Бориспiль
C

Головні новини

ТОВ «Трест Бориспільсільбуд»: шлях тривалістю у півстоліття


Будівельна компанія Трест Бориспільсільбуд 1 березня 2021 року відзначила 50-річний ювілей. Сьогодні директор підприємства Олександр Сич є гостем щотижневика «Вісті»

ТОВ «Трест Бориспільсільбуд»: шлях тривалістю у півстоліття

Олександр Сич, який незмінно керує будівельною компанією ТОВ «Трест Бориспільсільбуд» із 1999 року, 45 років віддав роботі на підприємстві. Його розповідь розкриває сторінки історії Бориспільсільбуду та знайомить із людьми, які працювали та працюють поряд.

Витоки

1 березня 1971 року наказом Міністерства сільського будівництва України для будівництва об’єктів у Лівобережній частині Київської області, у Бориспільському, Переяслав-Хмельницькому, Баришівському, Яготинському, Згурівському, Броварському районах і місті Києві був створений трест «Бориспільсільбуд». Підприємство мало займатися будівництвом житлових будинків, адміністративних, соціально-культурних будівель (дитсадки, школи, лікарні), сільськогосподарських об’єктів (корівники, свинарники, телятники, птахофабрики — зокрема, Старинська, Морозівська, Яготинська), промислових об’єктів (Гнідинський м’ясо-молочний завод, маслозавод і цукрозавод у Яготині).
Трест оселився у приміщенні колишньої двоповерхової фабрики в центрі Борисполя. Ця будівля досі належить тресту, до неї прибудували сучасний трьохповерховий офісний центр, де зараз базується трест. Стиль будинку вдало поєднує історію і сучасність.

ТОВ «Трест Бориспільсільбуд»: шлях тривалістю у півстоліття

ТОВ «Трест Бориспільсільбуд»: шлях тривалістю у півстоліття

Будували спільно, усім миром

Трест «Бориспільсільбуд» виступав керівною, об’єднуючою ланкою між будівельними підприємствами, які входили до його складу. Це були не лише бориспільські компанії, разом із Бориспільськими ПМК-10, ПМК-13, БПМК-504 і БПМК-530 працювали ПМК-11 (Березань), ПМК-12 (Баришівка), ПМК-14 (Переяслав-Хмельницький), ПМК-15 (Яготин), було створено госпрозрахункову дільницю малої механізації. Першим керівником тресту був Петро Іванович Руденко.
На той час підприємство займало передові позиції та було однією з двох організацій, які будували в Борисполі та районі соціально значимі та промислові об’єкти. На підприємстві постійно працювали 2,5 тис. осіб, у літній період ця цифра сягала 3,5 тисяч, а на рік здавали від 80 до 120 об’єктів. За кошти підприємства у місті було побудовано багато соціальних об’єктів: дитсадки «Сонечко» і «Веселка», гуртожитки (у тому числі 9-поверховий на Бежівці, 1). Після 1995 року, коли проходила приватизація, всі ці об’єкти безкоштовно передали місту.
Підкорення Києва
Наприкінці 1990-х та на початку 2000-х років замовлень на будівництво майже не було. Підприємству жилося непросто. У травні 1999 року Олександр Сич був обраний головою правління і вирішив підкорити столицю. ТОВ «Бориспільсільбуд» вистояло завдяки його активній співпраці з холдинговою компанією «Київміськбуд». Спочатку працювали на субпідряді. Людей підвозили до Києва на роботу з різних регіонів Лівобережжя Київщини. Щодня до 10 автобусів возили будівельників на роботу. Таким чином підприємство вижило. У 2005 році, оскільки Бориспільсільбуд виконував дуже великі обсяги робіт, до того ж якісно і вчасно, Київміськбуд прийняв підприємство як асоційованого члена холдингу, і воно вже змогло виступати в ролі генерального підрядника. Будували у столиці 20-поверхові будинки, школи, дитсадки. Там вперше почали зводити житло для інвесторів, де підвищені вимоги до якості робіт. Завдяки цьому працівники постійно підвищували свою кваліфікацію. Інвестор контролює прискіпливо, тому відбувся певний перелом психології робітників у бік підвищення відповідальності за якість своєї роботи.

ТОВ «Трест Бориспільсільбуд»: шлях тривалістю у півстоліття

Перший будинок, на будівництві якого компанія почала працювати в Києві. Мікрорайон Позняки.

ТОВ «Трест Бориспільсільбуд»: шлях тривалістю у півстоліття

Військове містечко. Житловий будинок на 72 квартири до реконструкції був казармою.

Будуємо вдома

Нині ТОВ «Трест Бориспільсільбуд» — повноцінна будівельна компанія, яка має своїх працівників для виконання всіх етапів будівельних робіт. Сьогодні на підприємстві працює близько 135 осіб — працівники і керівництво. У Києві майже не будує, зате робить красивішим рідне місто.
З цього приводу Олександр Сич говорить: «Я щиро вдячний Бориспільській владі, покійним мерам Олександру Придатку й Анатолію Федорчуку, депутатам міста, які знаходили можливість замовляти у нас виконання будівельних робіт, щоб ми могли працювати і заробляти. У Борисполі підприємство зводило будівлю центру зайнятості, виконувало капітальний ремонт клубу на вулиці Сергія Оврашка, капітальний ремонт дитсадків №3 і «Теремок». Сьогодні успішно працює збудований підприємством центр стерилізації і адопції. Практично кожен проект доводилося доопрацьовувати. Наприклад, практично повністю довелося переробити проект реконструкції Олесницького озера, благоустрій якого виконував Бориспільсільбуд. У нас є своя проектна група, яка коригувала проектну документацію, не вимагаючи додаткової оплати, адже все це робилося для міста, у якому ми всі живемо. Хотілося залишити після себе об’єкти, які стануть родзинкою Борисполя».

ТОВ «Трест Бориспільсільбуд»: шлях тривалістю у півстоліття

Введення в експлуатацію будинку 2-ї черги житлового комплексу «Банківський».

Нові проекти

Нині за проектом Бориспільсільбуду будується дитсадок на вулиці Момота. Керівник проектної групи Дмитро Сич постійно присутній на нарадах, які проводяться на об’єкті. Якщо виникають якісь питання, оперативно вноситься коригування в проектну документацію.
Зводяться житлові будинки у мікрорайоні Банківський — додатково до будинку на Банківській, 32, який ввели в експлуатацію три роки тому, зводиться комплекс із двох багатоповерхівок за адресою Банківська, 23. Один уже зданий і повністю заселений, а другий будується, проте квартир на продаж залишилося дуже мало. Незабаром почнеться продаж квартир у новобудові на вулиці Йови, яку вже зведено до 3-го поверху.
Щоб продовжувати будівництво на Банковій, триває відселення мешканців приватних будинків. Завдання непросте: одних влаштовує квартира, другі обирають гроші, треті — будинок взамін, тому компанія намагається знайти взаємовигідний варіант для кожного власника.
Управляючими тресту в різні роки були Петро Руденко, Олександр Яриловець, Леонід Охота, Наум Приятель, Євгеній Кравченко.
Декого вже немає серед живих. Нинішній керівник підприємства Олександр Сич із теплотою згадує кожного з них.

Династія Сичів

Майже вся родина Олександра Сича працює на підприємстві.
Дмитро Сич — заступник директора з проектування, саме він здійснює авторський нагляд за будівництвом ДНЗ на вул. Момота. Дружина — заступник з економіки. Дочка бухгалтер і працює у відділі продажів.
Тільки старший син прокладає свій власний шлях у бізнесі.

ТОВ «Трест Бориспільсільбуд»: шлях тривалістю у півстоліття

Урочистості з нагоди 40-річного ювілею ТОВ «Трест Бориспільсільбуд».

Колектив сьогодні

Нині у колективі можна виділити дві вікові групи працівників: люди віком від 60 і вище та від 20 до 30 років. Перші мають великий досвід, а молодь — нові знання. За словами Олександра Сича, це дуже великий плюс. Завдяки такому поєднанню підприємство легко конкурує з багатьма фірмами.
Підприємство впровадило замкнутий цикл виробництва: всі роботи виконуються власними силами — підприємство є і замовником, і проектантом, і зводить та обслуговує будинки. Лише на виконання спеціалізованих робіт запрошуються субпідрядні організації.
Відповідальність підприємства перед замовником, виконання робіт якісно та у визначений термін — це основне кредо ТОВ «Трест Бориспільсільбуд».

ТОВ «Трест Бориспільсільбуд»: шлях тривалістю у півстоліття

На відкритті дитсадка «Теремок» після капітального ремонту. Степан Сингаєвський, Володимир Бутенко, Олександр Сич та Василь Нестеренко, які працювали на об’єкті.

Про людей із любов’ю і вдячністю

Степан Сингаєвський у тресті «Бориспільсільбуд» починав начальником управління виробничо-технологічної комплектації. Сьогодні чоловік — перший заступник директора, головний інженер, працює, хоча йому вже 76 років.

Олександр Юрковець — начальник виробничого відділу. Молодий, але дуже кваліфікований спеціаліст. Прекрасно володіє сучасними технологіями.

Лідія Гапон — головний бухгалтер, яка має високу кваліфікацію та дуже давно працює на підприємстві.

Олександр Джигирей — начальник дільниці на виробничій лінії, на підприємстві близько 15 років.

Василь Кардашевський — починав ще в ПМК-10 у системі тресту «Бориспільсільбуд» муляром. Зараз працює виконробом на об’єктах.
Володимир Бутенко — виконроб, працює на підприємстві близько 40 років.

Василь Нестеренко — головний енергетик, дуже грамотний спеціаліст.

Микола Пугач — кваліфікований екскаваторник, також віддав роботі в системі тресту близько 40 років.

Анатолій Пахалович — водій.

Ярмак Галина, Кириленко Оксана, Макаренко Оксана — дівчата-маляри, які їздять із Баришівки. Кваліфіковані, відповідальні, працюють швидко і якісно.

Це далеко не всі люди, яких хотів би назвати керівник. Він привітає кожного особисто, коли епідеміологічна ситуація дозволить зібрати увесь колектив, разом із його ветеранами, на урочисте святкування піввікового ювілею.

 

Інформація для інвесторів

Вартість квартир:
1-кімнатні — від 19 600 до 20 500 грн. за 1 кв. метр;
2-кімнатні — від 19 500 до 19 800 грн. за 1 кв. метр;
3-кімнатні — від 19 200 до 19 500 грн. за 1 кв. метр.
Можлива купівля на виплат на термін до одного року. Перший платіж від 50%.

Контакти: Офіс продажу — м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 84.

Тел.: (063) 436-03-63, (050) 330-42-99, (050) 356-31-06

 

Ліцензія: №2013028064

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Грудень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031