Бориспiль
C

Головні новини

У дитячий садок — за новими правилами


Кабінет Міністрів уніс зміни до діяльності дошкільних навчальних закладів. Вони торкнулись багатьох аспектів діяльності. За подробицями «Вісті» звернулися в управління освіти і науки Бориспільської міської ради.

Мовою закону

Згідно постанови КМУ суттєво розширено перелік дітей, які мають право на першочергове зарахування до дитячих садочків. Так, до дітей чорнобильців та військовослужбовців додались:
• діти працівників ДНЗ;
• діти, чиї брати та сестри вже навчаються у цьому дитячому садочку;
• діти, які перебувають у складних життєвих обставинах та знаходяться на обліку в службах у справах дітей;
• діти, які є внутрішньо переміщеними особами, або мають статус дитини, яка постраждала від воєнних дій і збройних конфліктів;
• діти, що належать до категорії дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, влаштованих у прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, прийомних дітей;
• діти, що проживають на території обслуговування закладу освіти.

Спочатку — пільговики

«У нас території обслуговування вже давно затверджені рішенням Бориспільської міської ради. Але вперше законодавець визначив, що ці діти мають першочергове право на зарахування», — пояснює головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки Наталія Стрільник. Також вперше в законодавстві зазначено, що при прийомі дітей у дошкільний навчальний заклад враховується черговість подачі документів батьками.
«Це логічно, ми за такою схемою і працювали. І ось нарешті це закріплено в законодавстві. Тобто спочатку йдуть пільговики, потім перші по черзі, а вже потім іде зарахування на вільні місця», — каже Наталія Стрільник.

Довідка про стан здоров’я — обов’язкова

Також в документі зазначено, що батьки повинні надати у дитячий садок довідку про стан здоров’я дитини, яка підтверджує, що дитина може відвідувати навчальний заклад і ніяких протипоказань до того не має.
«Цю довідку має надавати сімейний лікар, у якого обслуговується дитина. Адже наші медичні сестри не мають доступу навіть до календарів щеплень дітей. Хоча згідно цього Положення вони мають контролювати своєчасність щеплень. Як воно буде працювати, поки невідомо. Поки що проситимемо лише висновок лікаря», — роз’яснює Наталія Стрільник.
Окремі норми з’явились і щодо дітей з особливими освітніми потребами. По-перше, вони також віднесені до пільгової категорії, яка має пріоритет при зарахуванні у ДНЗ. Також законодавець передбачив можливість таким дітям перебувати у садочку до 8 років.

Відраховуватимуть «прогульників»

Дуже важливе нововведення з’явилось і в процедурі відрахування дітей із дитячого садочку. Раніше ДНЗ не могли відраховувати дітей взагалі. Лише після вступу в школу. Зараз така можливість з’явилась. Якщо дитина протягом двох місяців не відвідує заклад, керівництво садочку може ініціювати процедуру її відрахування.
«Це дуже актуальний момент. Діти, які рахуються в групах, але не з’являються, — велика проблема для навчальних закладів. Коли я робила аналітику по Борисполю, таких дітей в наших садочках було більше 100. І ми не мали права їх відрахувати. В той же час, вони займали місця, на які ми могли зарахувати інших дітей», — розповідає Наталія Стрільник.
В постанові КМУ визначено перелік причин, через які дитина може тривалий час не відвідувати дитячий садок. Це хвороба дитини, санаторне лікування, реабілітація, карантин у закладі чи відпустка одного з батьків. В таких випадках батьки мають надати відповідну довідку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: