Божих, наповнює себе таїнствами, то освячується. Я щасливий, бо кожного богослужіння я бачу, як причащаються діти, як вони світяться від благодаті Божої, і розумію, що я на правдивій дорозі служіння і будови Святого Храму.
— Чи були труднощі під час підготовки до будівництва?
— Звісно. Ніхто не бачить документально-паперової праці, яку довелося мені звершувати. А коли почали заливати сваї, роствірок, почали виходити нариси Храму, виписуватися, то це вже великий результат.
Пережили і смуток. До скромного Храму (каплиці) чотири рази вривалися грабіжники, два із них наробили великих збитків. Прикро, що поліція бездіяльна, бо в них зникли всі протоколи і світлини та відео, донині «мертві бджоли не гудуть».
— Як фінансується будівництво?
— Ми вірили громадою і сподівалися, що обставини державного проекту будуть до нас прихильні і загалом побудують і Православний комплекс. Але не так все добре у нашій державі, тому впродовж минулих років нам всі дають зрозуміти, що Садиба – державний проект, і буде фінансуватись коштами бюджету та залученням коштом інвесторів. А от церква має будуватися за кошти прихожан та благочестиву допомогу щирих новітніх, якщо так можна сказати, князів та гетьманів, і про-стих, щирих земних ангелів, благодійників.
Ми докладаємо зусиль, щоб загальна мрія стала реальністю! Ходимо від хати до хати, збираємо кошти і розуміємо, що цих старань замало. На зборах приходу вирішили звертатись до всіх та уклінно просити фінансової допомоги, шукаючи меценатів, благодійників в Україні та за її межами, звертаючись до діаспор.
Протоієрей Богдан Задвірний: «Я на праведній дорозі служіння і будови храму»

— Із ваших слів можна зрозуміти, що цей проект важливий не лише для Чубинського та Бориспільщини.
— Саме так. Православний комплекс у Чубинському несе не тільки духовно-християнське відродження для окремої громади, але відроджує історичну цінність району, області і України, відроджує справедливість щодо родини Чубинських. Ми розуміємо складність нашого прохання у часи війни, розуміємо складність людської зайнятості, заклопотаності у біганні за земними благами.
Протоієрей Богдан Задвірний: «Я на праведній дорозі служіння і будови храму»

Боград РАК

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: