Бориспiль
C

Головні новини

Алея пам’яті військовим медикам


Ідея створення алеї пам’яті військовим медикам у Борисполі виникла ще в 2019 році, коли робився ремонт амбулаторії №4 за адресою вул. Київський Шлях, 11. Перед амбулаторією є невелика зелена зона. Саме на ній запропонували облаштувати сквер із пам’ятним знаком. Ідею підтримали, але... Ось вже 2021 рік, а роботи і досі не розпочаті.

Алея пам’яті військовим медикам

Історія ідеї

Ідею створення алеї пам’яті запропонував керівник міської первинки Євгеній Черенок. Він же і запропонував саме це місце, біля амбулаторії №4.
«Військові медики — це люди, які рятують життя інших, ризикуючи при цьому своїм. Але в Україні майже немає пам’ятників військовим медикам. На мою думку, вони гідні пошани, не менш ніж наші захисники, які стоять на передовій. Чому саме тут? По-перше, це в’їзд у місто, його обличчя. І перші враження формуються саме тут. Зараз тут майже немає на що дивитись. По-друге, по цій дорозі на схід і зі сходу постійно їздять бійці. Тут буде місце, де вони зможуть зупинитись, згадати полеглих побратимів, подякувати тим, хто рятував їхні життя», — зауважує Євгеній Черенок.
За словами керівника міської первинки, цю ідею він ще у 2019 році запропонував колишньому міському голові. Анатолію Федорчуку ідея сподобалась. Восени того ж року міський архітектор Борис Шапіро розробив проект благоустрою території та облаштування меморіального комплексу. Але розпочинати роботи восени не стали, вирішили відкласти на весну.
«А у 2020 році до нас прийшла пандемія, весняний локдаун, а потім вибори. Реалізація проекту постійно переносилась. Дуже сподіваємось, що цьогоріч він нарешті буде реалізований. У мене багато друзів серед військових медиків, і повірте, ці люди дійсно заслуговують на подяку», — пояснює Євгеній Черенок.

Особливості проекту

Проект, розроблений восени 2019 року, передбачає благоустрій зеленої зони, облаштування доріжок та розташування пам’ятника. Керівник архітектурного бюро «Базис» Борис Шапіро зауважує: при проектуванні вони намагались максимально зберегти існуючі зелені насадження та органічно вписати пам’ятник на території скверу.
«Багато людей у нашій країні займаються волонтерською діяльністю. Для мене та нашого головного архітектора Діани Галатенко, крім інших добрих справ, стала розробка проекту благоустрою даної території. Він зроблений нами безкоштовно. Це наш волонтерський внесок у загальну справу», — зауважує Борис Шапіро.
Також Борис Шапіро не виключає і внесення змін у проект, адже навіть те, як має виглядати сам монумент, ще остаточно не вирішено. Також досі відкрите питання, чи ставити в сквері лавочки. Але будь що в проекті можна змінити, у тому числі відкоригувати кошторисну частину проекту.
«Все, що необхідно, ми оперативно зробимо. Коригування проекту — тиждень-півтора. Адже це проект 2019 року, і ціни на будівництво суттєво змінились. Якщо будуть якісь зміни, це ще трохи часу. Загалом, на всі проектні роботи потрібно 2-3 тижні. Але для цього необхідно ще раз зустрітись із ініціаторами проекту та представниками влади на місці, а також прийняти рішення про фінансування робіт. Чекаємо сигналу. Ми готові в будь-який час», — запевнив Борис Шапіро.

Алея пам’яті військовим медикам

Позиція влади

Міська влада підтримує реалізацію цієї ідеї. Про це заявив Бориспільський міський голова Володимир Борисенко. Він бачив проект і погоджується у необхідності його втілення в життя. Навіть є попередні терміни.
«Є велике бажання зробити його в цьому році. Влітку будуть проводитись роботи по розширенню вулиці Київський Шлях, на відрізку від вул. Глібова до вул. Момота. Через це на дільниці біля амбулаторії №4 все одно буде порушуватись благоустрій. Тому ми подумали, що буде доцільно реалізовувати обидва проекти разом. Та й взагалі, це центральна вулиця нашого міста, і вона має виглядати відповідно», — зазначив Володимир Борисенко.
За словами міського голови, благоустрій цієї зони буде виконаний частково за кошти місцевого бюджету, частково за кошти, що розподіляє депутат на цьому окрузі — Олена Донченко. Попередня домовленість із нею вже є, запевняє Володимир Борисенко.
«Родзинкою цього скверу має стати монумент військовим медикам. Я б хотів, аби на цей монумент не витрачались бюджетні кошти. Я готовий і сам долучитись, і з підприємцями нашого міста поговорити, аби ми усі разом зібрали кошти на пам’ятник. Запустити таку собі волонтерську ініціативу. Можна навіть зробити іменну табличку зі списком тих, хто долучився до фінансування цього монументу», — зауважує Володимир Борисенко.

Алея пам’яті військовим медикам

Підтримка є

Проектна вартість робіт — близько 800 тис. гривень. Але це за цінами 2019 року. Проте це все одно не такі великі кошти на облаштування зеленої зони, із алеями, освітленням та монументом. Головне — пам’ять.
«Ми повинні виховувати наших дітей патріотами. Аби вони знали, на які жертви іде український народ, щоб відстояти свою незалежність. І цей монумент повинен стати символом, який показуватиме молодим поколінням, що ми цінуємо не лише бійців, але й тих, хто ризикуючи власним життям рятує їх. Усіх, хто допомагає відстоювати незалежність нашої країни. Кожен на своєму місці. Тому моя думка однозначна — ми повинні втілити цей проект в життя», — заявляє депутат міської ради Ігор Шалімов.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: