Бориспiль
C

Головні новини

Не ковідом єдиним. В Борисполі підписали меморандум щодо боротьби з туберкульозом


14 квітня в міській раді відбулась зустріч керівництва міста, працівників медичної галузі із представниками громадськості, що займаються боротьбою з туберкульозом. У зустрічі взяли участь представники громадського руху «Українці проти туберкульозу», всеукраїнської коаліції громадських організацій «Зупинимо туберкульоз разом», та всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз, «Сильніші за ТБ».
Зараз, під час епідемії, коли усе зосередилось виключно на боротьбі з коронавірусом, питання поширення інших інфекційних захворювань, зокрема туберкульозу, стоїть не менш гостро.

Невтішна статистика

«За статистикою міжнародних організацій, у 10 країнах (у тому числі в Україні) кількість виявлених випадків туберкульозу знизилась на 30%. На жаль, це не означає, що хворіти стали менше, це означає, що ми не виявляємо всіх хворих і вони знаходяться поза межами медичної системи», — зазначив голова правління громадського руху «Українці проти туберкульозу» Віталій Руденко.
За статистикою, Бориспіль має 46,4 випадки туберкульозу на 100 тис. населення. Це дуже багато. Для порівняння, по країнах ЄС фіксують один-два випадки на 100 тис. населення.
Загалом, за офіційними даними, по Україні щороку недовиявляють 20% хворих на туберкульоз. Якщо до них додати 30% минулорічних, то за 2020 рік в нашій країні було недовиявлено 50% хворих на туберкульоз. З такими цифрами погоджуються бориспільські медики.
«По Борисполю показник виявлених випадків завжди був нижчим, ніж в області. А минулого року навпаки, підвищився. Чому? Тому що йде велике недовиявлення нових випадків по області. В той час, як протитуберкульозні кабінети та диспансери закрились майже на всій Київщині, Борисполю вдалося зберегти колектив протитуберкульозного кабінету», — зазначив директор КНП «ББЛІЛ» Олександр Щур.

Передача туберкульозних хворих на первинку — стратегічна помилка НСЗУ

Причиною закриття кабінетів стало рішення НСЗУ (Національної служби здоров’я України) передати послугу із супроводу хворих на туберкульоз первинній ланці.
«На мою думку, це стратегічна помилка НСЗУ. Хоч одна первинка по Україні підключила цей пакет? Жодна! А через те, що нам, вторинці, не дали гроші на супровід таких хворих, я вимушений буду через два місяці скорочувати 2-х лікарів», — зауважив Олександр Щур.
За словами директора лікарні, зараз країну рятує лише наявність сучасних ефективних ліків, якими хворих забезпечує держава. Супроводу хворих немає, загалом в державі склалась ситуація, коли хворі на туберкульоз кинуті напризволяще. Первинка може взяти цей пакет послуг, але в неї немає бази для цього. Вторинна ланка має базу і бажання, але НСЗУ відмовив їм у наданні цієї послуги. Заручниками ситуації залишились хворі, адже незрозуміло, до кого вони мають звертатися.
«Ми сподіваємось, що через асоціацію міст України нам вдасться донести до НСЗУ нашу позицію: пацієнтами з туберкульозом має займатись заклад, який має базу для цього. Не можна руйнувати те, що є і працює, та перекладати все на первинку. Чи можливо уявити, що в одній черзі до сімейного лікаря будуть сидіти молоді мами з дітьми, звичайні хворі на ГРЗ, а поряд із ними хворі на туберкульоз?» — говорить начальник відділу охорони здоров’я Бориспільської міської ради Людмила Пасенко.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: