Бориспiль
C

Головні новини

Ультиматум Ярослава Годунка до влади


 

 

Ярослав Годунок, колишній секретар Бориспільської міської ради та один із претендентів на посаду очільника міста, розповів «Вістям» про те, як, чому та на чию користь знявся з передвиборної гонки, а також про кричущі проблеми міста та шляхи їх вирішення.

— Чи вдалося вам виконати програму, з якою йшли на вибори минулої каденції?

— Найважче звітувати. Думаю, я виконав головне завдання — показав приклад, як чиновник може бути доступним для людей та займатися вирішенням проблем громади. Це головне. А дати оцінку моєї діяльності можуть тільки люди.

— Як вважаєте, чому цього разу ви не пройшли до міської ради? Як ви оцінюєте передвиборчу кампанію?

— Мені здається, що виборці заплутались у законодавстві та не зрозуміли його, як слід, тому і результат відповідний. Вважаю, в цьому є і моє недопрацювання під час виборчої кампанії. Я набрав близько 1400 голосів як кандидат на посаду міського голови і потрібно було ще зовсім трохи, щоб пройти до ради. Проте цього не сталося. Але все ж у районну раду пройшло троє депутатів від нашої політичної сили, в тому числі і мій батько. Тому будемо працювати і надалі.

Мене дивує, коли людина набирає чотири голоси чи дванадцять та стає депутатом, а мене при цьому називає збитим льотчиком. Я б хотів тим депутатам сказати: «Шановні, ви спочатку себе покажіть, хоч щось зробіть для людей. За три місяці ви лише округи змогли поділити…».

— Соціальні мережі — таке середовище, де можна почути про себе багато цікавого, особливо якщо ти публічна людина. Як реагуєте на критику в соцмережах?

— Скільки б там не було ботів, ніхто жодного разу не написав, що я взяв земельну ділянку. Адже за три депутатських скликання я не оформив жодної ділянки ні на себе, ні на підставних осіб. Бо хотів продемонструвати: є депутати, які не продаються, які мають свою точку зору та відкриті для людей, а за потреби прийдуть на допомогу.

— Ви доволі активний у соцмережах.

— Думаю, той темп, який я задав, коли був секретарем міськради, стимулюватиме і сьогоднішню владу. Нещодавно, наприклад, я зробив репортаж про чиновників, які дозволяють собі купувати за сотні тисяч доларів будинки і будувати об’єкти в центрі міста. Що тут ще кому доводити? Є факти. Переважно я орієнтувався на благоустрій та дороги — це те, що завжди видно і про що я весь час нагадую. Думаю, такого секретаря, який чутиме людей навіть у Фейсбуці й вирішуватиме оперативно їхні питання, у місті більше не буде.

Ви були секретарем міськради тривалий час. Чому, перебуваючи на посаді, не зрушили з місця вирішення «вічних» проблем міста: благоустрою, хабарів, корупції?

— Не міг, тому що будь-яке питання виноситься на сесію, а деякі депутати бояться голосувати проти позиції міського голови. Наприклад, на сесію виносилося питання про висловлення недовіри одному із заступників, але голосів не вистачило. От і все.

Хтось вважає, що секретар міськради має багато повноважень. Це не так. Насправді функції секретаря — підготувати сесію та організувати роботу депутатських комісій.

Знаєте, скільки разів мене знімали з посади? Здається, тричі. Це ініціювали міський голова, його заступники… Чому? Тому, що я наступав на горло корупції. Я продемонстрував, як потрібно працювати для громади і таким чином поставив високу планку для сьогоднішньої влади.

— Чим плануєте займатися найближчим часом?

Ймовірно, очолю в Борисполі «тарифний майдан». Я так планую, але вже люди будуть вирішувати, чи варто. Якщо ми сьогодні дамо можливість олігархам, які стоять за постачанням електроенергії та газу, знущатися над народом за допомогою тарифів, то дочекаємося геноциду нації.

Наголошую, за 13 років, перебуваючи на посаді депутата або секретаря міськради, я жодного разу не проголосував за тарифи. Оскільки вважаю, що потрібно не просто бездумно піднімати тарифи, а думати, як зробити, щоб люди менше відчували удар по гаманцю. За півтора місяці ціни майже на все виросли на 40%. І як виживати звичайним людям?

— Чи плануєте брати участь у парламентських виборах?

— Ні, поки не планую. Потрібно працювати для місцевої громади. І відкрити новообраним депутатам очі, оскільки здається, що вони ще знаходяться в рожевих окулярах.

Користуючись нагодою, звертаюся до депутатів: давайте перевіримо всі комунальні підприємства. Як може бути, що аптека зі стомільйонним оборотом не сплачує ні копійки в бюджет, при тому знущаючись із людей і не даючи інсулін чи ліки чорнобильцям? Більше тижня люди о 4-й ранку займали черги, щоб отримати ці ліки. Ми виділяємо кошти з бюджету без жодних проблем, а тут в обхід системи «Прозоро» купуються препарати в 10 разів дорожче, з «відкатами». А потім хтось за сотні тисяч доларів купує собі будинки в центрі міста чи будує торгові центри. Тому прошу новообрану владу перевірити всі комунальні підприємства на предмет зловживань і звільнити керівництво там, де знайдені порушення.

— Ви заявили, що зняли свою кандидатуру під час виборів міського голови на користь демократичного кандидата. Хто це і чому прийняли таке рішення?

— Скажіть, як без фінансів, якщо ти чесно працював секретарем міськради, можна було виграти ці вибори? Давайте говорити правду — це сотні тисяч доларів. В мене цих грошей не було.

Я зняв свою кандидатуру, проте не закликав голосувати за конкретного кандидата, але чітко демонстрував свою позицію. Вважаю, що та більшість, яка сьогодні сформована в міській раді, не повинна бути монополією. Потрібна опозиція. Я вважав, що хтось інший повинен був обов’язково перемогти.

Для мене демократичний кандидат — це той, хто разом зі мною був на Майдані, той, хто разом зі мною був на війні.

От я свого часу на виборах підтримав Зеленського, і його підтримало 73% людей. Я бачив, хто такий Петро Порошенко — і до цього часу я називаю його мародером, людиною, яка нічого не зробила для країни, а лише збільшила рівень корупції. Для мене цього достатньо. Про війну я вже мовчу — він на ній заробляв. Тому я не міг агітувати за цю людину.

Я, як і 73% виборців України, бажав змін у країні. Проте не склалося. На мою думку, і президент, і його команда некомпетентні і не змогли розвалити систему. Хоча шанси були.

— Яку політичну силу ви наразі підтримуєте? І хто все-таки той кандидат, заради якого ви зупинили свою передвиборну гонку?

— На сьогодні я не підтримую нікого, жодну політичну силу. І я свідомо не закликав ні за кого голосувати, бо вважав, що це має бути вибором і відповідальністю людей. Я б не хотів, щоб хтось сказав, що я комусь продався.

Я принципово вирішив зняти свою кандидатуру. Хотів, щоб переміг кандидат, який знаходиться в опозиції до колишньої влади. Щоб був баланс сил і ми мали можливість почути дві думки, побачити дві точки зору.

За попереднім рейтингом я був третім, люди вірили в мене. Чому я знявся з виборчої гонки? Я був ініціатором зустрічі чотирьох кандидатів: Денисова, Борисенка, Вереса і Годунка.

Я не міг підтримувати тодішню владу та об’єднання з ОПЗЖ — мене люди не зрозуміли б. Крім того, я завжди був у опозиції. Тому на зустрічі демократичних сил ми домовилися: хто набирає найбільше голосів згідно з соцопитуванням, на користь того кандидата ми знімемо свої кандидатури, щоб не розтягнути голоси, а отримати спільну перемогу. Я зняв свою кандидатуру, а Денисов та Верес цього не зробили. Я був шокований. Проте, попри це, переміг демократичний кандидат Володимир Борисенко.

— Новий очільник та його команда вже запропонували вам якусь посаду? Можливо, були попередні домовленості про це?

— Коли ми говорили про об’єднання демократичних сил, не йшлося про посади. До сьогодні жодних пропозицій мені не зробили.

— Яку б посаду особисто ви хотіли посісти, щоб допомогти новому очільнику зробити місто європейським?

— Я думаю, краще запитати у людей. Лише скажу, що мій досвід дозволяє сьогодні зруйнувати схеми, які створювалися десятиліттями, і я готовий прийти і продемонструвати, як це зробити. Вважаю, що новий міський голова повинен звернутися до громади та запитати думку людей щодо того, кого вони хочуть бачити на посадах. Особисто я б так зробив, якби очолив міську раду. Як зробить міський голова — побачимо.

Якщо від нього буде якась пропозиція, я, безумовно, пораджусь із людьми. Готовий працювати і заступником, і радником. Принципово не піду на комунальне підприємство, адже працювати під контролем та зі «зв’язаними руками» не згоден.

— Тобто ви б не погодилися стати керівником ЖКГ та щось зробити на цій посаді на користь міста?

— Я взагалі вважаю, що нам не потрібні ЖЕКи — це просто годівниця для відмивання грошей. Скільки б коштів ми туди не виділяли, вони є збитковими. В Європі вже давно немає комунальних підприємств. Навіщо нам комунальний ЖЕК, коли сьогодні є приватні, які можуть надавати якісні послуги?

— Комунальне підприємство з Броварів приймає участь у тендері з благоустрою Борисполя. Що думаєте з цього приводу?

— Я за те, щоб наш ВУКГ був розформований, і все для цього зроблю. Вважаю, що кошти з бюджету громади туди виділяти не потрібно. Наприклад, за умовами тендеру на благоустрій виділяється 16 млн грн. Навіщо їх виділяти, якщо сьогодні може прийти приватний інвестор?

Наприклад, можна заключити договір із підприємством по сортуванню сміття й користуватися їх послугами. А у нас сьогодні навіть сміттєві баки для роздільного збору відходів прибрали по місту.

— У вашій передвиборчій програмі були такі пункти: скоротити вдвічі виконавчий комітет, навести лад у комунальній сфері, будувати нові садочки і школи, щоб діти не навчалися у три зміни й були місця у дитсадках.  Яким чином порадите це зробити очільнику міста?

— Як тільки перестануть відмивати кошти на комунальних підприємствах, мінімум на 20% збільшиться бюджет громади. Також потрібно скоротити виконавчий комітет та його відділи. Скільки чиновників у муніципалітеті Нью-Йорка і скільки у Борисполі? Треба розігнати щонайменше половину, бо там сидять родичі, куми, свати, брати та знайомі.

— Як ще порадите покращити роботу мера? Наприклад, Володимир Борисенко вже провів першу пряму трансляцію в соцмережах та розповів, що зроблено за тиждень.

— Сьогодні потрібно запровадити нормальний електронний документообіг. Наприклад, є програма, яка фіксує звернення. Є подальший механізм: інстанція, що займається проблемою, терміни для її вирішення тощо, і результат. Існують програми, які дають можливість все це втілити в життя, в т.ч. контролювати благоустрій міста. Так, вони коштують грошей із бюджету, але унеможливлюють корупційну складову і роблять роботу чиновників прозорою.

Сьогодні електронний документообіг впроваджено в усіх провідних країнах світу. Чиновник повинен розуміти — прийшов виборець, який сплачує податки і ти повинен зробити все, щоб ця людина отримала пораду і її прохання було виконане.

— Яка ваша думка щодо муніципальної поліції? Наскільки це дієво та актуально для Борисполя?

— Думаю, це питання не на часі, зокрема через брак коштів. Сьогодні людям треба вижити, а влада повинна зробити все, щоб максимально підтримати їх у нелегкі часи епідемії.

Я звертаюсь до влади: дайте лікарям швидкої допомоги хоч якусь матеріальну допомогу. Там працюють фанати своєї справи, які за 4 000 грн рятують життя людей. Гроші в бюджеті є.

Також я вважаю, що кожен, хто хворів на ковід та був на самоізоляції, повинен отримати від влади матеріальну допомогу, адже не міг працювати, ще й витрачав десятки тисяч гривень на лікування.

— Як поповнити бюджет ОТГ?

— Дуже просто. Потрібно почати із заступників міського голови. Майже кожен з них має маєтки. За які гроші?

Усіх усе влаштовувало, ніхто нічого не робив. Кошти бюджетні просто тримали на депозиті, замість того, щоб вкладати в розвиток міста. Кожен рік асфальт та будівельні матеріали дорожчають на 20% та більше, а депозит не покриває різницю інфляції. Тому потрібно будувати дитсадки, школи, вкладати в розвиток громади, потрібно інвестиційні проекти реалізовувати, а не сидіти, склавши руки.

— Як ви порадите боротися з корупцією?

— Відсторонити чиновника від прямого спілкування з людиною. Створити ЦНАП. У кабінетах — відеоспостереження, щоб ні у кого не було навіть думки красти.

Я порекомендував би новому міському голові взяти в штат мінімум 2-3 спеціалістів, які контролювали б владу. Ці люди повинні працювати не на громадських засадах, а отримувати зарплату та премії. Наведу приклад. Я був на підприємстві з контролем якості, коли власник бізнесу наймає окремо міжнародну компанію по стандартам ISO, а працівник отримує 10 тис. євро зарплати і додатково 30 тис. євро премії, якщо знайде порушення. Оце дійсно контроль. Так само потрібно робити в громаді.

— Що ви порадите новообраному голові Володимиру Борисенку?

— Запропонував би звернутися до громади через соцмережі та запитати про кожного з чиновників — звільняти його чи залишати на посаді. Особисто моя думка — замінити всіх, але рішення прийматиме голова. Саме в соцмережах можна дізнатися багато цікавого про кожного можновладця.

Працівників потрібно обирати на конкурсній основі або під персональну відповідальність міського голови. Я звертаюся з ультиматумом до всіх без виключення заступників, які працювали при колишньому міському голові: «Пропоную вам добровільно за тиждень написати заяви на звільнення. Якщо цього не буде, обіцяю, що я вас не пускатиму на роботу».

Так само звертаюсь до міського голови з проханням відсторонити їх усіх від займаних посад і негайно звільнити.

Лише тоді, коли нові заступники призначатимуться, зважаючи на думку громади, будемо мати зрушення і позитивні результати.

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. Правдоруб 26 березня 2021 13:33
    • Не подобається
    • 0
    • Подобається
    Единственное, чем запомнился гАдунок кроме воровства, это - бесчисленные преграды на дорогах. У кого как они называются, а в Борисполе - 'лежащий гАдунок"!!!
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Календар публікацій
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930