У Борисполі планувалося об’єднання ЖЕК №1 та ЖРЕУ. Про те, чи затвердять це рішення, «Вісті» поцікавилися у Ігоря Шалімова, голови комісії з питань житлово-комунального господарства, приватизації, благоустрою та екології.
За словами Ігоря Шалімова, дане питання на обговорення до комісії з питань житлово-комунального господарства, приватизації, благоустрою та екології не подавали: «На комісії це питання не обговорювалося. Проте ми задали його профільному заступнику міського голови Віталію Горкуну. Він зазначив, що така ідея дійсно була, але не знайшла підтримки серед депутатів. Особисто я вважаю таке об’єднання недоцільним, адже у нас місто поділене на дві ділянки обслуговування. Зараз ЖЕК №1 та ЖРЕУ знаходяться один з одним у конкурентних умовах, і це правильно. Таким чином бориспільці можуть отримувати більш якісні послуги».
Довідково. На обслуговуванні ЖЕК-1 перебуває 124 будинки, КП «ЖРЕУ» — 84. Середній вік будинків КП «ЖРЕУ» — 50 років, ЖЕК-1 обслуговує центральну частину міста з більш новим житлом.
Сучасні підприємства з надання послуг по утриманню будинків не зацікавлені в обслуговуванні старих 50-річних будинків, адже проблем із ними більше, ніж заробітків. Саме тому, за словами Ігоря Шалімова, для Борисполя є життєво необхідним зміцнювати позиції в комунальній сфері, щоб ЖЕКи нормально працювали, а жителі всіх будинків, в тому числі старих, отримували послуги вчасно та якісно.
Близько 80 млн грн комунальникам
12 березня відбулося засідання комісії з питань житлово-комунального господарства, приватизації, благоустрою та екології. На ньому зібралися депутати та керівники підприємств ЖКГ, щоб розглянути питання ресурсного забезпечення Програми щодо підтримки діяльності комунальних підприємств міста Борисполя на 2020-2021 роки.
«Прийнята програма розвитку комунального господарства передбачає реконструкцію дуже багатьох слабких місць, зокрема тепломережі, водопроводу та каналізації, купівлю нової техніки, — зазначив Ігор Шалімов, голова комісії з питань житлово-комунального господарства, приватизації, благоустрою та екології. — Ця програма передбачає близько 80 млн грн видатків. На мою думку, комунальне господарство нашого міста потрібно зміцнювати. Остання зима показала, що Бориспіль не готовий до великих снігопадів. Тому наразі робимо роботу над помилками та вже передбачили закупівлю навантажувачів для снігу для очищення доріг та тротуарів». У програмі передбачили кошти на закупівлю різноманітної техніки, наприклад, 1 млн 80 тис. грн на закупівлю гудронатора та 2 млн 300 тис. грн — на ескалатор.
Щодо питання ремонту доріг, яке теж піднімалося на засіданні, Ігор Шалімов зазначив, що у минулому році на капітальний ремонт та будівництво нових доріг було виділено близько 170 млн грн, а місцеве КП виконало робіт лише на 4,5 млн грн, і це дуже мало.
За словами голови комісії, бориспільські комунальні підприємства можуть і будуть на рівні з приватними брати участь у тендерах, які проводяться у Борисполі. А завдання комісії — зробити професію комунальника почесною та високо оплачуваною. «Ми всіляко будемо підтримувати ініціативи діючого голови ОТГ, який щиро хоче зробити наше місто кращим», — зазначив Ігор Шалімов.
Варто розуміти, що є різниця між «живим» фінансуванням і програмою. «Програма — це наміри та плани, а бюджетом ми фактично підтверджуємо та підкріплюємо фінансування, — зазначила під час засідання комісії заступник міського голови Тамара Матяш. — Наразі бюджет підкріплено на 98 мільйонів грн видатків».
На сьогодні маємо таке ресурсне забезпечення Програми щодо підтримки діяльності комунальних підприємств міста Борисполя на 2020 – 2021 роки.
коментарі