Бориспiль
C

Головні новини

Підключення тепла не буде — ПОКИ ЩО…


Жовтень — час початку опалювального сезону. Здавалося б, поки завчасно думати про опалення помешкань, адже вдень температура сягає 13-15 ˚С. Проте вночі температура опускається до 1 ˚С. Тому в деяких будинках, а також у навчальних закладах та міських установах холодно, подекуди температура не підіймається вище 13 ˚С. З огляду на це питання початку опалювального сезону стало основним на понеділковій плановій нараді у міського голови 11 жовтня. 

Як зазначила Маріанна Желєзко, директор КПТМ «Бориспільтепломережа», середньодобова температура вже наближає нас до початку опалювального періоду. «Котельні та тепломережі міста включені в роботу. Але наразі немає підтвердження, що вартість газу буде знижено згідно меморандуму, — уточнила Желєзко. — Щодня очікуємо цієї інформації. Крім цього, в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі розробляється методика для підтвердження тих боргів, які ми можемо подати на реструктуризацію. 

Також для початку опалювального сезону потрібне рішення виконкому, без цього ми не маємо права прийняти на роботу сезонних працівників та опрацювати з облгазом питання зняття заглушок на котельнях, а це робиться протягом двох днів.

Поки всі ці умови не виконані, почати опалювальний сезон ми не можемо».

Її інформацію доповнив заступник міського голови Віталій Горкун. 

«Сьогодні буде зустріч із головою КОДА. Ми готуємо минулорічні цифри, щоб знайти шляхи компенсації тарифів для населення. Підписано меморандум про те, що ціна для приватних осель залишиться незмінною. З урахуванням вартості газу для компенсації потрібно 39 млн грн на весь опалювальний сезон.

Сьогодні Кабмін обіцяє видати додаткову угоду, яка буде відповідати меморандуму, підписаному Нафтогазом, Кабміном, мерами міст та асоціацією міст України для того, щоб не піднімати ціни. Як тільки отримаємо її, будемо клопотати до виконкому щодо погодження тарифів на газ, економічно обґрунтовуємо їх, щоб потім також реструктурували програму з відшкодування різниці цих тарифів. Інакше наше комунальне підприємство буде зазнавати збитків. 

Також сьогодні очікуємо проведення комісії з надзвичайних ситуацій, тому що на державному рівні планується визнати ситуацію із закупівлею газу як таку, яка підпадає під надзвичайну ситуацію. Адже ціна зараз на ринку газу дуже велика та постійно змінюється. Тому було запропоновано провести комісію по надзвичайних ситуаціях, щоб визнати ситуацію з купівлею газу, яка підпадає під надзвичайні ситуації».

На сьогодні ми маємо таку вартість тарифів по цій додатковій угоді: для населення — 2181 грн, для бюджетних установ — 3524 грн, комерційний тариф — 4778 грн. І частину ціни для населення буде фінансувати міський бюджет», — зазначив Горкун.

Про ситуацію з опалення навчальних закладів на плановій нараді доповіла начальник управління освіти і науки Тетяна Павленко: «В основному ми маємо централізоване опалення. Але є заклади з окремими котельнями, які обігріваються дровами або електрикою. Як правило, заклади дошкільної освіти старостинських округів всі обігріваються електрикою і котельнями, які опалюються дровами, крім Глибоцької школи, що має котельню на газу. 

Наразі теплове господарство готове почати опалювальний сезон».  

На доповідь очільника управління освіти міський голова Володимир Борисенко зазначив, що якщо є потреба включити опалення у всіх садочках та школах, це не є проблемою.

«Тримаємо все на контролі. Чекаємо підписання договору. Ми максимально витримаємо процедуру, щоб вона була дійсно законною. Якщо заклади освіти потрібно підключити до опалення завтра, то всі члени виконавчого комітету оперативно зберуться та розглянуть питання», — резюмував Володимир Борисенко. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: