Бориспiль
C

Головні новини

Батальйон патрульної поліції: 5 років охорони громадського порядку


Батальйон патрульної поліції:  5 років охорони громадського порядку

Бориспільський батальйон патрульної поліції відсвяткував свій перший ювілей — п’ять років від дня заснування підрозділу. Про пріоритети в роботі та досягнення цих років керівництво батальйону розповіло «Вістям».

Як усе починалося

24 березня 2016 року на Європейській площі міста перші 172 патрульних присягнули на вірність українському народові. Їм було нелегко: ночі без сну, моральна і фізична втома, не завжди адекватна реакція населення. Але більшість із них витримала цей екзамен та досі несе службу в патрульній поліції.
«За п’ять років наш колектив професійно виріс, зміцнів і щодня готовий до виконання поставлених завдань. Середній вік поліцейських по підрозділу — 28 років. При цьому більше 90% поліцейських мають вищу освіту, це вагомий показник професійності наших патрульних», — зауважує командир Бориспільського батальйону патрульної поліції Артур Шкроб.

Батальйон патрульної поліції:  5 років охорони громадського порядку

Саргіс Мінасян, Олександр Сибилєв, Артур Шкроб, Сергій Майстренко.

Кількість роботи постійно зростає

На початку створення робота патрульної поліції полягала лише у реагуванні на виклики по лінії «102» та написанні адміністративних протоколів. Зараз батальйон займається і незаконним обігом наркотичних речовин, і виявленням незаконних ігрових закладів, і роботою з протидії домашньому насильству тощо. Додав роботи поліцейським і карантин.
«Під час карантину суттєво збільшилась кількість випадків насильства в сім’ї. Але завдяки законодавцю, принциповій та послідовній позиції патрульної поліції зараз ми маємо чіткий механізм, як діяти у таких випадках, та відповідні важелі впливу на порушників», — розповідає Артур Шкроб.
Патрульна поліція від дня свого заснування була відкрита для жінок. На сьогодні більше 20% особового складу Бориспільського батальйону патрульної поліції — жінки. І, за словами керівника підрозділу, цей відсоток із кожним роком зростає. При цьому в професійному відношенні вони нічим не поступаються чоловікам.

Мовою цифр

Кількість викликів по лінії «102» у 2020 році склала 15829, проти 9816 у 2016 році. За 2020 рік бориспільськими патрульними складено 895 протоколів за водіння автомобіля в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, проти 394 у 2016 році. Так каже суха статистика, але за цими цифрами стоїть величезна робота поліції.
«Остання цифра не значить, що водії стали більше вживати, ця цифра показує, що ми стали більше виявляти таких водіїв, тобто зросла професійність патрульних», — вважає заступник командира Бориспільського батальйону патрульної поліції Сергій Майстренко.
В 2018 році Бориспільські патрульні отримали пристрої вимірювання швидкості TRUCAM. В той же рік за їх допомогою було виявлено 734 факти перевищення швидкості. Минулого року таких фактів було виявлено вже 6584.
«Контроль швидкості дуже впливає на зниження аварійності на території міста. Адже згідно статистики більшість ДТП стаються саме через перевищення швидкості. На території, яку ми обслуговуємо, минулого року було 93 ДТП із потерпілими, проти 97 у 2019 році. Більш ніж на 5% зменшилась кількість аварій з потерпілими», — зазначає Сергій Майстренко.

Оперативність реагування

«Патрульна поліція керується виключно нормами закону. В нас є наказ 357, в якому чітко вказується час, за який екіпаж повинен прибути на виклик. Звісно, не завжди вдається дотримуватись цих норм через погодні умови, звернення громадян тощо. Але ми робимо все, аби реагувати якомога швидше, — зазначає помічник командира Бориспільського батальйону патрульної поліції Олександр Сибилєв.
Допомагають патрульним у цьому й сучасні технології. Усі екіпажі оснащені планшетами та принтерами. Це дозволяє оформляти адмінпротоколи вдвічі швидше, ніж раніше.
«На ранковому шикуванні ми постійно розбираємо різноманітні ситуації, які можуть виникнути під час реагування на той чи інший виклик. Це дозволяє розробити алгоритм дій поліцейського. Звісно, передбачити все ми не можемо, адже всі люди різні і реагують кожен по-своєму, але кожен патрульний знає, в якій ситуації які дії необхідно вчинити першочергово. Це суттєво зменшує час реагування екіпажу на виклик», — пояснює Олександр Сибилєв.

Не лише патрульна служба…

«У нас є відділення розшуку та дізнання. Його особовий склад проводить розшук учасників ДТП та транспортних засобів, що залишають місце аварії. Це складна робота, але вона необхідна», — зазначає заступник командира Бориспільського батальйону патрульної поліції Саргіс Мінасян.
Так, у 2019 році було зафіксоване 81 розшукове ДТП. Завдяки діям поліції у 72% випадків особи, що залишили місце пригоди, були знайдені. У 2020 році кількість таких ДТП збільшилась до 88, але результативність роботи відділення зросла значно більше. У 87,5% випадків особи, що залишили місце пригоди, були встановлені.
«Також у нас є відділення безпеки дорожнього руху, яке відповідає за все лівобережжя Київської області. Працівники відділення контролюють стан вулично-дорожньої мережі. Так, за минулий рік було складено 761 адміністративний матеріал та видано 212 вимог та приписів на усунення порушень правил та норм безпеки дорожнього руху», — зауважує Саргіс Мінасян.

Профілактика важлива

Чимало уваги патрульні приділяють і профілактиці порушень. Адже краще попередити, ніж потім фіксувати та розслідувати. В цьому напрямку головна увага приділяється роботі з молодим поколінням, а саме із школярами.
«У школах приділяємо увагу проявам булінгу. Ми пояснюємо дітям, що це таке та чому не можна про це мовчати. Про такі факти необхідно ставити до відома правоохоронні органи, аби вони вчасно могли втрутитись у ситуацію та запобігти її ускладненню. Адже усі розуміють, що безкарність лише збільшує агресію», — зазначає Сергій Майстренко.
За його словами, зараз із дітьми в школі працювати стало цікавіше. Вони обізнані та не соромляться ставити запитання.
«Скажу так, мені не вистачає 45 хвилин уроку, аби з ними поспілкуватись. Я встигаю розповісти свою тему, але відповісти на всі питання часу вже не вистачає. Дітям усе цікаво, і це дуже добре, що вони йдуть на діалог. Це доказ того, що вони не бояться людей у формі. Вони розуміють, що наша мета — їхній захист. І це дуже добре. Це значить, що ми працюємо у вірному напрямку», — підсумовує Сергій Майстренко.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: