Бориспiль
C

Головні новини

Куди потечуть каналізаційні стоки?


Недобудовані очисні споруди Борисполя

Питання каналізаційних стоків уже давно гостро стоїть перед Борисполем та всім районом. Були сподівання, що після створення територіальних громад питання можливо буде вирішити. Але, як виявилось, самотужки у жодній громаді коштів на це не вистачає.

Бориспільська, Гірська та Пристолична громади почали звертатись за допомогою в область. Там відреагували й зібрали представників ОТГ разом із фахівцями за одним столом.
«Ми зібрали такий поважний склад, аби розробити дорожню карту щодо вирішення цього питання. Проблема спільна для усіх громад, але кожна бачить вирішення по-своєму. Ми пропонуємо напрацювати спільне рішення цієї проблеми, одне для усіх», — зазначив під час зустрічі заступник голови КОДА Андрій Лісовик.

Бориспіль: і гроші, і проект закінчились у 2014 році

Починаючи з 60-х років минулого століття і до сьогодні всі стоки, що продукує Бориспіль, очищаються на полях фільтрації, що не розраховані на сучасні потреби. До того ж, розташовані вони безпосередньо поблизу злітної смуги, і зараз у котлованах розмножилася птиця, яка становить небезпеку для літаків: потрапивши у двигун, вона може спричинити аварію.
У 2011 році було вирішено побудувати сучасні очисні споруди, які б займали значно меншу територію — на ділянці 30 соток замість 65 га мулових полів. Замовником виступило управління капітального будівництва Міністерства регіонального розвитку України. Було розроблено технічну документацію, завершено будівництво головної каналізаційної станції, так званого круглого типу. На роботи виділено 270 млн грн. Але в 2014 році роботи припинилися, з того часу спорудами ніхто не цікавиться.
«Я вважаю злочином, що в Борисполі стоять недобудовані очисні споруди, на які виділили майже 300 мільйонів державних коштів, і не доробили. Ми єдине місто в Україні, яке не має очисних споруд. Це ненормально», — зазначив директор КП «Бориспільводоканал» Олександр Гануш.
За його словами, очисні споруди могли б вирішити проблеми усього району, адже за проектом до них мали сходитися стоки не лише з Борисполя, а й навколишніх сіл: Мартусівки, Гори, Великої та Малої Олександрівки.
Сьогодні фахівці зазначають — за умови продовження активної забудови міста потужність існуючих полів фільтрації скоро буде вичерпано, і тоді каналізаційні стоки почнуть виливатись на злітну смугу аеропорту.

Куди потечуть каналізаційні стоки?

Пристолична громада: стоки відкачують у ліс

Села Пристоличної громади скидають каналізаційні стоки у котловани, що знаходяться біля села Мала Олександрівка. За 50 м від очисних, за лісом, розташована перша вулиця села — Соснова.
«Найменше раз на рік ліс затоплює, бо басейни переповнюються. Стоки регулярно відкачують у ліс, запах каналізації цілодобово, відчинити вікна неможливо», — стверджують мешканці.
У сільраді Великої Олександрівки питання свого часу вирішити не змогли. Розглядали варіант збудувати трасу для скидання стоків на Бортницьку станцію аерації, але самотужки такий дороговартісний проект реалізувати не могли.
Щасливська сільрада готова була долучитись до цього проекту лише частково, бо він враховував лише стоки села Проліски, а не Щасливого.
Гірська сільська рада назвала реалізацію цього проекту малоймовірною і відмовилась брати участь у його фінансуванні.

Гірська ОТГ хоче під’єднати свої села до Бориспільських полів фільтрації

В Гірській ОТГ зараз гостро стоїть проблема каналізаційних стоків у селах Ревне та Петропавлівське.
«У цих селах взагалі немає ніяких очисних споруд, каналізація зливається прямо в поле. Тому ми пропонуємо під’єднати їх до Бориспільських полів фільтрації, аби хоча б тимчасово зняти цю проблему», — зазначає Гірський сільський голова Роман Дмитрів.
За словами представників Борисполя, це можливо. Але ненадовго, адже об’єми скидів міста також зростають. Необхідно вирішувати питання в цілому.
Представники Гори погоджуються. Адже навіть в самому селі Гора забудовники, які зводять нові райони, змушені будувати локальні очисні споруди, аби хоч якось вирішити це питання.

Поля фільтрації у Борисполі

Котловани у Малій Олександрівці

Проектів багато — реалізують лише один

Принципова умова обласного керівництва — наявність одного спільного проекту, який би задовольнив усі територіальні громади, причетні до нього. Обласна влада не буде фінансувати кілька окремих проектів очисних споруд, адже це величезні кошти.
«Це може бути добудова Бориспільських очисних споруд або траса на Бортницьку станцію аерації — як я розумію, це два основних варіанти. Але це повинен бути один проект. Лише тоді ми зможемо його втілити в життя. Саме тому ми зібрались тут разом, щоб спільно вирішити, який варіант найкращий», — зазначив заступник голови КОДА Андрій Лісовик.
Представник ПрАТ «Київводоканал» запевнив присутніх, що Бортницька станція аерації готова прийняти стоки від усіх громад, і якщо буде обраний саме цей проект, то вони усіляко сприятимуть його реалізації.
Бориспіль, у свою чергу, також зазначив, що готовий прийняти стоки всіх навколишніх сіл у разі добудови своїх очисних споруд.
Фахівцям дали термін для підготовки економічного обґрунтування обох варіантів. Після цього, на наступній зустрічі в КОДА, буде вирішено, який із двох проектів втілюватимуть у життя.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: