Бориспiль
C

Головні новини

Безпритульні собаки в селах: винні дачники?


Питання безпритульних тварин, зокрема собак, порушив на понеділковій плановій нараді 29 червня Бориспільський міський голова Володимир Борисенко.
Він нагадав, що почався «дачний» сезон, після якого у селах часто залишаються кинутими собаки та коти, узяті недобросовісними господарями на літній період. За словами Володимира Борисенка, необхідно вживати превентивних заходів щодо недопущення таких випадків, особливо у селах територіальної громади.
Директор ЦСАТ Олег Хамракулов повідомив, що проблема із дачниками та безпритульними тваринами відома, вона повторюється із року в рік. Більшість кинутих ними собак та цуценят потім опиняються у ЦСАТ, а після стерилізації мають повертатися у села, бо нових господарів для них знайти нелегко. Є ідея зробити спільно з волонтерами виставку-ярмарок тварин із ЦСАТ, поєднавши його з просвітницькою роботою серед населення, щоб привернути увагу до питання.
У свою чергу, староста Кучаківського старостинського округу Володимир Дегтяр нарікнув, що існує проблема зі стерилізаціює тварин із сіл — на безкоштовну стерилізацію черга більше місяця. «Проблема ще й у тому, що ні я, ні жоден із мешканців села не може привезти виловлену безпритульну тварину на стерилізацію, це може зробити лише зареєстрований у ЦСАТ волонтер. Такі правила і терміни мені незрозумілі, адже за місяць у селі собака може наробити шкоди», — зазначив він.
«Міська рада виділяє кошти на 22 стерилізації у місяць, ми ж їх робимо 40. Ситуація є просто фатальною, бо тварин дуже багато. Неодноразово ми стикалися з тим, що люди привозять на безкоштовну стерилізацію своїх домашніх тварин, щоб зекономити, тому й розробили умову щодо безоплатного щеплення лише тварин, за яких відповідають волонтери, що працюють з безпритульними тваринами у місті», — у відповідь зауважив керівник притулку Олег Хамракулов.
У підсумку міський голова Володимир Борисенко запевнив, що результати піврічної роботи центру адопції будуть розглянуті та розроблено новий фінансовий план, з урахуванням потреб всієї ОТГ, в т.ч. старостинських округів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: