Бориспiль
C

Головні новини

Ти у нас єдина


Ти у нас єдина

Шановна громадо Бориспільського району! 30-річчя Незалежності України новий реформований Бориспільський район зустрічає у складі ще двох колишніх районів — Переяслав-Хмельницького і Яготинського, і нині об’єднує 11 територіальних громад. З них три міські — Бориспільська, Переяславська, Яготинська, та вісім сільських — Вороньківська, Гірська, Золочівська, Пристолична, Дівичківська, Студениківська, Ташанська та Циблівська.

24 серпня 1991 року — велика, доленосна подія у житті нашої країни. Тоді конституційною більшістю депутатів Верховної Ради було ухвалено Акт проголошення державної Незалежності України. Це означало здобуття українцями права на власну державність, на самовизначення української нації.
Та шлях до Незалежності був довгим і тернистим. За свободу і волю пролито багато людської крові. Сьогодні, дякуючи національно-патріотичним силам нашого краю, державному розсекреченню архівів НКВД, ми знаємо і про Бориспільське антибільшовицьке повстання 1920 року, про його керівників і учасників та їх смертні вироки, про Всеукраїнський центральний повстанський комітет 1921 року, який очолив бориспілець Іван Чепілко. Із забуття повернулися імена сотень патріотів. Це були колгоспники, робітники, вчителі, лікарі, інтелігенція, члени Бориспільської громадської організації «Просвіта», які боролися за незалежну, вільну Україну. І хоч через 100 років, та настав час увіковічнити імена цих Героїв. Ідеї і мрії народу про вільну Україну в нашому суспільстві ніколи не згасали. І розпад Радянського Союзу наближав той довгоочікуваний час.
Так, на Бориспільщині наприкінці 80-х — на початку 90-х років ХХ ст. було створено громадську організацію «Народний Рух України за перебудову», яка продовжила боротьбу за незалежність України. Законом України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті» члени цієї організації визнані борцями за державність України.
Серед них: голова Бориспільської міськрайонної організації «Просвіта» Анатолій Ковальчук, голова Бориспільської міськрайонної громадської організації Народний Рух за перебудову» В. Стрілько, О. Бойчук, А. Галатенко, В. Білкей, М. Поркуян, І. Приходько, В. Тименко, Р. Никифорук, А. Фасоля, М. Ратушний, В. Лисиця, О. Станкевич, А. Саченко, О. Гриценко — з Бориспільщини; М. Корпанюк, М. Кужільний, М. Товкайло, П. Колесник, Г. Токмань — з Переяславщини; В. Матвієнко, В. Шевченко, В. Курилко, П. Левченко, П. Дімоглов, В. Гордійчук, А. Олійник — з Яготинщини та багато інших патріотів.
Це вони у вересні 1991 року підняли український синьо-жовтий прапор на щоглі перед будівлею районної ради. Це була Перемога.
За період довжиною у 30 років ми пережили дуже багато потрясінь. Нас не минули світові економічні кризи. Ми були свідками і учасниками Помаранчевої Революції і Революції Гідності. У нас були події на Майдані та кримські події. Протести студентів та Небесна Сотня. Та найбільшим нашим випробуванням, трагедією і болем стала агресія Росії на Сході України. Уже шість років точиться війна. Вона принесла розруху, страждання, тисячі смертей.
Згадаймо наших земляків, які у цій запеклій війні віддали своє життя за незалежність і цілісність нашої держави, за мирне життя кожного з нас: В. Момота, О. Потапенка, С. Камінського, П. Дришлюка, К. Могилка, С. Оврашка, М. Горяйнова, Д. Кузьміна, С. Криворученка, Г. Логвина, П. Городька, М. Голду, С. Степаненка, Р. Бондара, О. Дудченка, О. Корпача, І. Ворохту, В. Клименка, Р. Тимченка, Р. Юсипишена, В. Величка, М. Березового — з Бориспільщини; В. Корнєва, Р. Гриценка, А. Моругого, О. Довгого, С. Лазенка — з Переяславщини; Ю. Ляпіна, Є. Трушина, В. Раченка, В. Ткаченка, О. Домашенка — з Яготинщини. Вони — Герої. Їх подвиг — безсмертний. Вічна їм пам'ять.
Ми доземно вклоняємося всім воїнам, які сьогодні стоять на захисті рубежів України і дають ворогу відсіч. З любов’ю, шаною і повагою ставимось ми і до Народного Героя України, Почесного громадянина Бориспільського району і міста Бориспіль, полковника-воїна, командира Валерія Гудзя.
Отримавши новий статус Незалежної держави, наша країна попри все рухається вперед.
Інші держави побачили в ній рівноправного партнера, можливість інвестування та взаємовигідного розвитку в агропромисловій сфері, логістиці, культурних і економічних зв’язках.
За часів Радянського Союзу про приватний бізнес не могло бути й мови. Але ж зміни таки відбулись!
А хіба зараз задекларовані державою реформи — пенсійна, судова, правоохоронна, медична, освітня, децентралізації влади та адміністративна — проходять легко? Ні. Гадаю, на все потрібен час — і на апробацію, і на адаптацію усіх змін та нововведень.
Зараз Бориспіль, Переяслав-Хмельницький, Яготин — це благоустроєні, привабливі, з розвиненою інфраструктурою і бізнесом міста.
Те ж можна сказати і про села. Однак вони поки що не в такій більшості. Тому й назріла реформа децентралізації влади та адміністративна реформа, щоб змінити той стан, у якому перебувають нині села. Підтягнути їх до кращого рівня, надати більше прав і, в першу чергу, створити громадам умови для самостійного формування бюджету й вирішувати, як розпорядитися коштами, відповідати базовому рівню, що передбачено Законом, наблизити адміністративні послуги до людей, а значить — і саму владу.
Та вже і сьогодні кожна громада має свої здобутки.

Ти у нас єдина

Бориспільська ТГ (голова Володимир Борисенко) завдяки об’єднанню розширила свої межі. До її складу увійшли шість колишніх сільських рад — Глибоцька, Іванківська, Кучаківська, Любарецька, Рогозівська, Сеньківська. І за територією, і за населенням, і за розвитком інфраструктури, будівництва, освітою, культурою, медициною та іншими сферами життя — це найпотужніша у районі громада.
У місті діють три найбільші компанії-забудовники району. Старійшиною будівельної галузі краю називають ТОВ «Трест «Бориспільсільбуд» з майже 50-річною історією. Майже всі ці роки його очолює Олександр Сич — високопрофесійний, відповідальний і талановитий керівник. Нині Бориспільсільбуд будує житло — сучасне, якісне і комфортне. ПрАТ «Агробудмеханізація» очолює Володимир Шалімов — депутат міської ради багатьох скликань, заслужений будівельник України. Житлові будинки компанії з червоної цегли є своєрідною візитівкою Борисполя. Серед інших об’єктів компанії — Бориспільський академічний ліцей та завод KOSTAL у Дударкові. Вже 15 років будівництвом житла у місті займається Світлана Танцюра, яка очолює фінансово-будівельну групу компаній. Професіоналізм, добропорядність і відповідальність створюють хорошу репутацію її компаніям.
За роки незалежності місто кардинально змінилося. Заасфальтовані дороги та освітлені вулиці. Побудовані православні храми, з’явилися нові супермаркети. Запрацювало потужне підприємство «Рошен». Побудовано і відкрито шість медамбулаторій, у проекті будівництво нового пологового та гінекологічного відділень, завершується будівництво ЗДО «Казка».
Так само може пишатися здобутками кожне село громади.
Село Іванків має такі ж дороги і освітлення, як місто. Капітально відремонтовані школа, будинок культури. Успішно діють ТОВ «Паркагро», ТОВ «Завод бурової техніки», ТОВ «Гідробудмех», «ТОВ «Альянс-Дельта» та інші. Працює велике фермерське господарство ТОВ «Агрофірма Іванків». Село славиться народними умільцями, які демонструють свої роботи на виставках.
У селі Глибоке дорога обов’язково приведе до капітально відремонтованих БК, школи та новозбудованого храму. Меценати-підприємства ТОВ «БІОТЕХ ЛТД» та ТОВ «Хлібороб» допомагають селам Глибоке і Городище та їх розвитку. Кучаківський старостинський округ налічує п’ять сіл. У Кучакові проживає Петро Базюченко — Почесний громадянин Бориспільського району, заслужений працівник сільського господарства України, кандидат економічних наук, 14-разовий чемпіон Європи з важкої атлетики та десятиразовий чемпіон Світу серед ветеранів. Там же мешкає і Олімпійська чемпіонка з важкої атлетики Наталія Скакун.
Кучаківська ЗОШ І-ІІІ ст. є однією кращих у районі, в ній діє музей гетьмана українського козацтва Івана Сулими. У числі кращих і два дитсадки — «Журавлик» і «Лебедик» у Лебедині.


Любарці відомі виступами аматорського ансамблю «Любарчанка», який є переможцем багатьох фестивалів в Україні. ДСТОВ «Любарецьке» займає передові позиції в аграрному секторі економіки району. Працюють завод «Екогума», пекарня, ТОВ «Новий елеватор» та ряд інших підприємств.
Помітно розвивається Рогозів. Село стає більш благоустроєним. Змінилась сільська школа — нині це сучасний технічно оснащений освітній заклад. Працюють фермерські господарства: «Альта», «Альта Вікторія», «Мрія-92», «Кононенко-2», «Валентина-2005». Здійснюють свою діяльність бізнесові структури: ТОВ «БРАЗЕС», ТОВ «Марбет», ТОВ «ЕіМ Красива земля».
До Сеньківського старостинського округу входять шість сіл. Як і в кожному селі громади, у Сеньківці є нові магазини, аптека, кафе, перукарня. Діє народний аматорський колектив «Дніпровські хвилі», яким керує заслужений працівник культури України Анатолій Чайка, керівник гурту «Отаман».
У Великій Стариці діє хоровий колектив «Черешенька», його художній керівник Зоя Тимченко є дипломантом і переможцем конкурсів хорового співу як в Україні, так і за її межами.
Переяславська міська територіальна громада (голова Вячеслав Саулко) об’єднала колишні Переяслав-Хмельницьку міську раду та сільські ради — Великокаратульську, Вовчківську, Гайшинську, Гланишівську, Дем`янецьку, Мазінську.
На території громади функціонують великі промислові підприємства: ТОВ «Завод металовиробів «Вертикаль», Корпорація «Елтекс», ТОВ «KOSTAL Україна», ТОВ «МИЗА», ТОВ «НУС», модернізование ТОВ «Переяслав-Молпродукт».
Гордістю є Центр професійно-технічної освіти та Університет Григорія Сковороди.
Не так давно з’явилися п’ять супермаркетів, нові кафе й ресторани, аптеки. Відкрито яхт-клуб.
У Переяславі як ніде шануються надбання минувшини. На всю країну відоме ім’я Героя України Михайла Сікорського, справою всього життя якого було збереження історичних пам’яток культури і духовності. Унікальним музейним комплексом є національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав».
Яготинська міська територіальна громада (голова Наталія Дзюба) — це 18 старостинських округів, які об’єднали 42 населені пункти.
Яготин за результатами обласних конкурсів двічі визнано містом найкращого благоустрою в області. На сьогодні найпотужнішим підприємством громади є модернізований ТДВ «Яготинський маслозавод», якому вже 65 років.
У 2019 році інвестор ТОВ «Укрстарч» викупив виробничий комплекс Яготинського цукрозаводу для створення нового підприємства з глибокої переробки кукурудзи, аналогу якому немає на всьому пострадянському просторі. А це понад 300 робочих місць і збільшення надходжень до місцевого бюджету.
Заклади освіти капітально ремонтуються і оснащуються. У 2000 році відкрився Яготинський інститут Міжрегіональної академії управління персоналом (ДІ МАУП).

У Вороньківську громаду (голова Любов Чешко) ввійшло шість сільських рад — Вороньківська, Головурівська, Процівська, Старівська, Сошниківська, Мирненська.
Завдяки попередньому досвіду роботи голови Процівської сільської ради, де село Проців стало європейським, голова прагне і всі села нової громади зробити зразковими. Так, у Процеві побудовано дитячий садок, амбулаторію, 16-квартирний будинок для освітян, будинки для багатодітних родин, будинок сімейного типу, два парки відпочинку з фонтанами. Наближається до завершення будівництво школи.
Відкрито готельно-ресторанний комплекс «Околиця», два заміські кінно-спортивні комплекси, філіал Великоолександрівської школи мистецтв і ремесел. Самодіяльному хору села Проців присвоєно звання «Народний», дитячому вокальному ансамблю «Зорецвіт» — звання «Зразковий».
У селі Вороньків, який є центром громади, створено опорний навчальний заклад Вороньківський НВК. Успішно працюють фермерські господарства Парубочого С., Черкунова С., Олійника Ю. Бюджетонаповнюючим підприємством є ТОВ «Примтекс-Плюс». Нещодавно відкрито супермаркет «Фора».
У селі Головурів діють фермерські господарства «Істок», «Влад», ТОВ «Магнат 2017», ТОВ «Древград» та інші.
У Кийлові працюють ПП «Зелена гама», ПП «Аква Віта», ТОВ «Реконструкція та будівництво», ТОВ «Агроферма Громова» та ПП «Кілов», ТОВ «Заповідник — ферма «Кийлівська Асканія» та ін.
Село Мирне завжди вирізнялося серед інших сіл своїм благоустроєм. А ще тим, що там створено і працює сільськогосподарське підприємство ТОВ «Старинська птахофабрика» — виробничий підрозділ МХП «Миронівський хлібопродукт», яке є великим платником податків до місцевого бюджету. Успішними є і фермерські господарства «Романовича» і «Сокіл». Розвинена інфраструктура, проведені поточні і капітальні ремонти Будинку культури, школи, ЗДО «Казка», медамбулаторії. Збудовано храм Покрови Пресвятої Богородиці.
Село Сошників за роки незалежності ніби вдруге народилося. Побудовано сільський клуб, загальноосвітню школу, церкву Архистратига Божого Михаїла, Меморіальний комплекс жертвам голодомору та репресій, Меморіал воїнам, які загинули в роки Другої світової війни. Заасфальтовані або висипані гравієм дороги та проведено їх освітлення. Працює Ржищівський військовий лісгосп, ПП «Спрінт-К».
Село Старе на в’їзді зустрічає Монументом Матері. На території села знаходиться Міжнародний міжвідомчий багатопрофільний центр підготовки підрозділів Національної гвардії України. Успішно працює агрофірма «Старе».
Ще у 1999 році був створений дитячий будинок сімейного типу Абаєвих. За ці роки там виховали більше 30 дітей.
Освітлено всі центральні вулиці. Більшість вулиць нині заасфальтовано. Облаштовано центральну площу.
До Гірської ОТГ (голова Роман Дмитрів) увійшли три колишні сільські ради — Гірська, Мартусівська і Ревненська. Було побудовано два сучасних спортивних майданчики зі штучним покриттям, будується школа, спортивний клуб, парк у с. Гора.
На території ОТГ працюють підприємства: садовий центр, ТОВ «Агро-Будсервіс», ТОВ «СІНСЕРТ ХОЛДІНГЗ Україна», ТОВ «Сітігранд», ФОП Ананьєв, ФОП Киреєнко, ФОП Іваниця, ФОП Річка, ФОП Кондратюк. ФОП Гуменюк, ФОП Кубрак, ФОП Шевченко, ФОП Ярмак, ФОП Мамедов — кафе «Шашличний Дворик», ФОП Іваниця (с. Ревне).

Ти у нас єдина

Золочівська ОТГ (голова Олександр Лазаренко) об’єднала колишні Гнідинську і Вишеньківську сільські ради. В обох селах побудовані середні школи, почав працювати приватний освітній заклад «Золоче» (Вишеньки).
У Гнідині відкрито новозбудований корпус ЗДО «Веселка».
У селах працюють амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Діє КП «Гнідинкомунсервіс». Побудовано приміщення пождепо та створено пожежну команду. Повністю реконструйовані сільські електромережі, встановлено 18 розвантажувальних ТЕП, збудована підземна лінія електроживлення села від ТП «Роща». Створено центр народної творчості «Розмаїття», жіночий вокальний ансамбль «Родина».
У Вишеньках капітально відремонтовано приміщення Будинку культури. Вокальний жіночий ансамбль «Вишенька» отримав звання народного.
Відкриті ресторанні комплекси «Ольгерд» та «Романс», ТК «Вишеньки», кафе-бари, магазини.
Пристолична ОТГ (голова Микола Каськів) об’єднала колишні Щасливську, Великоолександрівську і Дударківську сільські ради. Це фінансово самодостатня і успішна громада.
У 2018 році відкрився Бориспільський інклюзивно-ресурсний центр у селі Проліски.
На території ОТГ працюють підприємства, які є найбільшими платниками податків у бюджет громади: ДП «ФМ ЛОЖІСТІК ДНІПРО», ТОВ «ДР. РЕДДІ’С ЛАБОРАТОРІЗ», ДП «ЕЙВОН КОСМЕТІКС ЮКРЕЙН», ТОВ «АМАКО Україна», ТОВ «ЕГЕРЗУНД СІФУД», «СУМІТЕК Україна» (ЯПОНІЯ), ХФК «БІОКОН».
Працюють сільськогосподарські підприємства: ТОВ «АГРО-РЕГІОН БОРИСПІЛЬ», ТОВ «АГРО-ХОЛДИНГ МС», ДП «ЧАЙКА».
Дівичківська ОТГ (голова Олександр Слюсар) — перша об’єднана громада в Переяслав-Хмельницькому районі Київської області. До її складу входить сім населених пунктів: Стовп’яги, Кавказ, Гречаники, Веселе, Ковалин, Єрківці з адміністративним центром в селі Дівички.
За роки незалежності відбулося відкриття нового Будинку культури.
У с. Стовп’яги збудована школа, садочок, ФАП, кабінет стоматології, відділення поштового зв’язку, дитячі майданчики, аптека. Встановлено два пам’ятні знаки — жертвам аварії на ЧАЕС та жертвам голодомору, два меморіали — односельцям та загиблим воїнам при форсуванні Дніпра під час Другої світової війни.
У с. Єрківці відкрито музей села, храм св. Архістратига Михаїла та всіх Небесних сил безплотних, здійснено капітальний ремонт БК.
У Ковалині побудовано 270 будинків для переселенців із зони ЧАЕС. Відкрито пам’ятник жертвам Чорнобиля. Діють підприємства: ТОВ «Етиленсервіс», ТОВ «ТіволіФлюр», ТОВ «Газда» та інші.
У травні 2021 року в Дівичківській громаді офіційно відкрився Центр надання адміністративних послуг.
Студениківська ОТГ була утворена в грудні 2017 року внаслідок об’єднання п’ятьох сільських рад. У 2020 році до складу Студениківської громади приєдналися ще три сільські ради.
Останнім часом у громаді відбулися відчутні зміни. У с. Студеники почало працювати ФГ «Світ Ланів». У с. Переяславське розпочала роботу ГК «Нива Переяславщини», яка на сьогодні є найбільшим платником податків громади та одним із найбільших виробників свинини в Україні. У с. Соснова розпочало свою діяльність ПП «Соснова». У с. Пристроми працює ТОВ «Укрпромпостач». У с. Сомкова Долина працює норкова ферма «Пелском». У селі Переяславське збудовано школу, проведено термомодернізацію та перекриття даху опорної школи, створено інклюзивно-ресурсий центр на базі опорного закладу. Кожен новонароджений отримує 20 тис. грн. Створено центр безпеки громади.
Уже три роки працює комунальне підприємство громади.
Студениківська громада за оцінками міжнародних експертів із децентралізації у 2019 році перебувала на дев’ятому місці серед громад України із населенням до п’яти тисяч осіб. У першому півріччі 2020 року вона вийшла на третє місце в Україні серед 308 громад.
Ташанська ОТГ (голова Василь Вовчанівський) утворилася об’єднанням восьми колишніх сільських рад — Горбанівської, Шевченківської, Виповзької, Малокаратульської, Полого-Вергунівської, Помоклівської, Улянівської, Денисівської.
За час незалежності всі села громади отримали новий розвиток. Так, у с. Чопилки працює ПП «Ерідон», яке за європейськими технологіями вирощує ВРХ. ПП «Євросем» займається вирощуванням с/г культур. Створено ФГ «Калина». На території громади діють підприємства, фермерські господарства: ПП «Земля Переяславщини», ВПС ТОВ «Родень» (с. Виповзьке), ТОВ «Колос», ФГ «Волошка» (с. Улянівка).
У с. Мала Каратуль розпочалося будівництво нового сучасного молочного комплексу (ПП «Євросем»).
Сучасного вигляду щодня набуває Пологово-Вергунівський старостинський округ. За час незалежності у с. Шевченкове побудовано нову школу.
У Помоклях відкрито ЗДО «Вишенька». Працює ПП «Євросем», ПП «Соснова» та інші підприємства. У Денисах діє ТОВ «Маіс». У Ташані було побудовано нову школу, яка нині є НВО І-ІІІ ст. і працює як дошкільний заклад. Основними меценатами і села, і всієї громади є ПП «Ерідон» та ПП «Євросем» (С. Кролевець).
Працюють художні аматорські колективи: «Злагода» (с. Горбані), «Берегиня» (с. Виповзьке), «Райдуга» (с. Улянівка), «Надія» (с. Ташань) тощо.
Циблівська ОТГ (голова Олександр Палагута) — це сім сіл колишнього Переяслав-Хмельницького району: Хоцьки, Лецьки, Світанок, Пологи-Яненки, Вінинці, Пологи-Чобітьки з центром у с. Циблі. Село Циблі виникло в 70-х роках минулого століття. Сьогодні воно відоме своїм медико-соціальним центром ветеранів війни. Там відкрита медамбулаторія, побудовано Будинок культури, у якому працюють творчі колективи, танцювальна школа, театральна студія та гурток малювання.
У громаді є фермерські господарства, необхідна сфера послуг — торгові підприємства, перукарні, аптеки.
На території громади є чимало озер. Приватні підприємці займаються риборозведенням. Діє ДП «Переяслав-Хмельницький агролісгосп».
На сьогодні бюджет громади успішно перевиконується і за шість місяців поточного року склав 184%. І це завдяки успішно проведеній інвентаризації земель. Усе це дає підстави говорити про те, що Циблівська ОТГ буде успішно розвиватися.

Дорогі друзі!

Сьогодні ми згадали всі наші громади та розповіли тільки про невелику частину їх здобутків і перемог протягом 30-ти років. Проте навіть уже зі сказаного хотілося б, щоб кожен житель нині великого Бориспільського району відчув, що разом ми — сила. Що у нас є і людський, і духовний, і матеріальний потенціал. Ми сьогодні не назвали багатьох заслужених людей, які живуть у нашому краї, будували і будують його, вільну Україну. Ми їх знаємо і цінуємо. Бо саме вони — наше найбільше багатство. Ці люди обов’язково будуть пошановані в громадах на святкуванні визначної події.
Ми маємо і резерви, які обов’язково долучаться і запрацюють. Прийшов час, коли кожна громада повинна бути і стратегом, і тактиком. І як тут не згадати класика Павла Тичину:
«І рости, і діяти нам треба…».
Зі святом вас, дорогі земляки!
Зичу вам здоров’я, щастя, миру і злагоди. Хай вашою працею множиться добробут кожної родини, рідного краю, всієї України. Ми будемо спільно, непохитно й надалі відстоювати суверенність нашої держави, примножувати її традиції та блага. Нехай Господь береже всіх нас!
Голова Бориспільської районної ради Антон Мотрич

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: