Бориспiль
C

Головні новини

Правила благоустрою Борисполя. Що нового?


Правила благоустрою Борисполя. Що нового?

Правила благоустрою Борисполя. Що нового?

Вигрібати листя з-під дерев заборонено.

На сесії міської ради 14 вересня депутати затвердили нові правила благоустрою Бориспільської громади. Документ займає 50 аркушів формату А-4 та містить вимоги, права і обов’язки містян, підприємств та організацій різної форми власності (в тому числі комунальної) у сфері благоустрою територій населених пунктів громади: вулиць, тротуарів, парків та скверів, земельних ділянок, прибудинкових територій, рекреаційних об’єктів, кладовищ, громадських туалетів тощо. До уваги читачів «Вістей» — найцікавіші, на думку редакції, моменти документу. 

Вивезення ТПВ (тверді побутові відход) із приватного сектору: підписати договори зобов’язали всіх

Відтепер укладення договорів на вивезення сміття для мешканців приватного сектору є обов’язковим. Нагадаємо, на сьогодні договорами охоплено близько 50% дворів приватного сектору. Ще 50% будуть зобов’язані звернутися до ВУКГ для укладення договору або готуватися до адміністративної відповідальності та штрафу.
Крім того, відповідно до документу, обов’язковим є облаштування компостних ям біля приватних будинків: їх власники «зобов’язані складувати побутові відходи, опале листя, органічні рештки тощо в господарствах індивідуальної забудови на території присадибної ділянки у компостних ямах або купах для подальшого використання їх як органічного добрива». Забороняється випалювання сухої природної рослинності та органічних решток.
Вводить документ і норми щодо облаштування туалетів у дворах приватних будинків. Так, відстань до туалету має складати не менше 30 м від джерел питної води, не менше 15 м від будинку, не менше 6 метрів від дороги та не менше 3 метрів від межі земельної ділянки.

Збір листя: не все і не скрізь

Нещодавно ВУКГ презентувало нове обладнання для прибирання опалого листя. Презентацію влаштували на ґрунті, покритому купою рослин. Прилад всмоктував усе: опале листя, залишки сухої рослинності, комах під нею та сухий пил.
Тепер працівникам ВУКГ доведеться вивчити нові правила благоустрою, в яких говориться: «Збір листя на території парків, рекреаційних зон, зон зелених насаджень, скверів здійснюється тільки на головних алеях, доріжках, майданчиках для відпочинку, партерних газонах, галявинах, квітниках. Збирати листя з-під угруповань дерев та чагарників у парках, скверах, зелених зонах забороняється, оскільки це призводить до винесення органічних добрив, зменшення ізоляційного шару для ґрунту».
Тому, якщо ви побачите комунальників, що вигрібають з-під дерев усю рослинність, аж до голої землі, сміливо телефонуйте до відділу з контролю за благоустроєм, адже це порушення правил, що тягне за собою адміністративну відповідальність.

Правила благоустрою Борисполя. Що нового?

Забороняють використовувати в озелененні територій населених пунктів інвазійні (чужорідні) види рослин. .

Озеленення територій — лише аборигенними (місцевими) видами рослин

Затверджені правила благоустрою забороняють використовувати в озелененні територій населених пунктів інвазійні (чужорідні) види рослин. Для озеленення територій населених пунктів використовуються види рослин аборигенної флори та їх декоративні форми.
Нагадаємо, інвазійними називають рослини, що були завезені (цілеспрямовано чи випадково) на нову територію, де до цього ніколи не росли. З часом деякі з цих видів настільки добре адаптуються до нових умов, що активно розмножуються та починають захоплювати нові території та витісняти традиційні для місцевості види рослин. Внаслідок цього в далекій перспективі аборигенна флора може бути втрачена назавжди.
Серед інвазійних видів рослин в Україні є американський клен, червоний дуб, чорний горіх, робінія, катальпа, павловнія, сумах та багато інших рослин. Деякі з цих рослин уже висаджені на вулицях міста або на території Книшового меморіально-паркового комплексу.
В той же час фахівці з озеленення вважають, що у містах приживаються найкраще аборигенні види, які росли на місцевості історично і природньо, і саме їм потрібно віддавати перевагу, проводячи озеленення міських територій. Для Київщини це клен, липа, ялина, дуб, граб, ясен, тополя.
Чи порушуватиме міська влада в особі ВУКГ правила благоустрою, висаджуючи в місті нетипові для місцевості види рослин та нехтуючи традиційними видами — покаже час.

Без дерев вздовж вулиць?

Правила благоустрою Бориспільської громади поповнились цікавим пунктом, що регулює висоту дерев, що знаходяться під повітряними електролініями.
В документі зазначено: «З метою дотримання правил безпеки у межах охоронних зон повітряних ліній заборонено саджати дерева, крім кущів та саджанців, з висотою перспективного росту понад 2 метри. Власники земельних ділянок, на яких розташовані зелені насадження, повинні утримувати їх в такому стані, щоб гілки знаходилися на відстані не менш як два метри від крайніх проводів повітряних ліній напругою 0.4 кВ і не менш як 10 метрів від проводів повітряних ліній напругою 6-10 кВ».
На перший погляд, обмеження висоти дерев не виглядає підозрілим, але чи багато можна знайти дерев, що ростуть не вище 2-х метрів? Навіть кущ бузку чи калини може сягати вище, що вже казати про традиційні горіхи, клени чи липи або вишні, які бориспільці раніше полюбляли висаджувати вздовж дороги, щоб на подвір’я потрапляло менше вихлопних газів, пилу, а літом не дошкуляла спека. Враховуючи те, що повітряні лінії тягнуться вздовж усіх доріг та вулиць міста, у перспективі Бориспіль має всі шанси залишитися без зелені.

Правила благоустрою Борисполя. Що нового?

Такі вишневі дерева вже поза законом?

Туалети — обов’язкові на кінцевих зупинках громадського транспорту

Бориспільці неодноразово нарікали на сморід на кінцевій зупинці автобусів біля міського парку. Причина банальна — відсутність убиралень інколи змушує водіїв та пасажирів справляти природні потреби за деревами неподалік. Є надія, що тепер проблему буде вирішено. Нові правила благоустрою містять відповідні вимоги.
«У випадку відсутності громадських туалетів та контейнерів для збору сміття на кінцевих зупинках маршрутного транспорту особи, що здійснюють пасажирські перевезення, зобов’язані протягом 1 місяця з моменту початку перевезень встановити біотуалети і контейнери та здійснювати їх обслуговування протягом всього терміну дії договору перевезень. Зазначена умова є істотною при укладанні договорів перевезення. Невиконання зазначеної умови є підставою для застосування оперативно-господарських санкцій до перевізника згідно з господарським Кодексом України у вигляді односторонньої відмови від виконання зобов’язань по договору та відмови від встановлення на майбутнє господарських відносин із зазначеним перевізником», — говориться в документі.

Урни для сміття на територіях громадського використання: за нормативами та без виключень

Офіційний Бориспіль встановив нормативи щодо кількості урн для сміття на територіях парків, рекреаційних зон, скверів і розташованих на їхніх територіях майданчиків для дозвілля. Їх встановлюють з розрахунку одна урна на 800 м кв. площі. На головних алеях парку відстань між урнами повинна бути не більше ніж 40 м. Біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності встановлюють урну для сміття місткістю не менше ніж 0,01 куб. м.
Догляд за садовими (парковими) урнами включає: видалення сміття, прибирання бруду, миття, фарбування. Кратність догляду визначається залежно від інтенсивності експлуатації.
Таким чином, і Книшовий меморіально-парковий комплекс, і Олесницьке озеро мають містити достатню кількість урн для сміття, що регулярно прибираються.
Достатня кількість урн має бути встановлена і в інших місцях громадського користування.
Так, для запобігання забруднення випадковим сміттям вулиць, площ та інших об’єктів благоустрою, зобов’язання по встановленню та утриманню урн покладається на:
1) підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, приватних підприємців, що утримують будинки, споруди, або інших осіб згідно з укладеними договорами. Урни встановлюються біля входу в будинки, споруди;
2) підприємства, організації, ФОП (фізичних осіб-підприємців), що здійснюють торгівлю та побутове обслуговування, — біля входу в торгівельні зали, магазини, салони, інші приміщення з території загального користування, а також біля палаток, ларьків, павільйонів, інших виносних/вуличних об’єктів торгівлі та послуг;
3) підприємства і організації, які є балансоутримувачами парків, рекреаційних зон, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку — на території вказаних об’єктів з інтервалом не більше 40 м;
4) транспортні та інші підприємства — відповідно до вимог правил.
Особи, на яких покладено обов’язок по встановленню урн, зобов’язані утримувати їх у справному й охайному стані, очищати від сміття в міру їх наповнення, але не менше ніж один раз на добу, у разі стійкого забруднення — промивати.
Миття сміттєзбірників (крім урн), тари для побутових відходів здійснювати не рідше двох разів у 10 днів. Дезинфікувати сміттєзбірники (крім урн) та місця їх розташування необхідно у радіусі 1,5 м.

Заборони для «червоних ліній»

У межах «червоних ліній» міських вулиць і доріг забороняється:
— розміщувати гаражі, голубники та інші споруди й об'єкти, крім об’єктів, визначених відповідними державними будівельними нормами і правилами (крім визначених містобудівною документацією, графічною частиною Правил сміттєзбірників біля об’єктів дорожнього сервісу, або для загального користування);
— розміщувати контейнери та іншу тару для твердих побутових і харчових відходів;
— смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;
— спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;
— скидати промислові, меліоративні і каналізаційні води в систему дорожнього зливостоку;
— встановлювати намети та влаштовувати місця для відпочинку без відповідного дозволу;
— випасати худобу та свійську птицю;
— виконувати будь-які роботи без одержання на те дозволу у власника дорожнього об'єкта або уповноваженого ним органу та погодження з Державною службою безпеки дорожнього руху МВС України.
Нагадаємо, «червоні лінії» у Борисполі були затверджені на сесії міської ради та прив’язані до Генерального плану від 2007 року. За словами колишнього головного архітектора міста Яніни Скрипачук (інтерв’ю щотижневику «Вісті» від 20 січня 2020 р.), фахівцями управлінням містобудування та архітектури проаналізовано майже 400 вулиць міста, проведено їх моніторинг із урахуванням ширини, довжини меж, які мають бути в «червоних лініях», і того, що є фактично. У новому Генплані, вважає вона, «червоні лінії» мають бути більш ширшими, адже збільшилася кількість авто, люди хочуть мати нормальні тротуари та велодоріжки. Тому без коригування ширини «червоних ліній» розвитку міста не буде.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: