Бориспiль
C

Головні новини

Сигнал SOS: медиків екстреної меддопомоги кинули на передову без захисту


В умовах епідемії коронавірусу медики місцевої екстреної допомоги опинилися на першій лінії боротьби зі смертельно небезпечною інфекцією. Але «зброєю» їх не забезпечили.

Саме фахівці екстреної забирають і доправляють до лікарень хворих з підозрою на коронавірус, рятуючи населення від поширення інфекції. Проте вони парадоксально опинилися поза увагою держави й місцевої влади. Світлана Карпенко, завідувач Бориспільської підстанції екстреної медичної допомоги, розповіла «Вістям» про кричущі проблеми її служби, які можуть дорого коштувати безпеці жителів Бориспільщини й самим медикам у період епідемії.

Машини старі, нові з області не надійшли

«Щодня у період карантину ми отримуємо багато викликів. У середньому за добу їх понад 40, із них більше половини непрофільних (висока температура, гіпертензивний криз). Зараз працює чотири бригади — дві лікарські й дві фельдшерські. Автомобілі старі, постійно ламаються, нікому їх ремонтувати. Машини, що область обіцяла нам виділити, ми так і не отримали. Одне авто наша служба отримала із фонду Р. Ахметова», — розповіла співрозмовниця.

Працівників до робочих місць не доставляють

За словами Світлани Карпенко, її колеги хочуть звільнятися через низькі зарплати, важкі й небезпечні умови праці. «Наразі районна і міська влада подбала про перевезення медперсоналу ББЛІЛ до робочих місць, але про нашу службу забули. А в нас переважна більшість працівників мешкають в Києві, Рогозові, Яготині, Березані. Дістатися до роботи їм нічим, про перевезення наших людей ніхто і не згадує», — констатує керівник екстреної. Вона наголошує, що у столиці тим, хто мешкає в Києві, а працює в Борисполі, обіцяли видати перепустки на спеціальний транспорт, але медикам екстреної їх не вистачило. Тому співробітники змушені йти у відпустку за власний рахунок. Так, під час карантину і великого навантаження на службу пішли у відпустку п’ять фельдшерів. 

Засобів індивідуального захисту обмаль

«Київський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф виділив нам сім захисних костюмів, ще 10 костюмів, респіраторів і захисних окулярів нам подарували спонсори – приватні нотаріуси з Борисполя», — розповідає Світлана Карпенко. 

Наразі відомо про перший випадок захворювання на коронавірус в Борисполі. Пацієнта забирала й відправляла до лікарні у Білій Церкві саме бригада екстреної. «Ми зараз абсолютно незахищені, на нас ніхто не звертає уваги! За період карантину ні від міської, ні від районної влади жодної допомоги ми не отримали. Але на передову боротьби з коронавірусом нас відправляють першими», — з болем підсумовує Світлана Карпенко.

Нагадаємо. «Вісті» неодноразово писали про жахливі умови роботи Бориспільської підстанції екстреної медичної допомоги. Але досі нічого не змінилося. Як і раніше, медики працюють в тісному приміщенні без ремонту, нормальних умов і соціальних гарантій.

На сесії міської ради 24 березня секретар міської ради Ярослав Годунок намагався привернути увагу присутніх до проблем служби, але тема не знайшла підтримки у обранців і виконавчої влади Борисполя.

Сигнал SOS: медиків екстреної меддопомоги кинули на передову без захистуСигнал SOS: медиків екстреної меддопомоги кинули на передову без захисту

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. Оксана 26 березня 2020 09:22
    • Не подобається
    • 0
    • Подобається
    Контакти опублікуйте, будь ласка, до кого звертатися для надання допомоги.
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: