Бориспiль
C

Головні новини

VIKA WINS: чемпіонка України з брейкінгу


Професійна школа брейк дансу для хлопчиків та дівчаток віком від 5 до 14 років була створена у Борисполі 6 років тому. Ігор Січкар — засновник та один із тренерів школи Reborn Clan Breaking School. І копітка праця тренера принесла бажані результати — 8-річна Вікторія Кравченко під псевдонімом VikaWins стала чемпіонкою України з брейкінгу.

Вуличні танці

Брейкінг — брейк-данс, брейк, b-boing — стиль вуличних танців, який виник у 70-х роках у Нью-Йорку. У цьому танці поєдналися неймовірна пластика, а також акробатичні трюки. А його танцівники відомі своїми експромтами та різноманітними фішками, які запалюють публіку. В цьому танці прийнято чоловіків та хлопців називати b-boy, а жінок та дівчат — b-girl.
Обертання на підлозі з широко розставленими ногами, обертання тіла на 180 градусів навколо горизонтальної осі з відштовхуванням від підлоги однією або двома ногами і зміною опорної руки. Горизонтальне обертання тіла на зігнутих руках, які впираються ліктями в прес. Twist — один із найскладніших елементів. Кручення на спині на 360 градусів. Ці та багато інших елементів роблять брейкінг дуже видовищним видом спорту.

Reborn Clan

Про культуру вуличного танцю «Вісті» поспілкувалися з Ігорем Січкарем — засновником та тренером школи Reborn Clan Breaking School, який виростив юну чемпіонку Вікторію Кравченко.
Загалом тренерською діяльністю Ігор Січкар займається близько 10 років, а танцями — 17 років. У Борисполі в школі займається більше 100 дітей. Є дві бази для тренувань у Борисполі та в місті Переяславі, де брейкінгу не існувало довгі роки.
За словами Ігоря Січкаря, зараз олімпійський брейкінг буде як один із аспектів брейкінг культури загалом. А вона дуже різнобічна. Про неї можна розповідати годинами. Безліч фестивалів, різноманітні напрямки — це неймовірна вулична культура, це просто цілий світ.
«Існує дуже багато трюків (елементів, фішок), оскільки брейкінг не обмежений рамками і дозволяє фантазувати, — зазначив Ігор Січкар. — Поширені такі стилі: toprock — із нього починають більшість виконавців, у ньому рухаються зверху, а танцюють стоячи; footwork — рухи ногами на підлозі; фриз — застигання на кілька секунд в одній позі; powermove — силові обертання. Всі ці та інші напрямки наразі в брейкінгу не розділяються. Спортсмен повинен уміти робити все, щоб досягнути результату. І в залежності від фізичної форми та відчуття ритму, від особистих харизматичних даних формується особистий стиль спортсмена».

Ігор Січкар — засновник та тренер школи Reborn Clan Breaking School, який виростив юну чемпіонку Вікторію Кравченко.

Олімпійське майбутнє

Цей вид спорту включили на минулих Олімпійських іграх до олімпійських видів спорту, і офіційна назва стала називатися брейкінг. Вже у 2024 році брейкінг буде представлений спортсменами з різних країн на Олімпійських іграх. Буде відбір, по країнах формуватимуться олімпійські збірні в різних вікових категоріях. Відповідно до визначених критеріїв будуть набиратися олімпійські збірні. Звісно, буде і український відбір.

Чемпіонат із брейкінгу

Наразі проходять різноманітні фестивалі з брейкінгу. І нещодавно, у лютому, мали грандіозну подію — чемпіонат з брейкінгу — Joint & Jam 2021/ Floor Wars Ukrainian Official Qualifier, у якому брали участь і бориспільські спортсмени.
Фестиваль Joint & Jam 2021/ Floor Wars Ukrainian Official Qualifier проходить вже 10 років поспіль. Він є офіційним відбором на міжнародний чемпіонат в Данії. Чемпіонат дуже складний, тут виступають діти вже з досвідом та високим рівнем підготовки. Цього року були всі представники обласних центрів України. В категоріях брало участь по 100-150 учасників. Із 150 дітей обирають 16 кращих. Потім ці 16 діляться на дві вісімки та батлують між собою протягом певного часу. Бій іде один проти всіх. Це екзамен не тільки на рівень підготовки та професіоналізму, але й на витривалість та мотивацію. Якщо щось не вийшло, учасник відразу вибуває зі змагань, шансів пройти зовсім мало. Треба викластись повністю, на максимум.
Наше місто на чемпіонаті представляли:
у категорії до 8 років: VikaWins (Віка Кравченко), Yaroslav (Ярослав Забіяка);
у категорії 9-11 років: Jumper (Матвій Назаров), Jaffar (Адам Рашад), CubeRock (Нікіта Кубрак);
у категорії 12-14 років: Roach (Влад Головко), S.M.J. (Марк Сарафінюк).
У результаті маємо чемпіонку України з брейкінгу — нею стала 8-річна Вікторія Кравченко, яка з 5 років займається цим нелегким видом спорту. Всього в її категорії змагалося 128 дітей.

Віка Кравченко прийшла займатися брейкінгом у 5 років, а у 8 років стала чемпіонкою України.

VikaWins Віка Кравченко

Віка прийшла займатися брейкінгом у 5 років. Загалом її стаж 2,5 роки повноцінного навчання. Групи для навчання розділені за рівнями. Перший рівень — тренування тричі на тиждень по 1 годині, другий рівень — тричі на тиждень по 1,5 години, третій — двічі на тиждень по годині, двічі на тиждень по 2 години і два рази практика, загалом 6 тренувань на тиждень.
«Віка дуже цілеспрямовано йшла до перемоги. Це була її мрія. І її старанність на тренуваннях показувала її амбіції. Шлях до цього чемпіонства — це тільки початок. Вікторія пройшла складний шлях тренувань, для дитини до 8 років — це дуже важко, але вона впоралася з метою та стала чемпіонкою. Це лише початок її кар’єри», — зазначає тренер.
Взагалі брейкінг має свою специфіку — він дуже суворий по відношенню до всіх, хто ним займається. Тут не будуть жаліти, хвалити, не будуть давати другий шанс. Це заняття для дітей зі стержнем.
«За всю історію брейкінгу в Борисполі не було такого, щоб хтось став абсолютним чемпіоном України, — зазначає тренер Ігор Січкар. — Не тільки мене, але й всіх дітей школи брейкінгу мотивувала перемога Віки Кравченко. Це реально висока планка, до якої ми йшли не один рік. Це важкий шлях. Ми змінювали методики, по-різному працювали з дітьми і нарешті досягли серйозного результату».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: