Бориспiль
C

Головні новини

Розпочалося будівництво садиби Павла Чубинського


Розпочалося будівництво садиби Павла Чубинського

Про будівництво садиби Павла Чубинського, українського етнолога, фольклориста, поета, юриста, автора тексту українського Національного Гімну «Ще не вмерла Україна», говорили мало не від початку Незалежності нашої держави. І ось 2016 року крига скресла, і будівництво музею-садиби розпочалося…

Декілька разів до села Чубинське Бориспільського району (де колись стояв родинний маєток видатного народознавця) приїжджали представники найвищих ешелонів влади, запевняли, що варто зберегти столітні дуби, які ще пам’ятають родину Павла Чубинського, і звести його садибу. 2003 року Українське товариство охорони пам’яток історії та культури планувало розпочати роботу з відтворення будинку, зруйнованого у 30-х роках ХХ ст. Ця будівля увійшла до числа 56 втрачених пам’яток історії та культури України, які мають бути відтворені згідно із програмою, затвердженою Кабінетом Міністрів.

Це місце має дійсно велику історичну цінність для усіх українців. Особливо вирізняється ця садиба тим, що у 2 пол. ХІХ ст. вона була центром українського прогресивного руху. Тут збиралися члени Київської громади, серед них: Микола Лисенко, Михайло Старицький, Павло Житецький, Михайло Драгоманов, Володимир Антонович та інші відомі особистості.

Тож територію визначили, а ландшафтний заказник, який має загальнодержавне значення і знаходиться під захистом Президента України та ЮНЕСКО, назвали «Хутір Чубинського».

Великоолександрівська сільська рада представила проект будівництва садиби-музею Павла Чубинського на вул. Шевцової. Садиба-музей П.П. Чубинського — це культурно-освітній і науково-дослідний заклад, який призначений для вивчення, збереження пам’ятки матеріальної і духовної культури. Його спорудження передбачається на місці, де у 1862 році було побудовано помешкання сім’ї Чубинських.

Нині вже зроблено фундамент для центрального будинку. Окрім садиби, до складу музею входитимуть комора, клуня, погріб і туалет. За штатним розписом, у музеї працюватиме 3 особи. Розписано у презентації і експозиційні зали маєтку, до яких входитиме кухня, їдальня, вітальня, робочий кабінет з бібліотекою, спальня; «передбачено меблі та аксесуари, що відповідають періоду другої половини ХІХ століття». Задум справді потужний. Кошторисна вартість проекту становить 6 126 508 гривень.

Лариса ГРОМАДСЬКА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: