Бориспiль
C
» » Середня освіта в Борисполі, або де навчаються наші діти

Середня освіта в Борисполі, або де навчаються наші діти


Середня освіта в Борисполі,  або де навчаються наші діти

Із розмов з окремими мешканцями міста несподівано дізналася, що багато бориспільців не знає, які й скільки навчальних закладів налічується в їхньому рідному місті. Навіть батьки майбутніх школярів не до кінця орієнтуються, де може навчатися їхня дитина. Тому дана стаття присвячується саме першому знайомству з бориспільськими загальноосвітніми навчальними закладами (ЗОШ).

ЗОШ I-III ступенів №1 ім. Ю. Головатого
вул. Героїв Небесної Сотні, 1

Середня освіта в Борисполі,  або де навчаються наші діти

Саме ця школа отримує звання «наймудрішої». Вона найстаріша у нашому місті. Її відкрито ще до початку Другої світової війни у 1936 році на свято Першого дзвоника.
Школа проводить навчання за математичним та історичним профілем. Гордість навчального закладу — власний історичний музей, який відкрито у 2015 році. Тут зберігається історія школи від її початку.
Сьогодні у школі навчається 1074 учні, працює 66 учителів. З 2008 року директор школи Людмила Василівна Шевченко, яка викладає українську мову, світову та українську літератури.

ЗОШ І-ІІІ ступенів №3
вул. Глибоцька, 122

Середня освіта в Борисполі,  або де навчаються наші діти

Школа збудована у 1965 році. Зведення закладу проходило дуже швидко, адже навчання чекали діти, батьків яких відселили з зони, відведеної для будівництва Київської ГЕС.
Оскільки у школі було впроваджено виробниче навчання (автосправа), сюди приходили продовжувати навчатися учні з усіх шкіл міста та випускники восьмирічної школи №2. Лише ЗОШ№3 мала «зелений» клас для проведення уроків з географії. Перший у місті метеомайданчик також з’явився саме тут.
Завдяки першому директору школи Зіновію Чередниченку ми навіть сьогодні милуємося великою кількістю зелених насаджень навколо закладу.

Школа веде профільне навчання старшокласників за суспільно-гуманітарним та філологічним напрямками. Тут навчається 735 дітей та працює 43 педагоги. Директор ЗОШ№3 Ірина Анатоліївна Панкявічене, яка викладає музику та художню культуру.

ЗОШ І-ІІІ ступенів №6
вул. Юрія Головатого, 19

Середня освіта в Борисполі,  або де навчаються наші діти

У середині ХХ століття, а саме 2 січня 1950 року, розпочалась історія ЗОШ №6. Тоді вулиця ще мала назву Вокзальна, а сам навчальний заклад називався «Семирічна школа №6».
Спочатку приміщеннями школи були колишні куркульські хати, які мали неналежне пристосування до потреб закладу. У 1960 році збудували нову простору школу, яку назвали «Бориспільська середня загальноосвітня трудова політехнічна школа з виробничим навчанням». З часом кількість учнів збільшувалася і знову постала необхідність у більшій площі. У 1980 році з’явилася нова будівля школи.
Зараз тут навчається більше 1500 учнів, працює 65 вчителів. Директор школи Віра Іванівна Мазура, вчитель української мови та літератури.

ЗОШ І-ІІІ ступенів №7
вул. Михайла Калмикова, 7

Середня освіта в Борисполі,  або де навчаються наші діти

Школа збудована у 1970 році. Ще 30 років тому вона однією з перших у Київській області встановила комп’ютерний клас КУВТ — 86. У ті часи це було неабиякою новацією.
Разом із атестатом про повну загальну середню освіту учні закладу отримують диплом «Оператора комп’ютерного набору». Старша школа має інформаційно-технологічний профіль.
Цього року в школі навчається 407 учнів у п’ятнадцяти класах. Працює 27 вчителів. Директор школи Ганна Павлівна Михайлюк за сумісництвом ще й учитель біології.

ЗОШ І-ІІІ ступенів №8
вул. Соборна, 3

Середня освіта в Борисполі,  або де навчаються наші діти

Школа зведена у 1976 році за підтримки аеропорту «Бориспіль» за ініціативи Бориспільської міської влади.
Із самого початку існування закладу тут були класи, в яких викладання предметів проводилося російською мовою. Лише цього року депутати міської ради прийняли рішення скасувати цю практику, залишивши російськомовними тільки два випускні класи. У закладі проходить профільне навчання економічного, філологічного та технологічного напрямків.
Хоча заклад розраховано на 760 учнів, нині тут навчається 975. Директор школи Людмила Олексіївна Гавазюк є вчителем музичного мистецтва.

ЗШО І-ІІ ступенів ім. В. Мономаха (НВК «Гімназія «Перспектива»)
вул. Київський Шлях, 97-а

Середня освіта в Борисполі,  або де навчаються наші діти

Відкриття школи відбулося у 1989 році, тоді заклад мав назву середня школа №4. Після розпорядження КОДА у 2003 році школа була реорганізована. А рішенням Бориспільської міської ради у 2016 році заклад було перейменовано. Цю назву школа носить і досі.
Навчально-виховний комплекс (НВК) діє за принципом «кращий із кращих», тобто після закінчення 4 класу найобдарованіші учні мають можливість пройти тестовий конкурсний відбір та потрапити на подальше навчання вже до НВК.

Нині у закладі 1550 учнів, їх навчає 95 учителів. Новообраний директор школи (але ще не призначений) Неоніла Іванівна Клименко працює тут вчителем біології та фізкультури.

ЗОШ I-III ступенів ім. К. Могилка (НВК «СШ І-ІІІ ступенів»)
вул. Володимира Момота, 1

Середня освіта в Борисполі,  або де навчаються наші діти

На території сучасного Соцмістечка (раніше військова частина Борисполя) в тодішньому будинку №188 у 1950 році була заснована початкова школа для дітей військовослужбовців. Тоді вона називалася Бориспільська середня школа №5. Будівля закладу була двоповерховою, проте навчання в школі проходило лише на першому поверсі, оскільки на другому розміщувався військовий госпіталь. Місця для навчання було дуже мало, тому дітям доводилося сидіти водночас по троє за партою.

У вересні 2016 року заклад реорганізували у Бориспільський НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ст. — загальноосвітня школа І-ІІІ ст.» імені К. Могилка.
Сьогодні в школі навчається майже 700 вихованців та працює 53 вчителі. Директор школи Мазур Світлана Григорівна, яка у школі викладає історію України.

НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» ім. Павла Чубинського («СШ І-ІІІ ступенів»)
вул. Головатого, 32-а

«На місці звичайного дитячого садка з’явився цілий навчально-виховний комплекс», — саме так говорять обізнані мешканці Борисполя. Заклад було створено у 1998 році відповідно до рішення виконавчого комітету Бориспільської міської ради. Ім’я Павла Чубинського закладу присвоєно у 2000 році Постановою Кабінету Міністрів України. Сьогоднішню назву заклад отримав у 2012 році завдяки рішенню Бориспільської міської ради.
У закладі активно займаються краєзнавчою роботою, вивчають життєдіяльність нашого земляка Павла Чубинського, співпрацюють із Бориспільським історичним музеєм та навіть мають власний шкільний музей.
У НВК цьогоріч навчається 508 учнів, працює 38 учителів. За часи існування закладу директор тут був лише один — Лариса Ананіївна Власенко. За сумісництвом вона вчитель хімії.

Тетяна ХОДЧЕНКО, фото Ольги ОГНЯНИК
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
Вопрос: 156+2
Ответ:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введите код: