Бориспiль
C

Головні новини

Збирати чи не збирати опале листя? Думки чиновників проти нових правил благоустрою


Питання збору опалого листя порушив на нараді у міського голови Олександр Щур, керівник Бориспільської БЛІЛ. За його словами, він прочитав про нові правила благоустрою, зокрема у сфері догляду за рослинністю, у щотижневику «Вісті», і просить роз’яснити міського голову, що все-таки належить робити з опалим листям. 

На запитання директора лікарні міський голова Володимир Борисенко відповів: «Звісно, збирати», а коли почув зауваження, що в правилах благоустрою написано інше, додав ще раз: «Збирати потрібно й під деревами, але не спалювати». 

Ситуацію спробував розтлумачити в.о. керівника ВУКГ Микола Корніяка. «Якщо опале листя збирається граблями, то ми порушуємо верхній шар ґрунту і це справді шкодить природі, а якщо прибирання здійснюється так званими «дуйками», втручання в природні процеси немає», — озвучив він свою версію та додав: «На зиму ж дерева і кущі повинні залишатися з закритою кореневою системою. Тобто листя в радіусі метра навколо, а кущі безпосередньо під ними повинні залишатися із шаром листя. Про це потрібно пам’ятати». 

З огляду на те, що і роз’яснення керівника ВУКГ, і позиція міського голови дещо відрізняються від написаного в нещодавно прийнятому документі, нагадуємо — в правилах благоустрою (п. 3.5. «Порядок здійснення благоустрою та утримання об’єктів благоустрою», 1-й підпункт, 4-й абзац) говориться (дослівно): «Збір листя на території парків, рекреаційних зон, зон зелених насаджень, скверів здійснюється тільки на головних алеях, доріжках, майданчиках для відпочинку, партерних газонах, галявинах, квітниках. Збирати листя з-під угруповань дерев та чагарників у парках, скверах, зелених зонах забороняється, оскільки це призводить до винесення органічних добрив, зменшення ізоляційного шару для ґрунту».

Також наведемо коментар експерта з озеленення та захисту рослин компанії «Зелена клініка» Дмитра Радюка, який він надав щотижневику «Вісті» минулої осені: 

«У містах Європи комунальні служби міста переважно не прибирають листя, його лише змітають з доріжок, але не чіпають на газонах та під деревами. У Борисполі листя згрібають не тільки у скверах, а й в дворах багатоквартирних будинків, пакують його у целофанові мішки для сміття. Але листя – не сміття. Розкладаючись у ґрунті, воно живить його мінеральними і органічними речовинами, накопиченими за літо, структуруює ґрунт та покращує його якість. Таким чином створюються умови для розвитку ґрунтової мікрофлори і фауни. У парках, скверах, де бідний трав’яний покрив і немає газонів, згрібати листя шкідливо. Крім того, багатьом з міських дерев завдано шкоди непрофесійною обрізкою, тому вони хворіють. Їм потрібне додаткове живлення, а листя може виконувати цю функцію. Тож місця з облаштованими газонами та квітниками слід прибирати від листя, а під деревами в парку його варто залишити».

Читайте також: 

Нові правила збору листя в Борисполі: https://i-visti.com/news/10904-nov-pravila-zboru-listya-v-borispol.html

Правила благоустрою Борисполя. Що нового? https://i-visti.com/news/10902-pravila-blagoustroyu-scho-novogo.html

У парках згрібати листя заборонено: https://i-visti.com/news/7162-u-parkah-zgrbati-listya-zaboroneno.html

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: