Бориспiль
C

Головні новини

Олег Верес: результати виборів та домовленості


Коли номер готувався до друку, до «Вістей» звернувся колишній кандидат на посаду міського голови Олег Верес, який побажав висловити власну думку про політичні домовленості між демократичними силами. Журналісти газети зустрілися з Олегом Вересом, щоб дізнатися його бачення історії, яка активно обговорюється в соціальних мережах. 

Свободівець попередньої каденції без депутатських привілеїв

П’ять років тому Олег Верес йшов до міської ради на противагу діючій владі — на той час це був Анатолій Федорчук. Чи можна було виконати свою передвиборну програму, коли ти в опозиції? «Дуже важко, але коли люди просили про допомогу, не відмовляв, 90% завдань було виконано. Всі думають, що депутат — всесильна людина. Насправді його повноваження обмежені, єдиний привілей — доступ до документів, отримання інформації про рішення, які будуть прийматися, а найголовніше — можливість апелювати до громади, адже без допомоги громади якісь дієві речі зробити важко», — зазначає Верес.

За що боровся

Одне з найголовніших питань, яким опікувався Верес — зелені зони, кількість яких стрімко зменшується. «Міський парк раніше не визнавався зеленою зоною, внаслідок чого хаотично забудовувався. Тривалий час ніхто не звертав уваги на дотримання містобудівної документації, на генеральний план. А це стратегічне питання для міста. Я завжди виступав за те, щоб влада чітко дотримувалася положень генплану. Хоч зонінг (план зонування міста) був прийнятий з порушенням, парк завдяки моїм зусиллям все ж був визнаний зеленою зоною», — розповідає співрозмовник.
Так само, за його словами, він неодноразово порушував питання забудови історичних ділянок міста. «На початку каденції робив заяви, а потім обрав іншу тактику — намагався з трибуни та через ЗМІ доносити інформацію про порушників та зловживання», — пояснює Верес.

Непрохідний

«Вісті» поцікавилися у Олега Вереса — чому, на його думку, цього разу він не пройшов до міської ради та не виборов місце очільника міста.
«Під час виборів у жовтні гарно попрацювали мої опоненти. Крім того, вплинула і велика кількість партій, це розпорошило голоси. Я брав участь у виборах не вперше, але ніколи не відчував стільки бруду, як було цього разу. Одне з видань випустило матеріал про мою діяльність в партії «Свобода» з відвертою брехнею — буцімто я «віджав» партію та набрав на вибори невідомих людей, хоча я 10 років є членом партії.
Партія «Свобода», мабуть, витратила найменше коштів на передвиборчу кампанію та агітацію — вся кампанія обійшлася партії в 2 тис. доларів. Не тому, що ми не цінуємо нашого виборця, а тому, що не можемо дозволити собі надмірні витрати. Для того, щоб витрачати більше, потрібно звертатися до інвесторів та спонсорів, а у них завжди є свої умови, не завжди прийнятні. Хотілось би, щоб у міській раді ти мав можливість висловлювати свою думку, а не спонсора, тому на співробітництво зі спонсорами ми не пішли.
Під час передвиборної кампанії я обійшов майже всі навчальні заклади ОТГ, чого не робив раніше. Ми з громадою знаходили спільну мову. Потім приходили мої опоненти і відверто лили на мене бруд. На спростування пліток часу та можливостей вже не було. Думаю, це також вплинуло на результати голосування. Я провів дуже багато зустрічей з колективами підприємств, із мешканцями багатоквартирних будинків. На жаль, здебільшого люди виявляли пасивність. Мені було дивно, як вони будуть робити вибір, не побачивши чи не послухавши того чи іншого кандидата».

Парламентські перспективи

На питання, чи не планує він брати участь у парламентських виборах, Олег Верес відповідає, що ще не думав про це. «До виборів далеко. Потрібно бути відомим не тільки в місті, а й в усьому ОТГ та Київській області. Крім того, це великі кошти на передвиборчу кампанію. І якщо місто Бориспіль я можу обійти ногами, а до сіл, що додались — доїхати, то охопити весь регіон дуже важко. Ще буду думати. Крім того, я партійна людина. І для мене важливі партійні пріоритети та рішення, я завжди їх поважаю. Все вирішує партія», — зазначає Верес.

Про зустріч політичних сил

«Чи була зустріч Вереса, Борисенка, Годунка та Денисова?» — це питання не один тиждень поспіль обговорює громада після того, як один з кандидатів, а саме Ярослав Годунок, заявив, що знімає свою кандидатуру на користь демократичних сил. Олег Верес прокоментував цю подію:
«Чи потрібно вести діалог? Я вважаю, що так. У мене були перемовини і з Олександром Денисовим, і з Володимиром Борисенко. Особисті перемовини. І була одна людина, яка протягом двох тижнів усіляко уникала зустрічі — Ярослав Годунок. Хоча заочно він теж говорив, що треба об’єднуватися. Потім він знявся з виборів, і це мене здивувало. Я вважаю, що якщо люди хочуть один одного підтримати, то повинні вийти до людей із якоюсь спільною програмою, а не просто сказати: все пропало, я знімаю кандидатуру...
Щодо мене, то я мав розмову з Володимиром Борисенко 27 грудня, за день до останнього терміну, коли можна було зняти кандидатуру. Тоді ще не йшла мова про зняття будь-кого із виборчих перегонів. За моїми оцінками, лідером перегонів був він, а я йшов другим-третім. 28 грудня мене знову несподівано запросили на зустріч, на якій також були присутні Денисов та Годунок. Вів зустріч чомусь Годунок, який сказав буквально наступне: все пропало, якісь бандити захоплюють місто, треба зніматися. Щоправда, не зазначив, на чию користь. Коли всі розійшлися, так і не домовившись, я запитав Годунка: «Де ж ти був раніше? Адже такі справи не робляться у останні години. Об’єднання може бути тільки тоді, коли ми узгоджуємо спільну програму. Ми її не узгодили — тому я» іду на вибори зі своєю програмою.
Таким чином, можу підсумувати: ні Денисов, ні я ні на що не погоджувалися і нічого нікому не обіцяли. Заява Ярослава Годунка була для мене несподіванкою».

ДАБЛ-ІНТЕРВ’Ю

Ми запропонували Олегу Вересу відповісти на деякі запитання, які вже задавали ще одному з колишніх кандидатів на посаду очільника міста.  

— Чи запропонували вам новий очільник та його команда вже якусь посаду?
— Пропозицій не було.
— Яку б посаду особисто ви хотіли посісти, щоб допомогти новому очільнику Володимиру Борисенку?
— Якщо пану Володимиру треба допомога, то я готовий допомогти. І не тільки на посадах. Я не йду з політики, і надалі очолюю осередок партії «Свобода» в Борисполі, є членом громадської ради.
— Ви б погодилися стати керівником ЖКГ та щось зробити на цій посаді на користь міста?
— Я маю великий досвід — працював в Укртелекомі на різних посадах, в тому числі керівних. Все залежить від Володимира Борисенка. Якщо він запропонує допомагати йому у певному напрямку, я готовий співпрацювати.
Кажуть, що комунальні підприємства неефективні. А от, наприклад, у Івано-Франківську (там голова мій колега-свободівець) ефективні комунальні підприємства. Тамтешня міська рада навіть викупила державне підприємство, вагоно-ремонтний завод, щоб зберегти для громади територію, потужності, робочі місця. Це єдиний такий випадок в Україні.
— Як ви порадите боротися з корупцією?
— У нас не вистачає прозорості. І це завжди викликатиме спротив громади. Наприклад, тарифи. Вони підвищуються і в Івано-Франківську, але ніхто не обурюється. Чому? Бо перед підвищенням це питання виносилося на розгляд громади. Мені подобається, що новий очільник проводить зустрічі з людьми онлайн. Я думаю, він може не тільки з людьми ділитися результатами роботи за тиждень, а ще й радитися. Не треба боятися спілкуватися з людьми, не треба боятися опонентів. Навпаки, чим їх більше та чим більше вони критикують, тим більше буде змоги у нового мера вирішити всі негативні моменти та прийняти остаточне рішення зважено.
— Як зрушити з місця вирішення «вічних» проблем міста, наприклад, постійних відключень електроенергії? Порадьте новообраній владі.
— Це складне питання, більш того, це «хронічна хвороба» Борисполя. Її не усунеш з легкістю. Але з чогось потрібно починати. Можливо, з діалогу з ДТЕК. Можливо, змушені будемо чимось пожертвувати, наприклад, зменшити темпи будівництва. Адже рано чи пізно виникне дилема: або розбудовуємо місто і маємо незабаром колапс з електроенергією, або зменшуємо темпи будівництва в місті та витрачаємо час на збільшення потужностей зовнішніх мереж електроенергії. На все це потрібна політична воля очільника міста.
— Є ультиматум Ярослава Годунка до міського голови — звільнити всіх заступників голови. Що думаєте з цього приводу?
— Красиві слова. Але ніхто не думає про юридичну точку зору. Подає кандидатури міський голова, а затверджує міська рада.
— Ви порадите Борисенку звільнити заступників на найближчій сесії?
— Думаю, він повинен це зробити. Якщо він хоче змін, потрібно замінити команду заступників. А міська рада йому в цьому або допоможе, або ні.
— Чим плануєте займатися найближчим часом? Розкажіть про політичні плани.
— Короткий час поспостерігаю, а потім включуся в роботу, в політичне життя. Буду пропонувати втілити в життя деякі пункти із своєї передвиборної програми. Якщо будуть пропозиції на користь громади, буду допомагати. Якщо побачу, що ситуація не покращилася або ще й погіршилася, буду вживати заходів.
— Як поповнити бюджет ОТГ?
— В Борисполі накопичилося дуже багато проблем. Ми можемо залучати інвестиції, але електромережі в нас «гнилі», а каналізаційна система ледь тримається. Тому треба знайти певний баланс, щоб і інвестиції залучати, і в той же час не перевантажувати комунальні мережі. Сподіваюсь, міський голова зможе знайти цей баланс, я йому щиро цього бажаю.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: