Бориспiль
C

Головні новини

Дитячий алкоголізм: тенета залежності


За даними дитячого фонду ЮНІСЕФ Україна посідає перше місце по дитячому алкоголізму в світі. Так, за статистикою, 87% школярів хоча б раз у житті вживали алкоголь, а 26% вживають його систематично, хоча б раз у місяць. Головними причинами згубної звички є наслідування батьків, суспільна мода та легкість придбання алкогольних напоїв.  Чи є подібні проблеми на Бориспільщині, дізнавалися «Вісті».

У лікарні — профілактична група

За словами лікаря-нарколога Бориспільської БЛІЛ Наталії Головіної, на обліку в лікарні стоїть 28 неповнолітніх із алкозалежністю, ще двоє — мають наркозалежність. Втім, ця статистика є заниженою, бо не всі батьки визнають наявність проблеми, і ще менше — дають дозвіл щодо реєстрації їх дітей як залежних.
Лікар розповідає, що у випадку звернення дитини чи підлітка, що мають гостру алкогольну інтоксикацію, після проведення «детоксу» їх ставлять на профілактичний облік терміном на один рік. Упродовж цього періоду малолітні пацієнти приходять до лікаря з візитом раз на два місяці або частіше, якщо є потреба.
«Такий епізодичний облік ніяк не утруднює життя і не впливає на успішність дитини чи можливість її вступу до вишів. Для підлітка це лише шанс не потрапити на диспансерний облік», — зазначає Наталія Головіна.

Статистика занижена, залежних — більше

«В моїй практиці бували випадки не тільки різноманітних інтоксикацій, а й навіть алкогольної коми, коли доводилось викликати швидку. Проблема є, і досить серйозна, особливо серед дітей старшої школи, — зазначає шкільний психолог Кучаківської ЗОШ Ірина Кадіна. — Офіційні цифри щодо нарко- і алкозалежних дуже занижені. Що стосується нашої школи, то ми серйозно ставимося до цієї соціальної проблеми, запрошуємо лекторів. Також є соціальний педагог, яка постійно працює у цьому напрямку. Як психолог я раз на рік перевіряю дітей за допомогою діагностичного комплексу «Універсал». Ця програма показує емоційний стан дитини, її цінності, як дитина почувається в соціумі. Якщо у результаті мене щось насторожує, роблю поглиблену діагностику. За її результатами предметно бачимо, як дитина ставиться до вживання алкоголю, тютюну або наркотиків. В мене дуже довірливі стосунки з дітьми».
Крім того, у шкільну програму зараз включено обов’язковий предмет «Основи здоров’я», що містить розділ різноманітних залежностей, в т.ч. алкогольної.
За словами Кадіної, крім лікарняного обліку дітей із залежностями, школи ведуть і власний облік дітей із так званих неблагополучних родин. Один раз чи двічі на рік представник сільської чи міської влади, завуч із виховної роботи, соціальний педагог відвідують їхні сім’ї. Відвідуваність школи такими дітьми на строгому контролі. А щодо важелів впливу на алкозалежних батьків, то він лише один. «Лякаємо соціальною службою, яка приїде і забере дітей», — зазначає психолог.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: