Бориспiль
C

Головні новини

Лялькових справ майстер


Наталія Белясова, закінчила факультет суспільних професій, напрямок хореографії та дизайну. Починала з ляльок-мотанок, зараз — майстер з виготовлення авторських ляльок.

Захоплення з дитинства

Ще змалечку Наталія Белясова любила ліпити з пластиліну. На той час іграшок багато не було, тому вона часто брала пачку пластиліну і виліплювала з нього ляльки — для себе та подружок. Але навіть уявити не могла, що дитяче хобі колись стане стартом до справи всього життя.
Свою «лялькову історію» жінка почала з виготовлення текстильних ляльок. Однак звичайної ляльки-мотанки стало замало, хотілося не просто зробити ляльку, а вималювати їй обличчя, зі своїм характером та життєвою історією. Мабуть, тому, коли робила ляльки-мотанки, все одно «вимальовувала» їм обличчя: робила скульптурну затяжку нитками за спеціальною технологією.

«Підштовхнув» випадок

Тривалий час вона працювала в освітній, потім — культурній галузі. Часом доводилося відкладати захоплення, а поштовхом до початку роботи над авторськими ляльками став випадок. Після операції на серці проходила тривалий реабілітаційний період, під час якого хрещена Галина Сарканич із бориспільського театру мод «Ладушки» запропонувала поїхати на виставку інтер’єрних ляльок. Після відвідування ходила цілий день під враженням, а наступного дня знову поїхала, потім — іще. Так, у ляльковій атмосфері виставки, зрозуміла, чим хоче займатися у цьому житті.
Скоро з’явилася й перша інтер’єрна лялька. Без необхідних знань та навичок почала їх робити одну за одною, аж поки зрозуміла, що треба пройти фахове навчання. Закінчила не одні курси, почала спілкуватися із такими ж лялькарками, завела нові знайомства.
Відтоді пройшло три роки. Сьогодні Наталія Белясова — майстер із виготовлення будуарних ляльок. Ігрових ляльок вона не робить. Вже була учасником двох міжнародних виставок. Зараз готується до участі у виставці «Модна лялька», що на початку березня пройде у столичному експоцентрі. Окрім цього, займається виготовленням костюмів. На її рахунку — колекції «Українське бароко», «Київська Русь», «Квіти України». Ескізів костюмів не малює, все тримає в голові.

Кожна лялька — особлива і неповторна

Розміром її ляльки — від 35 сантиметрів. Коштує одна лялька від 100 доларів і вище, це залежить від складності роботи і вартості матеріалів. Всі матеріали замовляє із-за кордону — Німеччини, США та Японії. Тканини лише натуральні, з Італії та Туреччини, дуже високовартісні, тому доводиться купувати сантиметрами.
Зазвичай одну ляльку робить місяць-півтора, але буває, що за рік створює близько 15-ти одиниць. Усі її створіння — повністю авторська робота. Заготовки не купує, бо вважає це непрофесійним, тому обличчя із полімерної глини за допомогою спеціальних інструментів виліплює сама. Не робить проектів чи ескізів, кожну майбутню ляльку малює подумки. Зліпивши необхідний образ, сама запікає глину вдома — має для цього спеціальну піч. За словами майстрині, для такої роботи звичайні кухонні духовки не підходять, адже температура для запікання глини повинна бути рівно 130 градусів, ні градусом менше чи більше.

Майстриня каже, що багато бориспільців цікавляться ляльками і процесом їх створення, тому мріє проводити у Борисполі майстер-класи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. Міра 21 березня 2021 17:51
    • Не подобається
    • 0
    • Подобається
    Круто знайти своє призначення. Тим більше роботи потім можна чи на Віоліті чи ще десь продавати, авторське нині в ціні
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: