Бориспiль
C

Головні новини

Начальник Переяслав-Хмельницького ВУЖКГ Олександр Слюсар: «Прагну зберегти досвідчений колектив»


Начальник Переяслав-Хмельницького ВУЖКГ Олександр Слюсар: «Прагну зберегти досвідчений колектив»

Нині в нашій державі проводяться непопулярні, часом болісні реформи. Реформується і сфера житлово-комунального господарства. КП «Переяслав-Хмельницьке виробниче управління житлово-комунального господарства» зустрічає професійне свято з тривогою, але і з надією. Про це і не тільки наша розмова з начальником ВУЖКГ Олександром Слюсарем.

— Олександре Миколайовичу, розкажіть про очолюване Вами підприємство.

— На сьогодні у ВУЖКГ працює 102 особи. Цифра ця не постійна, адже одні влаштовуються на роботу, інші звільняються. Хоча нині плинність кадрів невелика. Маємо три комплексні бригади, які працюють за територіальним принципом: Центр-1, Центр-2, Спаська Левада. У кожній бригаді майстер, 3-4 сантехніки, а також двірники та будівельники (теслі, маляри, штукатури, покрівельники, пічники з обслуговування димовентканалів). Цілодобово працює АДС, в яку входять водії та сантехніки. За потреби на заявки виїжджають й електрики. Виконуємо всі види сантехнічних робіт, ремонт під’їздів, прибирання прибудинкової території, ремонт покрівель та панельних швів.
Правда, до двох останніх видів робіт залучаємо підрядників.

— Завдяки чому Вам та колективу вдалося досягти таких успіхів?

— Я зміг доволі швидко увійти в курс справ, працюючи інженером. Не соромився питати порад у досвідчених робітників, виїжджав із ними на заявки. Тим більше, що базові будівельні знання в мене були. Крім того, я завдячую злагодженій роботі колективу, підтримці міського голови, заступників, виконавчої влади та депутатського корпусу. На сьогодні ВУЖКГ — повністю госпрозрахункове підприємство, яке коштів із бюджету не отримує, тож доводиться рахувати та раціонально використовувати кожну копійку. Кошти в першу чергу спрямовувалися на ті проблеми, які потребували негайного реагування.

Я вважаю, що керівник мусить бути вимогливим, інакше колектив не зможе виконувати поставлені перед ним завдання. Проте намагаюся поєднувати вимогливість із демократизмом. Адже кожна людина має якісь свої проблеми, тож я намагаюся ставитися до своїх працівників із
розумінням.

— Як здійснюватиметься обслуговування багатоквартирних будинків після 1 липня 2017 року?
— Згідно із Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» №417, до 1 липня мешканці багатоповерхівок повинні визначитися, чи вони самі створюють ОСББ (до слова, система створення ОСББ нині значно спрощена), чи визначаються з компанією-управителем. Якщо вони не зроблять ні того, ні другого, управителя їм призначить міська рада на основі проведеного
конкурсу.

— Чи зареєстровані вже в Переяславі компанії-управителі?


— Наскільки я знаю, так. Мало того, є неофіційна інформація, що в Переяслав хочуть зайти управителі і з інших міст.

— Що буде із ЖЕКами чи, як у нашому випадку, з ВУЖКГ?

— На сьогодні уряд проводить низку реформ, у тому числі й у галузі житлово-комунального господарства. З 1 липня комунальні ЖЕКи припинять своє існування. Майно цих організацій, як і нашої, перебуває у власності територіальної громади міста, тут воно й залишиться. Не виключено, що якась компанія
-управитель з дозволу ради орендуватиме в громади це майно. Проте жоден управитель не може бути правонаступником комунального підприємства. Можливо, якийсь управитель у майбутньому запросить мене з колективом у свою компанію. Але на сьогодні в роботі ВУЖКГ поки що змін немає ніяких, ми працюємо і виконуємо свої обов’язки, як і раніше. Хотілось би, щоб перехід до нових форм обслуговування житла пройшов безболісно, щоб ті напрацювання, до яких має відношення кілька поколінь житловиків, а також які розпочав я з колективом, знадобилися в майбутньому. Це стосується як досвіду роботи, так і конкретних справ. Наприклад, по місту залишилося замінити всього близько десяти дверей на металеві з кодовими замками. Хотілось би встигнути замінити всі… Хочеться зберегти досвідчений, згуртований колектив.

— Скільки ОСББ вже зареєстровані в нашому місті?

— Одинадцять. Останнє об’єднання було створене зовсім недавно — це ОСББ «Дружні», будинок №36 на вул. Сухомлинського, біля педуніверситету. До слова, саме з ним ми уклали договір на послуги аварійно-диспетчерської служби. Вартість таких послуг — близько 2300 грн на місяць, що значно менше від тих сум, які платило б ОСББ за фактично виконані роботи, не має значення, нам чи комусь іншому. Адже ми маємо право надавати й разові послуги, перелік цін на які затверджений виконкомом.

— Наша розмова відбувається з нагоди Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. Кого зі своїх колег Ви б хотіли відзначити?

— Найтепліших слів за свою роботу заслужили двірники Оксана Татаровська, яка обслуговує будинки №№4 та 6 на вул. Набережній, Галина Удала (Б. Хмельницького, 78, Миру, 4), водій Володимир Вакуленко, слюсар-сантехнік Валентин Смірнов, покрівельник Микола Корж. 15 років працюють на нашому підприємстві головний бухгалтер Тетяна Сущук та бухгалтер абонентського відділу Тетяна Романенко. Майже 20 років працює бухгалтер абонентського відділу Лідія Малишко, майже 30 — тракторист Анатолій Мисан. Та й інші працівники ВУЖКГ гідні щирої подяки.

— Що б Ви побажали працівникам очолюваної Вами житлово-комунальної організації?


— Терпіння, невпинної роботи над поліпшенням якості послуг, здоров’я, сімейного затишку, матеріального достатку, віри в майбутнє.


Олександр МАТВІЄНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031